Skoki narciarskie
muszek62 Półfinalista
17.01.2012, 21:02
puchar świata, puchar kontynentalny

Edit by Fabio: Może zaczniesz jakąś dyskusje?
Ostatnio zedytowany przez: Fabio, 17.01.2012, 21:03
pokepim Ćwierćfinalista
17.01.2012, 21:10
Skoki narciarskie- odkąd Małysz przestał latać, znudziły mi się... Teraz dominacja austriaków z Hoferem na czele.. szkoda, skoki straciły swój urok...
¡Hala Madrid!
muszek62 Półfinalista
17.01.2012, 21:10
jak oceniacie szanse Kamila Stocha w Zakopanym a i inni Polacy ile ich będzie w pierwszej serii
pokepim Ćwierćfinalista
17.01.2012, 21:12
Stoch? Może wygra, może podium, ale może też zawieśćna całej linii. Niby jest dobry i ma potencjał, ale jest strasznie niepewny i nie wytrzymuje presji czasami.
¡Hala Madrid!
art Ojciec chrzestny
17.01.2012, 21:13
HAHAH, ech temat

Ja zacznę, może coś się posypie

W weekend skoki w Zakopanem. No i Adaś ma być. Jak myślicie, Stoch pokaże, że to jego domowa skocznia?
Nawiasem mówiąc jestem mile zaskoczony, że Kamil zajmuje tak wysokie miejsce w generalce. Nie spodziewałem się tego.
Chcieć a nie chcieć jest to samo. Nie chcieć, znaczy chcieć nie chcieć
yanki powraca Triumfator
17.01.2012, 21:18
Będą 3 konkursy w Zakopanym Pierwszy będzie w piątek Ja też jestem pod wrażeniem, że Kamil sobie tak świetnie radzi. Myślę, że podium jest w Jego zasięgu
"Mógłbym okradać kościoły albo chlać jak żul Ale zamiast butli wódy postawiłem na skun"
muszek62 Półfinalista
17.01.2012, 21:19
Ja liczę oprócz na Stocha który udowadnia że jest coraz lepszy na Piotra Żyłe on miał bardzo udany początek sezonu był nawet w 10 ale potem miał pecha w Zakopanym się odrodzi
art Ojciec chrzestny
17.01.2012, 21:23
yanki powraca napisał(a):Będą 3 konkursy w Zakopanym Pierwszy będzie w piątek Ja też jestem pod wrażeniem, że Kamil sobie tak świetnie radzi. Myślę, że podium jest w Jego zasięgu
Pewnie, że jest. Trzeba wszystkim Austriakom suwaki popsuć

Ale poważnie, on zna tą skocznie, ostatnio wygrał przecież tam. No i pokazuje, że formę ma, chociaż troszkę wahają się te skoki ;/
Chcieć a nie chcieć jest to samo. Nie chcieć, znaczy chcieć nie chcieć
yanki powraca Triumfator
17.01.2012, 21:35
art napisał(a):
yanki powraca napisał(a):Będą 3 konkursy w Zakopanym Pierwszy będzie w piątek Ja też jestem pod wrażeniem, że Kamil sobie tak świetnie radzi. Myślę, że podium jest w Jego zasięgu
Pewnie, że jest. Trzeba wszystkim Austriakom suwaki popsuć

Ale poważnie, on zna tą skocznie, ostatnio wygrał przecież tam. No i pokazuje, że formę ma, chociaż troszkę wahają się te skoki ;/
No tak skoki jeszcze nie są, aż tak bardzo podobne do siebie(szkoda). Ale trzeba wierzyć, że wygra chociaż jeden z nich )

A co do Kowalczyk - to za miesiąc odbędzie się impreza w Szczyrku (pierwszy raz w Polsce)
"Mógłbym okradać kościoły albo chlać jak żul Ale zamiast butli wódy postawiłem na skun"
jasienowiec Redaktor
17.01.2012, 21:46
Stoch jedne zawody w Zakopanem może wygrać, w końcu będzie skakał przed własną publicznością. Ale nie ma co się oszukiwać, konkursy w Polsce będą teatrem jednej nacji - Austriaków.
Krasus Ćwierćfinalista
17.01.2012, 22:04
Ja skoków już tak namiętnie jak jak w latach 2000-03 nie oglądam, niemniej czasem chętnie zerknę, zwłaszcza na te ciekawsze dla mnie konkursy - 4 skocznie, loty, Zakopane itp.

