Kimmich: Pierwszy raz widzę taką sytuację

Autor: Michał Nowacki | 09.12.2018 13:16 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Bayern Monachium pokonał u siebie Norymbergę 3:0 i do lidera, Borussi Dortmund wciąż traci dziewięć punktów. Joshua Kimmich jest podekscytowany takimi wydarzeniami w tym sezonie w Bundeslidze.

– Nigdy nie doświadczyłem czegoś podobnego w tym sezonie. W ubiegłym byliśmy trochę przed rywalami, ale teraz różnica jest większa. Borussia znów wygrała i dlatego sezon jest naprawdę ekscytujący. Teraz mamy kolejną sytuację i to może pokazać, że jeśli mamy odpowiednich zawodników do gry w tej sytuacji – stwierdził Kimmich.

Po meczu wypowiedział się także trener Bayernu.

– Przez prawie 90 minut nie pozwalaliśmy rywalowi prawie na nic. Sami mieliśmy wiele możliwości, jestem zadowolony z występu. Pozytywne wyniki są zawsze ważne, teraz wygrywamy trzeci mecz z rzędu, jestem zadowolony – powiedział Niko Kovac.

• Allegri: Liczę, że Ronaldo wróci na mecz z Ajaksem

Trener Juventusu, Massimiliano Allegri stwierdził, że jest pewny, iż Cristiano Ronaldo zagra w przyszłym tygodniu w Lidze Mistrzów przeciwko Ajaksowi Amsterdam. Portugalczyk po przerwie międzynarodowej wrócił z kontuzją i ominął ostatnie trzy mecze ligowe.

Trener Manchesteru United, Ole Gunnar Solskjaer przyznał, że klub musi zrobić wszystko, aby w przyszłym sezonie także zagrać w Lidze Mistrzów. Tylko wtedy Norweg będzie mógł sprawnie zrealizować swoje letnie cele transferowe.

Cristiano Ronaldo nadal boryka się z kontuzją uda i nie wiadomo czy gwiazdor Juventusu wróci na pierwszy mecz z Ajaksem Amsterdam w Lidze Mistrzów. Portugalczyk w spotkaniu reprezentacji z Serbią zanotował tylko dwa kwadranse i jeszcze przed przerwą musiał zejść z boiska.

Stoper Manchesteru United, Phil Jones przyznał, że Ole Gunnar Solskjaer może poprowadzić zespół do tytułu mistrza Anglii w przyszłym sezonie. W zeszłym tygodniu Norweg podpisał trzyletnią umowę i jest już trenerem na stałe na Old Trafford.

Sztab medyczny Borussii Dortmund potwierdził, że Achraf Hakimi z powodu urazu zostaje wykluczony z gry do końca obecnego sezonu. Wypożyczony z Realu Madryt obrońca będzie musiał przejść operację złamanej kości śródstopia.