Juve pokonuje Valencię i umacnia się na czele grupy H!

Autor: Filip Sitek | 27.11.2018 22:50 | źródło zdjęcia: Twitter.com/JuventusFC | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

„Nietoperze” mimo wszelkich starań nie były dziś w stanie powstrzymać włoskiego hegemona.

O godzinie 21:00 na Alianz Stadium wybiegły „jedenastki” Juventusu i Valencii.  Dzięki zwycięstwu gospodarze mieliby już praktycznie pewne 1. miejsce w grupie. Z kolei goście przegrywając to starcie mogli już tylko pomarzyć o fazie pucharowej Champions League.

Początek spotkania należał do ekipy z Turynu. To gracze „Starej Damy” byli częściej przy piłce i to spod ich skrzydeł wyszły pierwsze akcje podbramkowe. W 3. minucie groźny strzał na bramkę oddał Ronaldo. Z każdą kolejną minutą „Nietoperze” były co raz bardziej tłamszone przez rywali.

Gracze Allegriego mimo ogromnej przewagi nie byli w stanie stworzyć realnego zagrożenia pod bramką Neto. Brało się to głównie z bardzo dobrej gry Valencii w defensywie. Dodatkowo w 29. minucie groźny strzał na bramkę Szczęsnego oddał Wass.

W doliczonym czasie gry I połowy „Nietoperze” byli o krok od objęcia prowadzenia. Fantastyczną okazję miał Diakhaby. Ostatecznie do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

II część spotkania była już nieco bardziej wyrównana. Pierwsi jednak uderzyli gospodarze. W 59. minucie po podaniu Ronaldo, gola zdołał zdobyć Mandżukić.

Po chwili było już 1:1, jednak sędzia odgwizdał na niekorzyść gości pozycje spaloną. To pobudziło z kolei Juventus do rozpoczęcia planu podwyższenia wyniku. W 68. minucie po raz kolejny zaatakował chorwacki napastnik. Potem próbował Dybala. Oczywiście swojej bramki szukał też CR7.

Ostatecznie mecz zakończył się skromnym zwycięstwem Juventusu. Dzięki temu „Stara Dama” jest o krok od wygrania grupy H.

Juventus FC – Valencia CF 1:0 (0:0) Mandżukić 59'