Niemniej dla mnie prywatnie szczytowy okres tej dyscypliny był właśnie w czasie pierwszej dominacji Małysza. Takie romantyczne czasy, kiedy wszystko podporządkowane było pogodzie, konkursy zerowane i rozgrwane od nowa po 2 albo 3 razy jednego dnia, niekończące się cyrki z przesuwaniem belki... Iście denerwujące jest to ustawainie konkursów pod Austrię i Niemcy. Kiedyś nikomu by przez myśl nie przeszło by zaczynać od nowa konkurs, bo Schmitt albo Hoellwarth źle skoczył i byłby sensacyjny zwycięzca Dzisiaj prawdopodobieństwo czegoś takiego jest bardzo ograniczone, a mam wrażenie że Hofera pokazują 2x częściej w TV.
Może też głupio to zabrzmi, ale nie podoba mi się, że wybudowali tego mamuta w Vikkersund. Kiedyś na samo ukoronowanie sezonu były skoki na ogromnej skoczni w Planicy, na które z ustęsknieniem czekałem całą zimę, a teraz ni stąd ni zowąd wepchnęli w środek sezonu tę Norwegię i już Słowenia nie budzi takich emocji na końcówce.

To samo tyczy się zawodników. Może to już skrajny subiektywizm, ale tamci zawodnicy mieli 10x więcej charakteru i ikry niż obecni. Był wielki nochal Hoellwartha, jakieś takie drgawki Ingebrigtsena, debilny zaciesz Hannavalda, pokraczny styl Matei i dużo więcej. Oczywiście obecnie też jest mnóstwo dobrych graczy (taki Schlierenzauer ma zadatki na najlepszego w historii), ale to się oklepanie mówi, "nie ten klimat". Tamtych skoczków potrafiłem poznać od razu prawie wszystkich, po kasku, mordzie, sylwetce w locie, z obecnymi miałbym duży problem, nie licząc rzecz jasna tych którzy już wtedy skakali.

Tak sobie starczo pozrzędziłem trochę, o.
Asgar Moderator forum
18.01.2012, 02:31
Kras w tym co napisaleś jest duzo racji. Teraz to już nie jest ta sama bajka co kiedyś. Obecnie to mi się nie chce na to patrzeć ale nie ze względu na to, że nie ma Małysza ale ze względu na ta głupie zasady gdzie bardzo dużo zależy od jakiejś głupiej punktacji za wiatr, belkę i Bóg sam wie jeszcze za co... Kiedyś było to prostsze i bardziej czytelne. Skaczesz i dostawałeś punkty za odległość plus noty sędziowskie i koniec... Ehh dużo stracił ten sport na tych dziwacznych innowacjach...
Mediolan jest CZARNO - NIEBIESKI ! ! !
Kali Ostatni sprawiedliwy
21.01.2012, 10:32
Może i tak może i nie. Ponieważ teraz nie wszystko zależy od szczęścia jaki komu wiatr powieje. Bardziej liczą się w tym momencie umiejętności.
Pięknie wczoraj Stoch poleciał, niczym Małysz przeskoczył rywali, do tego piękna śnieżna oprawa wieczornego konkursu
www.mikolaj-kalina.com www.no-spoon.pl
Krasus Ćwierćfinalista
21.01.2012, 13:52
Kali napisał(a):Bardziej liczą się w tym momencie umiejętności.
W teorii. W praktyce najbardziej liczy się teraz narodowość skoczka
cichy84 Moderator
21.01.2012, 13:58
Niestety tak, trudno się nie zgodzić z powyższą wypowiedzią, Austriacy jak niegdyś Niemcy za czasów Schmitta są faworyzowani... no i te nowe zasady punktacji w oparciu o wiatr nie podobają mi się
22.01.2012, 22:25
Jakoś nie widziałem żeby w sobotnim konkursie byli faworyzowani Austriacy.
Asgar Moderator forum
22.01.2012, 22:40
Zawsze jest wyjątek od reguły... Skoków jak już napisałem wyżej, zaprzestałem oglądać więc nie wypowiem się o ostatnim konkursie...
Mediolan jest CZARNO - NIEBIESKI ! ! !
23.01.2012, 08:25
Ja akurat widziałem końcówkę pierwszej serii. Czołowi Austriacy zostali puszczeni w mega śniegu, z którym sobie nie poradzili w konsekwencji po pierwszej serii w 10 nie było ani jednego z nich.
Nie ma co gadać faworyzowani czy nie tylko robić swoje. Pokazuje to wspaniała Justyna Kowalczyk. To ona może dopiero mówić o faworyzowaniu Norweżek, które się jawnie szprycują. Pomimo to wygrywa.
Ostatnio zedytowany przez: Kali, 23.01.2012, 08:26
muszek62 Półfinalista
26.01.2012, 11:24
Kamil wygrał w Zakopanym w piątek to był super moment jak sobie przypominam jak skakałem z radości przed telewizorem bardzo dobrze spisał się młody Aleksander Zniszczoł który zajął 7 i 14 miejsce to duży talent oby go wykorzystać
samo60 Uczestnik LM
23.07.2014, 13:30
Skoki narciarskie to chyba najwspanialsza dyscyplina sportu( oczywiście to moja oinia ). Oglądam je praktycznie od zawsze i zawsze mnie fascynowały.
Pozdawiam
faro Debiutant
01.12.2014, 13:47
Ciekawe czy w tym sezonie tak wszyscy powiedzą, bo narazie kiepsko to wygląda
samo60 Uczestnik LM
01.12.2014, 23:50
Nie wiem czy wszyscy, ale ja na pewno tak. Skoki fascynowały mnie jeszcze nim Małysz się pojawił ba nawet jeszcze się nie narodził. Pamiętam jak Fortuna w Saporro medal złoty zdobywał.
Ostatnio zedytowany przez: samo60, 01.12.2014, 23:50
Blanco Triumfator
03.12.2014, 19:49
Miałeś wtedy 12 lat?
"90 minut na Bernabéu to bardzo dużo czasu"
samo60 Uczestnik LM
09.12.2014, 21:06
Tak dokładnie 12 tat. Mogę powiedzieć, że skoki uwielbiam od zawsze na dobre i złe.
Blanco Triumfator
09.12.2014, 23:06
Podziwiam, a widziałeś Eddiego Edwardsa na olimpiadzie?
"90 minut na Bernabéu to bardzo dużo czasu"
Paolo92 Ćwierćfinalista
10.12.2014, 14:31
Blanco napisał(a):Podziwiam, a widziałeś Eddiego Edwardsa na olimpiadzie?
Jest coś takiego jak youtube i zapewne tam będzie Eddie "orzeł" Edwards..

