Grzegorz Krychowiak najlepszym pomocnikiem ligi rosyjskiej

Autor: Kamil Mielnikiewicz | 30.06.2019 14:38 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Grzegorz Krychowiak, który występuje w Lokomotiwie Moskwa, został wybrany przez rosyjską federację piłkarską najlepszym pomocnikiem ligi poprzedniego sezonu.

W Rosji reprezentant Polski radzi sobie bardzo dobrze. 29-latek znalazł się na liście trzydziestu trzech najlepszych pomocników ligi rosyjskiej sezonu 2018/19. Ostatecznie zajął pierwsze miejsce wśród środkowych pomocników. W rankingu wyprzedził Romana Zobnina ze Spartaka Moskwa oraz Wilmara Barriosa, piłkarza mistrzowskiego Zenitu Sankt Petersburg.

Nagroda najlepszego pomocnika to nie jedyne wyróżnienie Krychowiaka. Wcześniej był on też wybierany piłkarzem miesiąca w zespole Lokomotiwu.

W minionym sezonie Krychowiak dla moskiewskiego klubu rozegrał 39 meczów, strzelił dwie bramki i zanotował cztery asysty. Ponadto jego zespół wywalczył wicemistrzostwo kraju, kwalifikując się do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Wszystko wskazuje na to, że po sezonie spędzonym na wypożyczeniu, Lokomotiw wykupi Polaka z Paris Saint-Germain za 14 milionów euro.

Czytaj więcej o: Rosja, Paris Saint-Germain, Grzegorz Krychowiak, Lokomotiv Moskwa, Statystyki

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze