Wodny mecz dla Napoli! Grało trzech Polaków

Autor: Karol Brandt | 10.11.2018 22:39 | źródło zdjęcia: Twitter.com/SerieA | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W rywalizacji Genoi z Napoli po pierwszej połowie 1:0 prowadzili podopieczni Ivana Juricia. W drugiej połowie ataki „Błękitnych” przyniosły jednak oczekiwane efekty i to Carlo Ancelotti i jego zawodnicy mogli cieszyć się z trzech punktów.

„Błękitni” w ubiegły wtorek zremisowali z Paris Saint-Germain 1:1, a już dzisiaj mierzyli się z Genoą. Co ciekawe, na boisku od początku spotkania oglądaliśmy grę trzech Polaków.

Goście już w pierwszej części zawodów zaznaczyli swoją przewagę, okupując połowę rywali. Już w 12. minucie mogli oni wyjść na prowadzenie, wówczas Lorenzo Insigne trafił w słupek. Po kilku minutach odpowiedzieli miejscowi, a na listę strzelców wpisał się Christian Kouamé. Iworyjczyk wykorzystał centrę Rômulo i było 1:0. Prowadzenie Genoi mogło szokować.

W 36. minucie znakomitej szansy nie wykorzystał Arkadiusz Milik, który wdarł się w pole karne, skąd oddał strzał skierowany w środek bramki, co ułatwiło interwencję bramkarzowi. W pierwszej połowie nie oglądaliśmy więcej goli. Drużyny zeszły do szatni.

Niestety, Carlo Ancelotti w przerwie postanowił, że na drugą połowę w składzie SSC Napoli nie wyjdą Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. Ich miejsce zajęli Dries Mertens oraz Fabián Ruiz.

To właśnie Hiszpan doprowadził do wyrównania, wykorzystując podanie Belga. Włoski szkoleniowiec „Błękitnych” bez wątpienia trafił ze zmianami. Były zawodnik Realu Betis huknął z piętnastu metrów, a piłka wpadła w lewy róg bramki. Warto dodać, że piłkarze rywalizowali przy fatalnych warunkach atmosferycznych. Piłka co jakiś czas lądowała w kałuży, przez co gra była ogromnym wyzwaniem dla piłkarzy, którzy nie mogli przewidzieć tego, jak zachowa się futbolówka.

W 67. minucie sędzia przyznał gościom rzut wolny. Piłkę ustawił sobie Lorenzo Insigne i oddał świetny strzał na lewy słupek, jednak Andrei Radu znakomicie się zachował i gol nie padł. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w 86. minucie w polu karnym do pozycji strzeleckiej doszedł Raúl Albiol, a futbolówka odbiła się od Davide Biraschiego i wpadła do siatki. 2:1!

Jeśli chodzi o Polaków, Milik miał swoje okazje, lecz ich nie wykorzystał, Zieliński był zupełnie nieobecny, zaś Piątek starał się, biegał, jednak ostatecznie został wyłączony z gry przez Koulibaly’ego i Albiola.

Genoa CFC – SSC Napoli 1:2 (1:0) Kouamé 20’ – Ruiz 62’, Biraschi 86’ (sam.)