Klopp: Do wygrania tytułu będzie potrzebne 105 punktów

Autor: Michał Nowacki | 22.12.2018 15:27 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Liverpool wczoraj wygrał z Wolverhampton 2:0 i Jürgen Klopp przyznał, że do zdobycia mistrzostwa Anglii potrzebne będzie 105 punktów. Niemiec zapewnił jednak, że nie koncentruje się na tym. "The Reds" tym samym po triumfie nad "Wilkami" zapewnili sobie pozycję lidera na Boże Narodzenie z dorobkiem 48 "oczek". Manchester City może tą stratę zniwelować do jednego punktu, jeśli pokona u siebie Crystal Palace. Trzeci Tottenham traci dziewięć punktów, ale jutro zagra z lokalnym rywalem lidera, Evertonem.

– Prawdopodobnie będziemy potrzebowali 105 punktów, aby zostać mistrzem Anglii. Ktoś powiedział mi ostatnio, że w ostatnich czterech przypadkach lider na Boże Narodzenie wygrywał także ligę na koniec sezonu. Tyle punktów miało City i nie wiem ile my będziemy potrzebowali do triumfu, ale nie koncentruje się na tym teraz – zaczął Jürgen Klopp.

– Jeśli City, Tottenham, Chelsea i Arsenal wygrają swoje mecze w ten weekend to będziemy mieli przynajmniej trzy lub cztery drużyny z dorobkiem ponad 40 punktów. Jeśli chcesz zrobić nagłówek "Klopp mówi, że potrzebujesz 105 punktów, aby zostać mistrzem", zrób to, ale nie myślimy o tym. Nie myślałem wcześniej i nie myślę o tym teraz – dodał trener z Anfield Road na łamach Sky Sports.

– Wszyscy mówią, że Keita nurkował i nie należał się nam rzut karny. Jednak czy gdyby piłkarz symulował to doznałby kontuzji stopy? Widać, że kontakt obu zawodników był i teraz mój gracz musi leczyć swój uraz – zakończył Niemiec.

Czytaj więcej o: Liverpool FC, Anglia, Trenerzy, Manchester City, Jurgen Klopp

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze