Piłka ręczna
Patrick Redaktor
15.01.2012, 13:32
Przed nami kolejne ME w piłce ręcznej, czyli najtrudniejszy turniej na świecie w tejże dyscyplinie. Tym razem gra idzie nie tylko o medale, ale i kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Tegoroczny turniej odbędzie się w Serbii w dniach 15-29 stycznia.

Sport.pl napisał(a):Po raz pierwszy od 2007 roku, czyli mistrzostw świata w Niemczech, na których biało-czerwoni sensacyjnie zdobyli srebrne medale, drużyna Bogdana Wenty jedzie na turniej w tak osłabionym składzie. Skład ekipy kurczył się w oczach. Najpierw odpadł bramkarz Sławomir Szmal. Kapitan drużyny, najlepszy piłkarz ręczny świata w 2009 roku, musiał poddać się operacji kolana. Później żebro złamał rozgrywający Marcin Lijewski, najbardziej doświadczony reprezentant (242 mecze, 698 bramek). Na mistrzostwach świata w 2007 i 2009 roku w Chorwacji, gdzie Polacy zdobyli brązowe medale, wybierany do najlepszej siódemki turnieju. Palec złamał rozgrywający Tomasz Rosiński, łokieć rozbił skrzydłowy Bartłomiej Tomczak.
Jaki wynik wróżycie zdziesiątkowanym Polakom podczas Euro w Serbii i po zepsutym zeszłorocznym Mundialu w Szwecji, gdzie zajęliśmy dopiero 8 miejsce? Jesteśmy w stanie wcielić się w rolę czarnego konia i powalczyć o medale? Na poprzednim Euro dwa lata temu było bardzo blisko.

Podział na grupy:

Grupa A: Polska, Dania, Serbia, Słowacja.
Grupa B: Niemcy, Szwecja, Czechy, Macedonia.
Grupa C: Francja, Węgry, Hiszpania, Rosja.
Grupa D: Chorwacja, Norwegia, Islandia, Słowenia.

Do dalszych gier awansują po trzy najlepsze drużyny z każdej grupy.

Czołówka ME 2010 w Austrii: 1. Francja, 2. Chorwacja, 3. Islandia, 4. Polska.
muszek62 Półfinalista
17.01.2012, 21:04
Polacy wygrali z Słowacją 24-31 super mecz na ME każdy kto był na boisku z Polaków wpisał się na listę strzelców
art Ojciec chrzestny
17.01.2012, 21:08
muszek62 napisał(a):Polacy wygrali z Słowacją 24-31 super mecz na ME każdy kto był na boisku z Polaków wpisał się na listę strzelców
Było 41:24, a Mateusz Zaremba nie zapunktował...
Chcieć a nie chcieć jest to samo. Nie chcieć, znaczy chcieć nie chcieć
yanki powraca Triumfator
17.01.2012, 21:23
Coś czuję(ale nie jestem pewny), że Nasi będą tym "czarnym koniem" tych rozgrywek i zakwalifikują się z 3 miejsca
"Mógłbym okradać kościoły albo chlać jak żul Ale zamiast butli wódy postawiłem na skun"
swistek Uczestnik LM
17.01.2012, 22:00
Gdybać sobie można, Serbia szczyt możliwości pokazuje i oni są narazie czarnym koniem.
Polska jest jedną z lepszych drużyn na świecie, więc nie wiem czemu ma zostać czarnym koniem ?
muszek62 Półfinalista
18.01.2012, 20:35
jutro gramy z Danią jaki wynik obstawiacie? i jaki będzie styl gry Polaków
Fabio Moderator forum
18.01.2012, 20:36
Może coś od siebie?
muszek62 Półfinalista
18.01.2012, 20:42
o co ci chodzi Fabio?
Fabio Moderator forum
18.01.2012, 20:44
O to, że Twoje posty nie wnoszą praktycznie nic do dyskusji. Może napisz sam od siebie czego oczekujesz od jutrzejszej gry Polaków zamiast bezsensownie zadawać pytania do innych użytkowników.
swistek Uczestnik LM
18.01.2012, 23:17
Pasjonująco wygląda grupa C Hiszpania po wygranej nad Francją dziś pechowo z Węgrami Ostatnie sekundy stracili 1 pkt do kolejnej rundy (bo Węgry raczej awansują) W piątek mecz Francja - Węgry. Węgrowie z 2 remisami w turnieju nie są faworytami, ale jak nie dadzą się ograć od początku na kilka bramek mogą znów zaskoczyć w końcówce. Osobiście kibicuje w tej grupie Hiszpanii, choć Francja z takimi gwiazdami na każdej pozycji powinna z palcem w nosie zapewnić sobie awans z 3 zwycięstwami.

