•   Rzuty rożne:51
PKTTabela Grupy F

Newsy związane z drużyną:

• Wszyscy się starali, a nikomu nie wyszło

W 31 kolejce Bundesligi piłkarzom Borussii Dortmund przyszło zagrać z drużyną 1. FC Koeln. Pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem, choć nikomu nie można było odmówić waleczności i chęci zwycięstwa.

Carlo Ancelotti nie wywalczy dwóch trofeów w swoim debiucie na stanowisku szkoleniowca Bayernu Monachium. „Gwiazda Południa” musiała uznać wyższość Borussii Dortmund, która włożyła wiele pracy, aby awansować do finału Pucharu Niemiec.

• Dortmund górą w starciu dwóch Borussii!

Do końca sezonu w Bundeslidze pozostały już tylko cztery kolejki. W 30 rundzie zmierzyły się ze sobą jedenastki Borussii Moenchengladbach i Borussii Dortmund. Do samego końca pojedynek trzymał w napięciu. Ostatecznie to ekipa przyjezdnych zgarnęła komplet punktów.

Podopieczni Dietera Heckinga za wszelką cenę będą chcieli zapewnić sobie udział w przyszłorocznych rozgrywkach o europejskie puchary. Z kolei piłkarze z Dortmundu postarają się wykorzystać potknięcie Hoffenheim i wskoczyć na 3. pozycję w tabeli Bundesligi.

• Idealnie zbilansowane AS Monaco zagra w półfinale!

W pierwszej połowie genialne zawody rozegrali „Czerwono-Biali”, którzy na przerwę schodzili przy dwubramkowym prowadzeniu. Po zmianie stron gola dla BVB strzelił Marco Reus, lecz w końcówce meczu marzenia dortmundczyków zniszczył Valère Germain, wpisując się na listę strzelców tuż po wejściu na boisko.

Od pierwszych spotkań w ćwierćfinale Ligi Mistrzów minęło niewiele czasu. Piłkarze klubów zdążyli rozegrać po jednym ligowym spotkaniu i już muszą ponownie stawać w szranki na europejskiej arenie. Niezwykle ciekawe widowisko czeka nas na Stade Louis II.

• „Po tym wybuchu mam trudności ze snem”

Echa incydentu, do którego doszło przed meczem Borussii Dortmund z AS Monaco nie słabną. Niedawno wypowiedział się na ten temat bramkarz niemieckiego klubu – Roman Burki. Podczas wybuchu, golkiper Borussii znajdował się zaraz za Markiem Bartrą, który został zraniony i musiał trafić do szpitala.

Po porażkach z Bayernem i AS Monaco oraz eksplozji bomby przy autokarze z piłkarzami, Borussia Dortmund zaznała smaku zwycięstwa, które z pewnością podniesie na duchu wszystkich związanych z BVB.

• „Nigdy nie doświadczyłem czegoś takiego”

Takie słowa padły z ust Daniele Orsato, który był głównym arbitrem podczas jednego z ćwierćfinałowych meczów Ligi Mistrzów. Spotkanie Borussii Dortmund z AS Monaco zostało przełożone w związku z przykrym incydentem, który miał miejsce tuż przed meczem. W pobliżu autokaru niemieckiego klubu doszło do eksplozji. Wielu zawodników pozostało w szoku, a Marc Bartra trafił nawet do szpitala z powodu odniesionych obrażeń.