Solskjaer: Miejsce w pierwszej czwórce kluczowe dla nowych celów

Autor: Michał Nowacki | 02.04.2019 12:00 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Trener Manchesteru United, Ole Gunnar Solskjaer przyznał, że klub musi zrobić wszystko, aby w przyszłym sezonie także zagrać w Lidze Mistrzów. Tylko wtedy Norweg będzie mógł sprawnie zrealizować swoje letnie cele transferowe.

– Odpowiedziałem już na to pytanie kilka razy, Manchester United, nasza historia i tradycje oraz nasz potencjał zawsze będą interesujące dla nowych piłkarzy, ale im lepsze wyniki osiągamy, tym chętniej nowi gracze będą chcieli do nas przyjść. Występy w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie byłyby fantastyczne i wiele by nam ułatwiły w lecie na rynku transferowym – zaczął Ole Gunnar Solskjaer.

– Kiedy przychodziłem tutaj trzy miesiące temu, byliśmy o 11 punktów za TOP FOUR. Teraz jesteśmy na tej pozycji, musimy przejść do następnych siedmiu gier z tym samym nastawieniem. Zobaczmy, które miejsce uda się nam zająć na koniec sezonu. Kontynuujmy naszą walkę, nie zmieniamy podejścia do ataku, czasem dostajemy więcej piłki, czasem trzeba się dobrze bronić – stwierdził trener z Old Trafford.

– Piłka nożna zmieniła się, a struktura klubów piłkarskich uległa zmianie. Ja, Ed Woodward i Joel Glazer przyglądamy się, w jaki sposób ten klub może być prowadzony tak sprawnie i jak najlepiej, więc zobaczymy co przyniesie przyszłość. Kiedy byliśmy zakładani ponad sto lat temu to trener robił wszystko, teraz nie może mieć tak wiele obowiązków. Jeszcze kiedyś, gdy moim trenerem był sir Alex Ferguson, to  właśnie on odpowiadał za wszystko – dodał Norweg na temat poszukiwania nowego dyrektora w klubie.

Wiele się mówi, że pozycję niegdyś Davida Gilla może wypełnić Peter Schmeichel lub Edwin van der Sar, więc obaj świetni bramkarze w przeszłości "Czerwonych Diabłów".

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Manchester United, Anglia, Trenerzy, Ole Gunnar Solskjaer

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze