Dublet Lewandowskiego; Bayern o krok od awansu

Autor: Karol Brandt | 07.11.2018 22:55 | źródło zdjęcia: Twitter.com/ChampionsLeague | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W meczu 4. kolejki mistrzowie Niemiec sięgnęli po trzy cenne „oczka”, a swój występ dwoma golami okrasił polski napastnik.

Dzisiejszego wieczoru Bayern Monachium podejmował AEK. W podstawowym składzie „Bawarczyków” na boisko wybiegł Robert Lewandowski.

To właśnie on otworzył wynik rywalizacji z mistrzami Grecji. Wówczas w polu karnym przewinił Uroš Ćosić, a „jedenastkę” na gola zamienił RL9. Co ciekawe, jak dotąd 30-latek ani razu nie spudłował z rzutu karnego w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Tuż przed przerwą jeszcze jedną okazję miał Thomas Müller, jednak Niemiec w ostatniej chwili został zablokowany przez jednego z rywali i nadal było 1:0.

10 minut po wznowieniu gry swojej szansy nie wykorzystał Leon Goretzka, który uderzał z okolic pola karnego, ale bramkarz spisał się bez zarzutu i gospodarze mieli jedynie rzut rożny. W 61. minucie Robert Lewandowski także odebrał piłkę w „szesnastce” rywali i kropnął. W tej sytuacji kapitalnie interweniował Vasilios Barkos.

Ostatecznie Polak skończył ten mecz z dubletem, bowiem były piłkarz BVB zdążył jeszcze wykorzystać zagranie z rzutu rożnego. Tym samym Bayern Monachium sięgnął po trzy punkty, a duży wkład w wygraną mistrzów Niemiec miał Robert Lewandowski.

FC Bayern Monachium – AEK FC 2:0 (0:1) Lewandowski 31’ (k.), 71’