„Wilki” biją Sampdorię. Dublet El Shaarawy’ego!

Autor: Karol Brandt | 11.11.2018 16:53 | źródło zdjęcia: Twitter.com/ASRomaEN | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W 12. kolejce Serie A podopieczni Eusebio Di Francesco podejmowali przed własną publicznością ekipę z Genui. Swoją wyższość udowodnili w pełni dopiero po przerwie, gdy strzelili trzy gole i tym samym sięgnęli po trzy „oczka”.

Punktualnie o godzinie 15:00 rozpoczęło się starcie Romy z Sampdorią. Dawid Kownacki rozpoczął zawody na ławce rezerwowych.

Pojedynek lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w 19. minucie znaleźli drogę do bramki rywali, a konkretnie zrobił to Juan Jesus. Brazylijczyk okazał się najprzytomniejszy w polu karnym, po tym jak piłka została dośrodkowana z rzutu rożnego.

W 36. minucie wydawało się, że padnie kolejny gol dla miejscowych, jednak futbolówka po strzale Justina Kluiverta trafiła jedynie w prawy słupek. Holender przeprowadził znakomitą akcję, lecz zwieńczoną nie w taki sposób, jakby chciał. Ostatecznie do przerwy AS Roma prowadziła 1:0.

W 59. minucie było już 2:0. Autorem gola Patrik Schick. Czeski napastnik wykorzystał podanie Aleksandara Kolarova i trafił do pustej bramki. Kolejne minuty należały do Stephana El Shaarawy’ego. Egipcjanin najpierw wpisał się na listę strzelców w 72. minucie, uderzając w prawy górny róg bramki. Następnie, już w doliczonym czasie gry, były piłkarz Milanu ustawił wynik na 4:1, gdy fatalny błąd popełnił golkiper przyjezdnych.

W międzyczasie padło honorowe trafienie dla Sampdorii, którego autorem był Grégoire Defrel. Wcześniej, w 80. minucie na boisku pojawił się Dawid Kownacki, który jednak miał zbyt mało czasu, by zaprezentować swoje umiejętności.

AS Roma – UC Sampdoria 4:1 (1:0) J. Jesus 19’, Schick 59’, El Shaarawy 72’, 90+3’ – Defrel 89’

Czytaj więcej o: Włochy, Polska, AS Roma, Aleksandar Kolarov, Stephan El Shaarawy, Sampdoria, Juan Jesus, Patrik Schick, Dawid Kownacki, Gregoire Defrel, Serie A TIM