„Konie” pokonały czempiona. Świetny mecz Czałowa!

Autor: Karol Brandt | 11.11.2018 18:57 | źródło zdjęcia: Twitter.com/PFC_CSKA | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W hicie rosyjskiej Priemjer Ligi piłkarze CSKA Moskwa szybko wzięli się do pracy, co ostatecznie się im bardzo opłaciło.

Dzisiaj na Łużniki przyjechał lider tabeli, a więc Zenit Sankt Petersburg. Gospodarze do tego pojedynku przystępowali w nie najlepszych humorach, bowiem tuż po porażce z Romą. W tamtym spotkaniu z boiska wyleciał Hördur Magnússon i skomplikował sytuację swojej drużyny.

Mecz mocno rozpoczęli goście, jednak z każdą minutą ich przewaga topniała. Aż inicjatywę przejęli gospodarze i udokumentowali ją strzelonym golem. Na listę strzelców wpisał się jeden z największych talentów rosyjskiej piłki, Fiodor Czałow. 20-latek wykorzystał podanie Ilzata Akhmedova i bez trudu wpisał się na listę strzelców. W tej sytuacji futbolówkę stracił Claudio Marchisio.

W 26. minucie „Konie” przeprowadziły świetną akcję, po której Fiodor Czałow wyłożył piłkę Arnórowi Sigurdssonowi. Islandczyk nie uderzył zbyt dokładnie, jednak to wystarczyło, aby pokonać golkipera Zenita. 2:0!

Na drugą połowę w zespole gości nie wybiegli już Marchisio oraz Mak. Ich miejsce zajęli Zabotny i Drussi. Pomimo roszad, obraz gry się nie zmienił. „Pitercy” stworzyli sobie tylko jedną dogodną okazję, której zresztą nie wykorzystał Daler Kuziajew. 25-latek uderzył obok prawego słupka.

Ostatecznie CSKA Moskwa dość niespodziewanie wygrało 2:0.

PFK CSKA Moskwa – FK Zenit Sankt Petersburg 2:0 (2:0) Czałow 15’, Sigurdsson 26’