Komplet wyników środowych meczów 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów

Mateusz Deluga, Karol Brandt | 07.11.2018 23:15 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Środowe mecze Ligi Mistrzów przyniosły nam wiele emocji, bramek oraz... czerwonych kartek.

Recenzja meczu PFK CSKA Moskwa – AS Roma

Recenzja meczu FK Viktoria Pilzno – Real Madryt CF

Recenzja meczu FC Bayern Monachium – AEK FC

Recenzja meczu Juventus FC – Manchester United FC

Recenzja meczu Manchester City FC – FK Szachtar Donieck

Valencia szukała swojej szansy na awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Hiszpanom miała pomóc konfrontacja z grupowym autsajderem rozgrywek, Young Boys. Pierwszą bramkę mogliśmy zobaczyć w 14. minucie. Santiago Mina wykorzystał zamieszanie w szeregach obronnych mistrzów Szwajcarii i umieścił futbolówkę w siatce. Do wyrównania w 37. minucie doprowadził Roger Assalé, który wykorzystał podanie Christiana Fassnachta. Trzy minuty przed końcem pierwszej części spotkania Santiago Mina ponownie wpisał się na listę strzelców. Uderzył piłkę tak precyzyjnie, że ta znalazła drogę do bramki. Bramkarz gości nie miał szans na skuteczną interwencje.

W drugiej części spotkania Valencia ponownie zagroziła bramce Davida von Ballmoosa. Carlos Soler przyjął piłkę i wbiegł w pole karne ekipy z Berna. Napastnik podjął decyzję o strzale, futbolówka po próbie Hiszpana znalazła drogę do bramki. Valencia prowadziła już 3:1. W 77. minucie Sékou Sanogo otrzymał czerwoną kartkę za brutalny faul na piłkarzu „Nietoperzy”. István Kovács pokazał zawodnikowi czerwoną kartkę i odesłał go szatni.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla Valencii. Piłkarze Marcelino Garcii Torala zdobyli trzy „oczka”, które pozwoliły utrzymać się na trzecim miejscu w Grupie H. Natomiast Young Boys nadal zajmowało ostatnie miejsce z jednym „oczkiem” na koncie.

Valencia CF – BSC Young Boys 3:1 (2:1) Mina 14’, 42’, Soler 56’Assalé 37’

Przed dwoma tygodniami Ajax pokonał Benficę 1:0. W starciu na lizbońskiej ziemi przez dłuższy czas wydawało się, że to „Orły” sięgną po trzy punkty, bowiem wynik w 29. minucie otworzył Jonas.

Tymczasem w 61. minucie do wyrównania doprowadził Dušan Tadić i tak też to spotkanie się skończyło, choć w doliczonym czasie gry bramkę na wagę zwycięstwa mógł zdobyć Gabriel Bartosa, jednak pokonać nie dał się André Onana.

Po tym meczu w tabeli bez zmian – Ajax na drugim miejscu, Benfica tuż za „Amsterdamczykami”.

SL Benfica – AFC Ajax 1:1 (1:0) Jonas 29’– Tadić 61’

W ubiegłej serii spotkań starcie Hoffenheim z OL przyniosło sporo emocji i aż sześć bramek. Dzisiaj również piłkarze zapewnili kibicom ciekawy spektakl.

W pierwszej połowie gole strzelali jedynie gospodarze. Na listę strzelców wpisali się kolejno Nabil Fekir i Tanguy Ndombele. Po zmianie stron role się odwróciły. Najpierw bramkę kontaktową zdobył Andrej Kramarić, a w doliczonym czasie do wyrównania doprowadził Pavel Kadeřábek. Warto dodać, że goście od 51. minucie grali w osłabieniu, po tym jak za dwie żółte kartki z boiska wyrzucony został Kasim Nuhu. Tym samym gospodarze skomplikowali swoją sytuację w grupie.

Olympique Lyon – TSG 1899 Hoffenheim 2:2 (2:0) Fekir 18’, Ndombele 28’ – Kramarić 65’, Kadeřábek 90+2’

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Hiszpania, Rosja, Valencia, Young Boys Berno, Szwajcaria, Jonas Goncalves, Nabil Fekir, Albert Soler, Santi Mina , Dusan Tadic, Andrej Kramaric, Valencia - Young Boys 2018-11-07