Borussia Dortmund

Newsy związane z drużyną:

• Klopp zostanie trenerem Barcelony?

Kataloński „Sport” donosi, że Gerardo Martino nie zostanie trenerem Barcelony na kolejny rok i po zakończeniu sezonu poprosi władze Barcelony o rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron. Podobno o podjęciu takiej decyzji Argentyńczyk powiedział oficjalnie w połowie marca, zaś teraz jego następcą miałby zostać prawdopodobnie Jürgen Klopp z Borussii Dortmund.

W hicie 30. kolejki Bundesligi, Bayern Monachium podejmował Borussię Dortmund. Starcie na Allianz Arena zakończyło się pewnym zwycięstwem podopiecznych Jürgena Kloppa 3:0. Do siatki trafiał Henrich Mychitarian, Marco Reus oraz Jonas Hofmann.

Borussia Dortmund pozyskała na zasadzie transferu definitywnego Nuri Şahina. Reprezentant Turcji obecnie występuje w niemieckim klubie na wypożyczeniu z Realu Madryt.

Jürgen Klopp zdradza, komu puściłby nagranie z dzisiejszego starcia, Mats Hummels narzeka na głośnych kibiców, a Carlo Ancelotti wyjawia, czy Cristiano Ronaldo wystąpi w półfinale LM - po meczu w Dortmundzie piłkarze i trenerzy obu ekip nie szczędzili komentarzy.

• O bramkę od sensacji, BVB – Real 2:0!

Wspaniałe widowisko zgotowali dziś kibicom piłkarze obu ekip. Niemcy w niewiele ponad pół godziny strzelili dwie bramki, czym sprawili, że do ostatniej minuty emocji na Signal Iduna Park nie brakowało. Cudu jednak nie było, w półfinale zagra Real Madryt.

Cristiano Ronaldo na ostatnim treningu Realu Madryt spędził tylko 20 minut po czym opuścił swoich kolegów i udał się do szatni. Wiele wskazuje na to, że gwiazdora „Królewskich” zabraknie we wtorek w rewanżowym meczu Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund.

Już we wtorek na Signal Iduna Park dojdzie do rewanżowego spotkania ćwierćfinałowego pomiędzy Borussią Dortmund a Realem Madryt. W drugim pojedynku Chelsea czeka bardzo ciężka przeprawa, podopieczni José Mourinho powalczą u siebie z Paris Saint-Germain.

Jak tu skupić się dostatecznie dobrze na lidze, kiedy w przeciągu tygodnia rozstrzygnie się, kto zagra w półfinale Ligi Mistrzów? Jedni mocno szachowali siłami, inni bez kalkulacji zagrali pierwszym garniturem, często po prostu z konieczności z racji walki o najwyższe cele na kilku frontach.

Piękne jubileusze, fantastyczne bramki, kontuzje największych gwiazd i po prostu futbol na najwyższym poziomie. Tym wszystkim uraczyły nas pierwsze spotkania ćwierćfinałowe Ligi Mistrzów. Podsumowujemy to wszystko garścią ciekawostek dopiero teraz, po kilku dniach, gdy zdążył nieco opaść kurz, bowiem jest to jednocześnie wyciągnięcie całej esencji z pierwszych pojedynków ćwierćfinałowych, a zarazem wstępna zapowiedź wielkich emocji, które czekają nas już za kilkadziesiąt godzin w meczach rewanżowych.

Borussia Dortmund wykorzystała atut własnego boiska, ale i sporą dawkę szczęścia. W pierwszej połowie prowadzenie dla VfL Wolfsburg zdobył Ivica Olić, zaś po przerwie wyrównał Robert Lewandowski. Trzy punkty wicemistrzom Niemiec zapewnił w końcówce meczu Marco Reus.