Buffon bliski wielkiego powrotu do Juventusu

Autor: Kamil Mielnikiewicz | 26.06.2019 11:20 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Kolejne zmiany w zespole Juventusu Turyn. Zgodnie z informacjami podawanymi przez włoskie media, na Allianz Stadium wrócić ma Gianluigi Buffon, który akceptuję rolę bramkarza rezerwowego.

Obecnie rolę zmiennika Wojciecha Szczęsnego pełni Mattia Perin. Ambicje zawodnika są znacznie wyższe i chciałby otrzymywać szansę na regularne występy. Dlatego 26-latek może skorzystać z opcji transferu do Romy lub Sevilli, gdzie mógłby pojawiać się na murawie częściej.

Włoski dziennikarz Gianluca Di Marzio twierdzi, że Buffon po roku spędzonym w Paris Saint-Germain, wróci do swojego poprzedniego klubu, w którym spędził 17 lat.

- Rozmowy między obiema stronami, prowadzą w dobrym kierunku. Może to być głośny powrót – powiedział Di Marzio.

Paryżanie ogłosili rozstanie z Buffonem 5 czerwca. Włoski bramkarz mógł zostać w stolicy Francji, jednak władze klubu zaproponowały mu drugoplanową rolę. Mimo atrakcyjnej oferty zawodnik nie był zainteresowany. Po powrocie do drużyny Starej Damy, Gianluigi zostałby zmiennikiem Szczęsnego. Jak donosi La Gazzetta dello Sport, kontrakt między Juventusem, a bramkarzem obowiązywałby przez następne 12 miesięcy, po czym klub zaoferowałby mu stanowisko dyrektorskie.

W sezonie 2018/19, Buffon rozegrał dla PSG 25 spotkań. W dziewięciu z nich zachowywał czyste konto. Z zespołem z Parc des Princes zdobył mistrzostwo kraju oraz Superpuchar Francji.

Czytaj więcej o: Juventus Turyn, Francja , Włochy, Transfery, Kontrakt, Paris Saint-Germain, Gianluigi Buffon, Wojciech Szczęsny, Doniesienia, Mattia Perin

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze