Stefan Effenberg na temat Bayernu i Lewandowskiego

Autor: Karol Brandt | 10.09.2017 18:50 | komentarzy: 0 | kategoria: Cytat tygodnia |

Stefan Effenberg:

– Moim zdaniem Bayern w najbliższych latach powinien skupić się na budowaniu zespołu w oparciu o młodych, niemieckich zawodników. (...) Jeżeli klub z Bawarii chce pójść tą drogą to musi pożegnać się z zagranicznymi zawodnikami, także z Lewandowskim. On może odejść do PSG czy Barcelony. Te zespoły robiłyby to, czego domaga się Polak (sprowadzania do Bayernu piłkarzy o najwyżej klasie, wykładając na ich pozyskanie wielomilionowe kwoty - dop. red.) – oznajmił były zawodnik Bayernu Monachium.

• Zapowiedź grupy E: AEK vs Bayern, Ajax vs Benfica

Mistrzowie Niemiec jak dotąd nie potrafią odskoczyć reszcie rywali grupowych. Jednak już dzisiaj zmierzą się z AEK-iem, który obecnie nie zdobył ani jednego punktu. W drugim meczu tej grupy Ajax podejmie Benficę. Wydaje się, że to idealna okazja dla „Bawarczyków”.

Bayern Monachium po przerwie na mecze międzynarodowe wrócił do rozgrywek w Bundeslidze. Mistrz Niemiec mierzył się na wyjeździe z VfL Wolfsburg i po ostatnich wpadkach wrócił na zwycięską ścieżkę. Dublet zaliczył Robert Lewandowski.

• Dublet Nelsona daje oddech „Wieśniakom”

Do przerwy „Legenda” prowadziła z Hoffenheim, lecz w drugiej połowie wynik odwrócił Reiss Nelson, któremu wtórował Ádám Szalai.

Borussia Dortmund nie dała większych szans rywalom ze Stuttgartu, choć na początku drugiej połowy mogło być różnie, gdyby nie świetne interwencje Romana Bürkiego.

Po meczu w Bolonii 7 września byłem bardzo pozytywnie zaskoczony tym, co zobaczyłem na boisku i tym, co zaprezentowała reprezentacja w debiucie Jerzego Brzęczka. Nowe twarze, ciekawe stałe fragmenty gry i dość pechowy remis. Minął miesiąc i wszystko pękło jak mydlana bańka.