Snajper Milanu zawieszony na dwa mecze

Autor: Michał Nowacki | 13.11.2018 17:41 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

AC Milan przegrał z Juventusem 0:2 i w dodatku w tym meczu czerwoną kartkę ujrzał Gonzalo Higuaín. Teraz Komisja Ligi uznała, że Argentyńczyk za swoje zachowanie musi odpokutować karę. Tym samym zawodnika zabraknie w meczach z Lazio i Parmą.

Gonzalo Higuaín w pierwszej połowie nie wykorzysta;l rzutu karnego, zaś w 83. minucie dostał żółtą kartkę za faul na Mehdim Benatii. Chwilę potem Argentyńczyk otrzymał drugie upomnienie za dyskusję z arbitrem. Paolo Mazzoleni zdecydował się wyrzucić napastnika w końcówce meczu, z czym nie mógł się zgodzić sam zainteresowany i dlatego zareagował zbyt żywiołowo. Piłkarz tłumaczył się później ze swojego zachowania oraz przeprosił swoich kolegów i kibiców za osłabienie drużyny.

– Wydawało mi się, że sędzia niesłusznie ocenił sytuację i chciałem zostać właściwie osądzony. Nikogo nie obraziłem, przepraszam klub, fanów i trenera, gdyż wiem, że takich epizodów należy unikać. Jesteśmy ludźmi, pojawiają się emocje, kiedy mecz nie układa się po naszej myśli – powiedział Gonzalo Higuaín w rozmowie z klubową stacją telewizyjną.

W obronie swojego byłego kolegi stanął też Cristiano Ronaldo.

– Powiedziałem mu, żeby się uspokoił i nie pogarszał swojej sytuacji. Rozumiem, że był zirytowany porażką, to zrozumiałe. Mam nadzieję, że nie będzie surowo ukarany – rzekł Portugalczyk w rozmowie ze Sky Sport Italia.

Ostatecznie 30-latek został zawieszony na dwa spotkania. 

Czytaj więcej o: AC Milan, Juventus Turyn, Włochy, Zawieszenia, Cristiano Ronaldo, Gonzalo Higuain

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze