Niezwykle ważne zwycięstwo rzymian; „Konie” poległy w Moskwie!

Autor: Karol Brandt | 07.11.2018 20:47 | źródło zdjęcia: Twitter.com/ASRomaEN | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W 2. kolejce Real Madryt przyjechał na Łużniki, skąd wrócił bez choćby jednego punktu. Kibice miejscowego CSKA mieli nadzieję, że także i dzisiaj uda się ograć jednego z faworytów grupy G.

CSKA Moskwa w ubiegłej kolejce musiało uznać wyższość Romy. Dzisiejszego wieczoru „Konie” grały przed własną publicznością i liczyły na to, że kibice ich poniosą.

Tymczasem już w czwartej minucie na prowadzenie wyszli przyjezdni. Autorem gola Kostas Manolas, który trafił do siatki rywali po rzucie rożnym. Po chwili otrząsnęli się miejscowi, a bliski wyrównania był Nikola Vlašić. Wówczas piłka przeleciała tuż obok lewego słupka.

W 31. minucie kapitalny strzał z rzutu wolnego oddał Aleksandr Kolarov, jednak Igor Akinfiejew nie dopuścił do straty gola numer dwa. Tuż przed przerwą fantastyczną akcję przeprowadzili gospodarze, a jej zwieńczeniem była próba Iwana Obliakowa, która jednak została zablokowana przez obrońcę. Tym samym do przerwy goście prowadzili 1:0.

Tuż po zmianie stron miejscowi doprowadzili do wyrównania. W tej sytuacji Arnór Sigurdsson przejął piłkę w polu karnym i umieścił ją w prawym rogu bramki. Radość „Koni” nie trwała jednak długo. Już w 56. minucie z boiska wyleciał Hördur Magnússon. Islandczyk sfaulował Justina Kluiverta, za co otrzymał drugą żółtą kartkę.

Chwilę potem po ogromnym zamieszaniu w „szesnastce” rosyjskiej ekipy do pozycji strzeleckiej doszedł Lorenzo Pellegrini i wyprowadził Romę na prowadzenie. W kolejnych minutach inicjatywa należała już do gospodarzy, którzy walczyli ze wszystkich sił, by osiągnąć korzystny rezultat. Ostatecznie to jednak goście zdobyli trzy punkty.

PFK CSKA Moskwa – AS Roma 1:2 (0:1) Sigurdsson 50’ – Manolas 4’, Lo. Pellegrini 59’