PSG pokonało Liverpool; sytuacja w grupie C coraz bardziej skomplikowana!

Autor: Filip Sitek | 28.11.2018 23:00 | źródło zdjęcia: Twitter.com/LFC | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Ekipa Tuchela zrobiła dziś wszystko, aby pozostać nadal w grze o fazę pucharową Champions League

Bez wątpienia najlepiej zapowiadającym się meczem w ten środowy wieczór było starcie Paris-Saint Germain z Liverpoolem. Dla obu drużyn był to tak naprawdę pojedynek o wszystko. Przegrany mógł już praktycznie żegnać z tegoroczną edycją Ligi Mistrzów.

Początek spotkania zdecydowanie należał do gospodarzy. W podopiecznych Tuchela widać było ogromną motywację i ogromną energię. „The Reds” byli totalnie stłamszeni. Ukoronowaniem starań podjętych przez graczy ze stolicy Francji był gol w 13. minucie. Wówczas to zamieszanie pod bramką Alissona wykorzystał Bernat i dał prowadzenie swojej drużynie.

Po tym zdarzeniu do głosu doszli w końcu goście. Ciężko im było jednak przebić się przez defensywę rywali. W 22. minucie groźny strzał na bramkę oddał Salah. Z kolei gospodarze mimo, iż prowadzili to nie rezygnowali z dalszych ataków. W 31. minucie o krok od szczęścia był Mbappe.

W 37. minucie było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Neymar. Podopieczni Kloppa zdołali odpowiedzieć na te ciosy jednym golem. Zdobył go Milner z rzutu karnego w doliczonym czasie gry I połowy.

II część spotkania to z kolei lepsza gra Liverpoolu, który zaczął niezwykle walczyć o wyrównujące trafienie. Raz po raz „The Reds” tworzyli groźne akcje podbramkowe. Nic to jednak nie dawało. Z kolei gospodarze byli bardzo blisko kolejnego trafienia za sprawą Marquinhosa.

Ostatecznie pomimo wielu okazji z obu stron boiska mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla ekipy z Paryża.

Paris-Saint Germain FC – Liverpool FC 2:1 (2:1) Bernat 13', Neymar 37' – Milner 45+1 (k.)