Matić: Chciałbym, aby Solskjaer został na stałe

Autor: Michał Nowacki | 26.03.2019 10:00 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Pomocnik Manchesteru United, Nemanja Matić przyznał, że cieszy się ze współpracy z Ole Gunnarem Solskjaerem i uważa, że Norweg jest najlepszym kandydatem do prowadzenia "Czerwonych Diabłów" do sukcesu.

Norweg ma znakomite statystyki, odkąd przejął schedę po "The Special One" poprowadził ekipę z Old Trafford w 19 meczach, z których 14 zakończyły się wygraną. Najważniejszy był jednak pojedynek w 1/8 Ligi Mistrzów, gdzie jego zespół przegrał pierwszy mecz z Paris Saint-Germain 0:2, ale w rewanżu wygrał 3:1 i awansował do ćwierćfinału, gdzie czeka Barcelona.

– Myślę, że Ole Gunnar Solskjaer jest świetnym menedżerem i wiem, że Mike Phelan, Michael Carrick i Kieran McKenny idealnie z nim współpracują. Pracują jako zespół a nie sam Ole. Będę szczęśliwy, jeśli zostanie na stałe na Old Trafford – zaczął Matić w rozmowie z ESPN.

– Jeśli masz dobre wyniki, zaufanie jest wyższe. Szczególnie w naszym zespole zaufanie jest bardzo ważne, ponieważ mamy wielu młodych graczy. Po wygraniu kilku spotkań z rzędu, było nam łatwiej. Szczerze mówiąc, nie wiem dokładnie, co się zmieniło. Po wygranej w Cardiff łatwiej nam było grać – dodał Serb.

Solskjaer był w stanie wydobyć to, co najlepsze z takich zawodników jak: Paul Pogba, Marcus Rashford czy Anthony Martial. Zmienił także trochę rolę samego Maticia u boku Andera Herrery. "Czerwone Diabły" po przerwie na mecze międzynarodowe wrócą do Premier League w sobotę na mecz z Watford na Old Trafford.

• Allegri: Liczę, że Ronaldo wróci na mecz z Ajaksem

Trener Juventusu, Massimiliano Allegri stwierdził, że jest pewny, iż Cristiano Ronaldo zagra w przyszłym tygodniu w Lidze Mistrzów przeciwko Ajaksowi Amsterdam. Portugalczyk po przerwie międzynarodowej wrócił z kontuzją i ominął ostatnie trzy mecze ligowe.

Trener Manchesteru United, Ole Gunnar Solskjaer przyznał, że klub musi zrobić wszystko, aby w przyszłym sezonie także zagrać w Lidze Mistrzów. Tylko wtedy Norweg będzie mógł sprawnie zrealizować swoje letnie cele transferowe.

Cristiano Ronaldo nadal boryka się z kontuzją uda i nie wiadomo czy gwiazdor Juventusu wróci na pierwszy mecz z Ajaksem Amsterdam w Lidze Mistrzów. Portugalczyk w spotkaniu reprezentacji z Serbią zanotował tylko dwa kwadranse i jeszcze przed przerwą musiał zejść z boiska.

Stoper Manchesteru United, Phil Jones przyznał, że Ole Gunnar Solskjaer może poprowadzić zespół do tytułu mistrza Anglii w przyszłym sezonie. W zeszłym tygodniu Norweg podpisał trzyletnią umowę i jest już trenerem na stałe na Old Trafford.

Ole Gunnar Solskjaer w grudniu zeszłego roku został tymczasowym trenerem Manchesteru United. Dzisiaj oficjalnie wiadomo, że Norweg zostanie na Old Trafford przez najbliższe trzy lata.