Jose Mourinho: Kibice Juventusu obrażali moją rodzinę

Autor: Dariusz Maruszczak | 08.11.2018 12:04 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Trener Manchesteru United Jose Mourinho po zakończeniu spotkania z Juventusem wybiegł na murawę, gdzie pokazywał w stronę trybun określone gesty, a jego zachowanie zostało uznane za prowokacyjne względem kibiców włoskiego klubu. Portugalczyk wyjaśnił powody swojego postępowania.

– Byłem znieważany przez 90 minut. Przyjechałem tu wykonywać swoją pracę, nic więcej. Ostatecznie nikogo nie obraziłem, wykonałem tylko gest, ponieważ chciałem usłyszeć ich głośniej. Być może nie powinienem był tego robić, a z chłodną głową nie uczyniłbym tego, ale zareagowałem w ten sposób, ponieważ znieważano moją rodzinę, także tę z Interu – wytłumaczył Mourinho swoją reakcję.

– Rozegraliśmy fantastyczny mecz, na naszym najwyższym poziomie, ponieważ nie moglibyśmy być lepsi. Przyjechaliśmy tutaj, aby grać jak zespół, którego potencjał jest na każdym poziomie inny od rywala. Udało nam się zwyciężyć, ponieważ graliśmy bardzo pozytywne spotkanie i staraliśmy się do samego końca – powiedział trener Manchesteru United na temat spotkania z Juventusem.

Mourinho ocenił dokonane przez siebie zmiany. – Fellaini zmienia obraz meczów, najczęściej na Old Trafford. Nie mogliśmy z niego skorzystać w pierwszym meczu, a dziś Juventus wprowadził Barzaglego, żeby nas kontrolować. Graliśmy jednak w sposób bezpośredni i udało nam się zdobyć bramki. Wprowadziliśmy Juana Matę nie dla rzutów wolnych, ale żeby dośrodkowywał na Fellainiego, który zawsze dominuje w powietrzu.

Na koniec Portugalczyk wyraził swoje zadowolenie z osiągniętego rezultatu. – Punkt lub trzy niewiele by zmieniły dla Juventusu, ale dla nas trzy oczka mają wielkie znaczenie. Przypuszczam, że remis też byłby dobrym rezultatem.

Czytaj więcej o: Juventus Turyn, Manchester United, Anglia, Włochy, Jose Mourinho, Juan Mata, Marouane Fellaini, Juventus - Man. Utd 2018-11-07

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze