„Obywatele” skarcili „Górników” z Doniecka

Mateusz Deluga | 07.11.2018 22:57 | źródło zdjęcia: Twitter.com/ManCity | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Piłkarze z Manchesteru podejmowali na własnym obiekcie Szachtar Donieck. Mistrzowie Anglii wygrali pewnie z „Górnikami” i mogli być spokojni o awans do kolejnej rundy rozgrywek Ligi Mistrzów.

W 13. minucie David Silva zdobył bramkę dla „Obywateli”. Riyad Mahrez wykorzystał odpowiedni moment i zagrał piłkę do doświadczonego Hiszpana, który otworzył wynik na Etihad Stadium. Cztery minuty po bramce dla gospodarzy, byliśmy świadkami kolejnej groźnej sytuacji dla City. Bernardo Silva oddał strzał, po którym piłka została obroniona przez golkipera gości z Ukrainy.

W 25. minucie arbiter przyznał rzut karny gospodarzom po faulu Mykoły Matwijenki na jednym z piłkarzy Manchesteru City. Do futbolówki podszedł Gabriel Jesus, który pokonał Andrija Piatowa. Brazylijski snajper ponownie napsuł krwi defensywie Szachtara w 33. minucie, kiedy zdecydował się na strzał, po którym piłka odbiła się od obrońcy „Górników”. Tym razem gol nie padł.

Po zmianie stron do kolejnych ataków rzucili się podopieczni Josepa Guardioli. Raheem Sterling wpadł w pole karne „Górników” i zdobył bramkę dla swojej drużyny. W 72. minucie ponownie w polu karnym Szachtara doszło do przewinienia. Po raz drugi w tym spotkaniu rzut karny na bramkę zamienił Gabriel Jesus.

Sześć minut przed końcem spotkania İlkay Gündoğan posłał futbolówkę do Riyada Mahreza, a ten trafił do siatki. To był mecz do jednej bramki. Niesamowite spotkanie na Etihad Stadium, Josep Guardiola mógł tylko oklaskiwać swoich zawodników. W doliczonym czasie gry Riyad Mahrez zaliczył drugą asystę w tym spotkaniu, a Gabriel Jesus przelobował Andrija Piatowa.

Spotkanie zakończyło się deklasacją Szachtara Donieck, który uległ Manchesterowi City aż 0:6. Punkty zostały w Anglii, natomiast Ukraińcy opuścili boisko z opuszczonymi głowami.

Manchester City FC – FK Szachtar Donieck 6:0 (2:0) D. Silva 13', Jesus 24' (k.), 72' (k.), 90+2',  Sterling 49', Mahrez 84'