"„Kiedy jesteś sportowcem, to nie chodzisz na prostytutki i nie pijesz do rana. Nic nie mogę zrobić kiedy ktoś pije o czwartej rano, a potem idzie na dziwki”." A. De Laurentis
JuveT Triumfator
09.01.2015, 15:10
Aktualnie, to skoki w wykonaniu naszych skoczków są fatalne. Jedynie to Kamil prezentuje dobry poziom pomimo, że był kontuzjowany. Szkoda może w końcu doczekamy się równego składu.
seba5111998 Półfinalista
11.01.2015, 21:00
JuveT napisał(a):Aktualnie, to skoki w wykonaniu naszych skoczków są fatalne. Jedynie to Kamil prezentuje dobry poziom pomimo, że był kontuzjowany. Szkoda może w końcu doczekamy się równego składu.
Żyła też prezentował się całkiem nieźle.
Mia San Mia & Nigdy Się Nie Poddawaj
JuveT Triumfator
11.01.2015, 21:37
seba5111998 napisał(a):
JuveT napisał(a):Aktualnie, to skoki w wykonaniu naszych skoczków są fatalne. Jedynie to Kamil prezentuje dobry poziom pomimo, że był kontuzjowany. Szkoda może w końcu doczekamy się równego składu.
Żyła też prezentował się całkiem nieźle.
Fakt skakał nieźle, ale nadal nie jest to coś, czego można oczekiwać. Brakuje mu powtarzalności. Pierwszy skok odda dobry, a w drugiej serii potrafi o kilkanaście metrów mniej polecieć. U Kamila jest ta powtarzalność.
barry2 Ligowiec
26.11.2015, 14:05
Jak sądzicie co będzie w tym sezonie z naszymi skoczkami? Po pierwszym konkursie nie wyglada to obiecująco...
To dziwne, ale kiedy człowiek się czegoś boi i oddałby wszystko, byle tylko spowolnić upływ czasu, czas ma okropny zwyczaj przyspieszania swego biegu.

Szybka odpowiedź

Zaloguj się, aby brać udział w dyskusji