PKTTabela Grupy F

Skład drużyny:

Newsy związane z drużyną:

• Znamy pary 1/8 finału Ligi Mistrzów

Dzisiaj o godzinie 12:00 w Nyonie odbyło się losowanie. W gronie zespołów rozstawionych znalazły się m.in. Paris Saint-Germain i Liverpool FC. Stawkę uzupełniły ekipy z drugich miejsc.

• Krwawe zawody w Zaporożu; wygrana Zorii!

Mistrzowie Ukrainy do ostatniej minuty regulaminowego czasu gry prowadzili 1:0, wówczas gospodarze wywalczyli rzut karny. To, co wydarzyło się później, z pewnością nie spodobało się kibicom „Górników”.

Manchester City fatalnie spisał się w ostatniej kolejce na wyjeździe z Szachtarem Donieck i przegrał spotkanie na Ukrainie. Josep Guardiola zdecydował się na eksperymentalny skład, gdyż jego zespół miał zapewniony awans z pierwszego miejsca, zaś w weekend zagra derby z Manchesterem United.

W grupie F sytuacja prezentuje się jasno. Jeśli SSC Napoli marzy o grze w fazie pucharowej, to musi liczyć na Manchester City. Jeżeli Anglicy pokonają waleczny Szachtar, to tylko wtedy włoski zespół ma szansę na wyjście z grupy.

Kiepska wiadomość dla kibiców Napoli. W ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów z Feyenoordem nie będzie mógł wystąpić Lorenzo Insigne.

Czas na ostatnią kolejkę fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA. W końcu poznamy nazwy wszystkich drużyn, które awansują do kolejnej rundy tych rozgrywek. Warto więc sprawdzić jak zespoły niezaliczane do faworytów tych rozgrywek, radziły sobie w spotkaniach ligowych.

Napoli grało u siebie z Szachtarem Donieck, o ile do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, o tyle w drugiej połowie worek z bramkami posypał się tylko dla jednej drużyny. Swoją bramkę zdobył także Piotr Zieliński.

Spotkanie Napoli z Szachtarem będzie rozpalało do białości kibiców spod Wezuwiusza. „Błękitni” przed tym spotkaniem zajmują trzecią lokatę w grupie F i wszystko wskazuje na to, że to nie powinno się zmienić. Natomiast „Górnicy” będą starali się wygrać spotkanie, aby powiększyć różnicę punktową nad swoim przeciwnikiem. Natomiast mecz Manchesteru City z Feyenoordem nie zapowiada się emocjonująco, bowiem „Obywatele” już w poprzedniej kolejce wywalczyli awans, a mistrzowie Holandii nie mają szans na wydostanie się z ostatniego miejsca w grupie.

Przed następną kolejką fazy grupowej Ligi Mistrzów, warto sprawdzić co słychać u drużyn, które nie są zaliczane do grona faworytów tych rozgrywek.

"The Sunday People" spekuluje, że w styczniu Manchester United postara się ściągnąć z Szachtara Donieck, Freda. Ma on być następcą Marouane'a Fellainiego, który ma odejść do Besiktasu za osiem milionów funtów.