„Bawarczycy” zdeklasowali ekipę „Orłów”

Mateusz Deluga | 27.11.2018 22:51 | źródło zdjęcia: Twitter.com/FCBayern | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Pięć spotkań i tylko jeden remis, to bilans Bayernu Monachium w grupie E Ligi Mistrzów. Podopieczni Niko Kovača bez żadnego trudu rozbili na Allianz Arena lizbońską Benficę.

O przestrzeganie przepisów na stadionie „Bawarczyków” zadbał Daniele Orsato. W czasie trwania pierwszego kwadransa, do siatki gości trafił Arjen Robben. Holender przeprowadził indywidualną akcję, a następnie uderzył piłkę w taki sposób, że ta odnalazła drogę do bramki Odisseasa Vlachodimosa. W 30. minucie skrzydłowy Bayernu strzelił drugą bramkę dla gospodarzy. Doświadczony zawodnik posłał w kierunki golkipera Benfiki prawdziwą petardę, która trafiła w górą część bramki. To była bramka marzeń w wykonaniu Robbena!

Niespełna sześć minut po bramce Arjena Robben, Robert Lewandowski zdołał wpisać się na listę strzelców. Reprezentant Polski wykorzystał perfekcyjne dośrodkowanie wykonane przez Joshuy Kimmicha i głową umieścił futbolówkę w siatce. Bramką popularnego Lewego bawarska ekipa zamknęła worek z bramkami w pierwszej połowie. Po upływie 45. minuty, sędzia zaprowadził obie „jedenastki” do szatni.

W 46. minucie kontaktową bramkę dla gości z Lizbony strzelił dziewiętnastolatek – Gedson Fernandes. Jednak podopieczni Rui Vitórii długo nie cieszyli się z bramki, ponieważ w 51. minucie Robert Lewandowski po raz kolejny uszczęśliwił kibiców na Allianz Arena. Polak wyskoczył najwyżej do dośrodkowania swojego partnera z zespołu i umieścił piłkę w bramce.

Benfica była kompletnie zdominowana przez „Bawarczyków”, którzy nie odpuścili Portugalczykom choćby metra zielonej murawy. W 76. minucie mieliśmy tego dowód. David Alaba znajdował się w  bocznym sektorze boiska, po czym zagrał piłkę w pole karne, a Franck Ribéry strzelił gola na 5:1. To była absolutna deklasacja. Niko Kovać mógł być zadowolony z postawy swoich podopiecznych.

Spotkanie zakończyło się efektowną wygraną Bayernu, który pokazał miejsce w szeregu ekipie z Lizbony. Arjen Robben, jak i Robert Lewandowski mogli cieszyć się z dubletu, swoją cegiełkę dołożył także Frank Ribéry. Warto dodać, że polski napastnik strzelił dzisiejszego wieczoru swoją 50. i 51. bramkę w Lidze Mistrzów.

FC Bayern Monachium – SL Benfica 5:1 (3:0) Robben 13’, 30’, Lewandowski 36’, 51’, Ribéry 76'  –  Fernandes 46’

Czytaj więcej o: Bayern Monachium, Niemcy, Polska, Portugalia, Benfica Lizbona, Arjen Robben, Franck Ribery, Robert Lewandowski, Manuel Neuer, Jerome Boateng, Niko Kovać, Joshua Kimmich, Rui Vitoria, Bayern - Benfica 2018-11-27