Jutro poza Polską swoje mecze rozgrywa rónież grupa B. Bardzo lubię grę Macedonii i szkoda, ze zajmują narazie ostatnie miejsce, choć szanse mają, bo grają z Czechami Z 1 pkt ciężko będzie im w 2 rundzie, ale najpierw trzeba zawalczyć jutro.

Kilka słów też o Polsce. Załamuje mnie troszke postawa polskich 'kibiców', po przegranym w baaardzo złym stylu z gospodarzami 50% moich znajomych było gotowych wyrzucać telewizory, wyzywać szczypiorów, a wręcz zmieniać trenera. Po wczorajszym meczu sytuacja zmieniła się diametrialnie o 180 stopni, choć osobiście myślałem, że taką grę spowodowały problemy kadrowe, to juz wiem, że potrzebne było chłopakom zgranie i przyzwyczajenie się to troszkę innych priorytetów w ich grze. Mniej możemy liczyć na lewą połówkę, choć Jurkiewicz mnie zaskoczył. Mateusz Zaremba choć jest bardzo ambitny to brakkuje mu troszke umiejętności. Mam nadzieje, ze wróci nasz podstawowy rozgrywający, a to nie zmieni zbytnio naszej gry. Jutro po grze Duńczyków możemy się spodziewać wszystkiego. Jestem optymistycznie nastawiony na ostatni mecz tej fazy rozgrywek. Proponuje jutro usiąść wszystkim o 18:10 przed telewizorami, komputerami i dopingować naszych gladiatorów.

Pozdro.
muszek62 Półfinalista
26.01.2012, 16:48
Polska pokonała Niemców ale nie pomogli Rywale Szwedzi i Serbowie nie wygrali i się sprawa skomplikowała
muszek62 Półfinalista
24.05.2012, 20:22
Vive Targi Kielce Mistrzem Polski w trzecim meczu Kielczanie pokonali Wisłę Płock w Płocku 27-25 ile było emocji ile akcji nie da się opisać trzeba zobaczyć
muszek62 Półfinalista
26.06.2012, 17:37
Obradujący w Monako kongres Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej zdecydował, że gospodarzem mistrzostw Europy w 2016 roku będzie Polska. Kontrkandydatami były Chorwacja i Norwegia. W Polsce pierwszy raz odbędzie tak duży turniej.

Mistrzostwa Europy według planów mają odbyć się w budowanej właśnie hali w Krakowie (pojemność 15 tys. osób), w łódzkiej Atlas Arenie (poj. 13 tys.), leżącej na granicy Gdańska i Sopotu Ergo Arenie (poj. 11 tys.), wrocławskiej Hali Stulecia (poj. 10 tys) oraz katowickim Spodku (poj. 11,5 tys.).

Euro 2016 odbędzie się między 17 a 31 stycznia.

Bardzo się z tego cieszę ale nie ma hali z mojego województwa Hali Legionów bo siedzenia mają być po czterech stronach a tu są po dwóch piłka ręczna bez Kielc to niemożliwe
XavixD Legenda
21.08.2012, 15:12
Polacy ostatnią słabo grają w ręczną a szkoda bo skład mamy niezły

Szybka odpowiedź

Zaloguj się, aby brać udział w dyskusji