Milan bezradny w starciu z Juve; Szczęsny obronił karnego!

Filip Sitek | 11.11.2018 22:03 | źródło zdjęcia: Twitter.com/JuventusFC | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Z pewnością wszyscy mieli nadzieję, że gracze Rossonerich” nie dadzą się aż tak stłamsić ekipie z Turynu.

O godzinie 20:30 rozpoczął się wielki, włoski klasyk. Na Stadio Giuseppe Meazza AC Milan podejmował Juventus. Faworytami tego starcia rzecz jasna byli goście.

Na potwierdzenie tej tezy nie trzeba było długo czekać. Już w 8. minucie spotkania gracze „Starej Damy” wyszli na prowadzenie. Autorem gola był Mandżukić, który popisał się kapitalnym uderzeniem głową.

Niestety utracona bramka w ogóle nie podziałała stymulująco na gospodarzy. Stroną dominującą cały czas byli gracze z Turynu. Swojego trafienia szukali między innymi Dybala czy też Ronaldo. Obraz uległ już zmianie dopiero w 40. minucie. Wówczas to piłkę ręką we własnym polu karnym dotknął Benatia. Nie uszło to uwadze sędziego, który po konsultacji z VARem podyktował rzut karny dla „Rossonerich”. Do piłki podszedł Higuaín i... nie trafił. Tym razem górą był Szczęsny. Ostatecznie wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Jeśli ktoś myślał, że przerwa odmieni piłkarzy Gattuso to był w dużym błędzie. Stroną dominującą i niestety usypiającą nam ten klasyk był cały czas Juventus. W 57. minucie bardzo blisko szczęścia był Dybala. Z kolei w 68. minucie oglądaliśmy strzał Ronaldo. Jeśli już ktoś dochodził do sytuacji strzeleckiej dla gospodarzy to najczęściej był to Higuaín.

W 81. minucie doczekaliśmy się drugiego gola. Jego zdobywcą był CR7. Z kolei 3 minuty później czerwoną kartką został ukarany Higuaín. Frustracja po stronie Argentyńczyka jak i pozostałych graczy „Rossonerich” sięgała już zenitu. Ostatecznie mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Juventusu.

AC Milan – Juventus FC 0:2 (0:1) Mandżukić 8', C. Ronaldo 81'