Tottenham znokautował Chelsea!

Filip Sitek | 24.11.2018 20:23 | źródło zdjęcia: Twitter.com/premierleague | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Chyba nikt się nie spodziewał, że „Koguty” w tak łatwy sposób poradzą sobie dziś z rywalami.

O godzinie 18:30 rozpoczął się prawdziwy hit 13. kolejki Premier League. Na Wembley Stadium Tottenham podejmował Chelsea.

Pierwszą okazję „Koguty” miały już w 4. minucie. Wówczas to blisko szczęścia był Harry Kane. Bramka przyszła za to w 8. minucie spotkania. Jej autorem był Dele Alli.

Ekipa Pochettino wcale nie zamierzała zwalniać. Wręcz przeciwnie, ona jeszcze bardziej podkręciła tempo. W szeregach „Kogutów” zapanowała prawdziwa furia. Swoje szanse mieli Son i Eriksen. Ostatecznie wynik podwyższył w 16. minucie Harry Kane.

Po tych wydarzeniach Chelsea nadal nie była w stanie nic zrobić. Jedynym graczem „The Blues”, który stworzył jakieś zagrożenie pod bramką Llorisa był Hazard. Wszystkie ich ataki były od razu rozbijane przez defensywę rywali. Ostatecznie więcej goli w I połowie już nie padło.

II część spotkania to kolejne 45 minut koncertu gospodarzy. W 55. minucie było już 3:0. Przepięknym rajdem przez pół boiska popisał się Son. Z kolei próby zdobycia gola przez rywali były nadal beznadziejnie.

Goście zdołali odpowiedzieć rywalom tylko jednym trafieniem. Zdobywcą bramki był w 85. minucie Giroud. Nic to jednak nie zmieniło i ostatecznie mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Tottenhamu.

Tottenham Hotspur FC – Chelsea FC 3:1 (2:0)  Alli 8', Kane 16', Son 55' – Giroud 85'