„Czerwone Diabły” ugotowały „Starą Damę” w Turynie!

Mateusz Deluga | 07.11.2018 22:56 | źródło zdjęcia: Twitter.com/ManUtd | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Manchester United przyjechał do Turynu, aby zdobyć trzy punkty. Plan „Czerwonych Diabłów” został wykonany co do joty, bowiem o zwycięstwie zadecydowała bramka zdobyta tuż przed końcem spotkania.

Pierwsze dziesięć minut spotkania należały do piłkarzy Juventusu, którzy założyli „Czerwonym Diabłom” prawdziwy hokejowy zamek. Rodrigo Bentancur uderzył na bramkę Davida de Gei, jednak futbolówka została zablokowana przez jednego z defensorów United. W przypadku zwycięstwa w dzisiejszym spotkaniu, zespół z Turynu byłby już pewny awansu do fazy pucharowej.

Manchester United miał swoją sytuację w 30. minucie, kiedy Miralem Pjanić pociągnął za koszulkę gracza Manchesteru United. Do futbolówki podszedł Alexis Sánchez, który trafił w mur. Do kontrataku ruszyli piłkarze „Le Zebre”, jednak nie udało im się zdobyć bramki, ponieważ świetną interwencją popisał się De Gea. Chwilę później Juan Cuadrado dośrodkował piłkę z prawej strony boiska, futbolówka otarła się od Nemanję Maticia, a kapitalna interwencja De Gei po raz kolejny uratowała „Czerwone Diabły” od straty bramki.

W 50. minucie Paolo Dybala przyjął piłkę przed polem karnym Manchesteru. Argentyńczyk zdecydował się na uderzenie, po którym futbolówka trafiła w poprzeczkę bramki Davida de Gei. W 65. minucie podanie z głębi boiska otrzymał Cristiano Ronaldo i precyzyjnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce. Siedemnaście minut przed końcem spotkania Ronaldo mógł mieć na koncie asystę, jednak Cuadrado nie potrafił wykorzystać podania Portugalczyka.

Piłkarze Juventusu wyraźnie panowali na boisku. Manchester United miał problemy ze stwarzaniem groźnych sytuacji pod bramką Szczęsnego. W 85. minucie „Czerwone Diabły” otrzymały rzut wolny przed polem karym Juve. Do futbolówki podszedł Juan Mata, który pokonał Wojciecha Szczęsnego precyzyjnym strzałem ze stałego fragmentu gry.

W 89. minucie Ashley Young wykonał rzut wolny. Zawodnik wrzucił futbolówkę w pole karę, gdzie głową podbił ją Marouane Fellaini, a potem spadła ona pod nogi piłkarzy obu drużyn, a następnie wpadła do bramki. Niesamowite emocje na Allianz Stadium. Autorem gola Leonardo Bonucci!

Manchester United wywiózł z Turynu trzy punkty. Anglicy walczyli do ostatniej minuty i to wyraźnie im się opłaciło. José Mourinho i jego podopieczni opuścili boisko w akompaniamencie gwizdów kibiców Juventusu.

Juventus FC – Manchester United FC 1:2 (0:0) C. Ronaldo 65' Mata 86', Bonucci 90' (sam.)

Czytaj więcej o: Juventus Turyn, Manchester United, Włochy, Jose Mourinho, Massimiliano Allegri, Cristiano Ronaldo, Paul Pogba, Romelu Lukaku, David De Gea, Wojciech Szczęsny, Leonardo Bonucci, Paulo Dybala, Angia, Juventus - Man. Utd 2018-11-07