Koniec sezonu dla obrońcy Borussii

Autor: Michał Nowacki | 01.04.2019 18:20 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Sztab medyczny Borussii Dortmund potwierdził, że Achraf Hakimi z powodu urazu zostaje wykluczony z gry do końca obecnego sezonu. Wypożyczony z Realu Madryt obrońca będzie musiał przejść operację złamanej kości śródstopia.

W sobotę zawodnik miał wielkiego pecha, najpierw wszedł na plac gry w 49. minucie, aby zmienić kontuzjowanego Abdou Diallo. W 74. minucie rezerwowy sam potrzebował pomocy i w jego miejsce wszedł Jacob Bruun Larsen.

W tym sezonie Lucien Favre wystawiał zawodnika 28 razy we wszystkich rozgrywkach, defensor strzelił trzy gole i zaliczył siedem asyst. Defensor regularnie występował na obu flankach, teraz kiedy kontuzjowany jest także Łukasz Piszczek klub ma spory problem z obsadą prawej flanki w obronie.

Dramat w szatni na Signal Iduna Park polega na tym, że w najbliższą sobotę Borussia Dortmund zagra z Bayernem Monachium na Allianz Arena. Obecnie liderem jest Borussia z przewagą dwóch punktów, ale spotkanie określane jest mianem meczu o mistrzostwo Niemiec. W pierwszym starciu wygrała Borusia 3:2, dla Bayernu dublet zdobył Robert Lewandowski, zaś w Borussii dwa gole strzelił Marco Reus, a trzy punkty zapewnił Paco Alcácer w 73. minucie.