Luís Figo na temat „Zizou” i pamiętnego transferu do „Los Blancos”

Autor: Karol Brandt | 10.02.2017 16:25 | komentarzy: 0 | kategoria: Cytat tygodnia |

Legenda portugalskiej piłki udzieliła wywiadu dla oficjalnej strony internetowej La Liga.

Były skrzydłowy „Dumy Katalonii” postanowił po raz kolejny wypowiedź się na temat powodów jego odejścia z Camp Nou.

– W ostateczności, gdy nie czujesz się akceptowany w stu procentach, biorąc pod uwagę to, jak trenujesz i co robisz poza boiskiem przez ludzi zarządzających klubem, to gdy otrzymujesz ofertę, myślisz o zmianie. I tak też się stało. Nie chodziło tylko o aspekt sportowy i ekonomiczny, ale także o wymiar ludzki. Gdy podejmiesz decyzję, to nie ma już odwrotu – rozpoczął.

– W Barcelonie poznałem nową filozofię gry, zakładającą odmienne postrzeganie futbolu, a także samego treningu. W tym miejscu znalazłem się zaraz po przenosinach z Portugalii i uważam, że nie mogłem lepiej trafić – dodał były reprezentant Portugalii, który przywdziewał koszulkę z godłem na piersi 127 razy.

– Cruyff trenował mnie tylko rok, ale jego odcisk na tym sporcie widoczny jest do dzisiaj. Wystarczy spojrzeć na ludzi, którzy obecnie trenują. To mówi wiele o tym, kim był – stwierdził.

– Zidane radzi sobie lepiej niż ktokolwiek inny. Real Madryt to trudny klub do trenowania, bo w tym miejscu oczekuje się natychmiastowych rezultatów i niełatwo jest je ciągle poprawiać. Nie chcę zostać szkoleniowcem, ponieważ możesz być w tym naprawdę dobry, lecz nie osiągać rezultatów – zakończył piłkarz, który w latach 2000-2005 występował na Santiago Bernabéu. 

Czytaj więcej o: FC Barcelona, Real Madryt, Hiszpania, Johan Cruyff, Luis Figo

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze