„Wieśniaki” w gazie. Kolejny gol Nelsona!

Autor: Karol Brandt | 10.11.2018 17:23 | źródło zdjęcia: Twitter.com/Bundesliga_EN | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W meczu 11. kolejki podopieczni Juliana Nagelsmanna podejmowali przed własną publicznością FC Augsburg. Jak się okazało, na gole musieliśmy poczekać do drugiej połowy, która przyniosła sporo emocji. Bohaterem ekipy z Hoffenheim został Reiss Nelson, który tuż po wejściu na boisko strzelił gola na wagę trzech punktów.

W ubiegłej kolejce Bundesligi „Wieśniaki” rozbiły „Aptekarzy” 4:1. Natomiast w środku tygodnia zremisowały one z Olympikiem Lyon 2:2. Tym razem Hoffenheim mierzyło się z Augsburgiem.

W pierwszej połowie oglądaliśmy niezwykle wyrównane zawody. Podczas trzech pierwszych kwadransów gry najbliżej otwarcia wyniku był Joelinton, który otrzymał piłkę w polu karnym i oddał strzał głową. Wówczas golkiper fantastycznie pofrunął i nie dopuścił do straty gola.

Już po zmianie stron Andrej Kramarić stanął przed szansą na zdobycie bramki, jednak futbolówka po jego strzale z okolic pola karnego przeleciała tuż obok lewego słupka. Co nie udało się w tej sytuacji, powiodło się w 65. minucie. Joelinton wykonał świetną pracę, ogrywając Jonathana Schmida, a następnie dograł futbolówkę do niepilnowanego Chorwata, który bez trudu wpisał się na listę strzelców.

Radość gości nie trwała jednak długo. Chwilę potem Marco Richter wspaniałym podaniem obsłużył Alfreda Finnbogasona, który będąc w dogodnej okazji popisał się znakomitym lobem i było 1:1. Ten sam zawodnik 74. minucie oddał strzał z krawędzi pola karnego, lecz Oliver Baumann nie dał się zaskoczyć, parując piłkę poza linię końcową.

W 83. minucie o włos od trafienia numer dwa był Andrej Kramarić. W tej sytuacji napastnik „Wieśniaków” otrzymał podanie, po czym wykonał szybki zwód i oddał strzał, a futbolówka minęła bramkę dosłownie o centymetry, wcześniej odbijając się od jednego z defensorów drużyny przyjezdnej. Tuż po tej sytuacji gospodarze dopięli swego. Reiss Nelson zanotował wejście smoka. Chwilę po zameldowaniu na placu gry Anglik wpisał się na listę strzelców, dobijając strzał niezwykle aktywnego dziś Kramaricia.

Ostatecznie trzy punkty zostały w Hoffenheim, które ma za sobą przyzwoite zawody.

TSG 1899 Hoffenheim – FC Augsburg 2:1 (0:0) Kramarić 65’, R. Nelson 83’ – Finnbogason 69’