Ancelotti: Nasza grupa nie może być bardziej wyrównana

Autor: Dariusz Maruszczak | 07.11.2018 17:06 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Carlo Ancelotti wypowiedział się na temat meczu Napoli z Paris Saint-Germain, który zakończył się remisem 1:1.

– Próbowałem zmienić nasze podejście, które było nieco zbyt ostrożne w pierwszej połowie, gdy za bardzo pozwoliliśmy PSG kontrolować tempo gry. Zaczęliśmy mocniej atakować pressingiem ich pomocników i mecz ułożył się lepiej. Graliśmy na bardzo wysokim poziomie przez 20 minut, potem zapłaciliśmy za włożony wysiłek i w końcówce staraliśmy się bardziej kontrolować grę niż atakować – powiedział Ancelotti na temat spotkania.

Trener Napoli odniósł się do sytuacji w grupie, która jest niezwykle interesująca na dwie kolejki przed końcem zmagań. – Dwa remisy z PSG są pozytywnymi wynikami, ponieważ mamy niewielką przewagę nad rywalami. Szczerze mówiąc, nie spodziewaliśmy się, że Liverpool przegra w Belgradzie, więc teraz i „The Reds” muszą być bardziej zaangażowani, a grupa nie może być bardziej wyrównana.

Ancelotti pozwolił sobie również na żart, że jego zawodnicy zawsze strzelają mu gole, jak to ostatnio miało miejsce w przypadku Angela Di Marii i Juana Bernata. – Spotkałem wielu przyjaciół, ale moi byli piłkarze zawsze mnie karzą. Ostatnio był to Di Maria, a teraz nawet Bernat wybrał sobie moment na strzelenie gola.

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Liverpool FC, Francja , Włochy, Carlo Ancelotti, Paris Saint-Germain, Angel Di Maria, SSC Napoli, Juan Bernat Velasco, FK Crvena zvezda Belgrad, Napoli - PSG 2018-11-06