Futbol Amerykański
CashMarker Uczestnik LM
18.01.2012, 19:11
Witam.
Jako, iż jeszcze nikt nie założył tematu tego typu, to postanowiłem wziąć się do pracy.
Dla zielonych.
Czym jest Futbol Amerykański?
Mianowicie jest to sport drużynowy, w którym uczestniczą dwa jedenastoosobowe zespoły.
Celem gry jest zdobycie w ustalonym czasie większej liczby punktów od drużyny przeciwnej.
Kibiców tego sportu, zapraszam na wpisywanie postów etc.
Pozdrawiam.
andycole Administrator
18.01.2012, 20:24
No dobrze, to może przybliż bardziej tym, którzy nie wiedzą, za co te punkty się zdobywa

Za jaką drużyną jesteś?
Fabio Moderator forum
18.01.2012, 20:26
No ja bym chętnie poznał zasady tego sportu
muszek62 Półfinalista
18.01.2012, 20:44
Piłkę można przemieszczać wykopując, niosąc, rzucając lub przekazując ją z rąk do rąk między zawodnikami.Główną zasadą jest rzucanie piłki ręką
Cichyfx Legenda
18.01.2012, 21:23
Nie interesują się zbytnio tym sportem ale jakby co na ostatnich mistrzostwach byłem za gospodarzami Nową Zelandią
Zamknij się, przestań narzekać i zacznij żyć! :D
Morgan Administrator Forum
18.01.2012, 22:13
Podróba prawdziwego sportu. Czyli Rugby
Kuba_^^ Ćwierćfinalista
18.01.2012, 22:21
Podobne mam zdanie do Morgana. Raz próbowałem oglądać football, nie znam dobrze zasad, ale miałem wrażenie, że każde dotknięcie przeciwnika to faul Ciągle coś sędzia gwizdał i wszyscy stali w miejscu, może akurat trafiłem na taki mecz Rugby to co innego.
18.01.2012, 22:35
w Rugby przede wszystkim podaje sie tylko do przodu co dodaje temu sportowi naprawdę wiele uroku. W futbolu amerykańskim możesz miotać piłką gdzie tylko sobie zażyczysz
Kuba_^^ Ćwierćfinalista
18.01.2012, 22:36
Do tyłu chyba
18.01.2012, 22:37
yyyyyyyyyyyy oczywiscie że do tyłu co ja pacze
CashMarker Uczestnik LM
19.01.2012, 20:37
Futbol Amerykański ma swój urok.
A jeżeli nie znacie zasad etc to macie :
Piłkę można przemieszczać wykopując, niosąc, rzucając lub przekazując ją z rąk do rąk między zawodnikami. W wielu krajach Europy i Azji obowiązują te same zasady gry w football. Główną zasadą jest rzucanie piłki ręką. Punkty zdobywa się na wiele sposobów, na przykład przez przeniesienie piłki przez linię punktową (goal line), rzucenie piłki do zawodnika stojącego za tą linią – czyli w polu punktowym (end zone) – lub przez kop na bramkę przeciwnika (field goal). Wygrywa drużyna z większą liczbą punktów w momencie, gdy upływa czas meczu i kończy się ostatnia akcja. W razie remisu w czasie regulaminowym stosuje się dogrywki z zasadą "nagłej śmierci" – odpowiednik "złotego gola" w piłce nożnej. Niekiedy mecz może zakończyć się remisem, jeśli dogrywka nie wyłoni zwycięzcy.

Wikipedia nie boli
19.01.2012, 21:14
ale co ma do tego wikipedia ? nędzna podróba europejskiego Rugby i tyle
CashMarker Uczestnik LM
19.01.2012, 21:28
Amerykańczycy chcieli też zabłysnąć tak?
Z jednej strony im się udało.
newengland Uczestnik LM
30.05.2012, 17:59
Jest to wspaniały sport, jeżeli ktoś zechce zrozumieć zasady gry nie powinnien mieć żadnych problemów. Ja osobiście oglądam NFL sześć sezonów i nie będąc skromnym trochę wiedzy o tym sporcie posiadłem.
TheFanFootball Półfinalista
30.05.2012, 20:33
Nie wiem czy to jest to samo, ale polecam grę. Rugby Challenge I Madden .
kokos_xd Triumfator
03.06.2012, 22:50
Fooball Amerykański to nie jest męski sport. Choć Amerykanie uważają na odwrót. Lecz ja tkwię(może w błędnym) w twierdzeniu, że mnie nie przekonuje widok rzucających się na siebie mężczyzn obściskujących się niczym pederaści i rozwaleni w barach są przez te ochraniacze, a mają posturę ciecia parkingowego.
newengland Uczestnik LM
04.06.2012, 18:32
Nie chciał byś kolego dostać od tego ciecia parkingowego. Pozatym nikt się w NFL nie obściskuje bo to jest sport kolizyjny a nie taniec z gwiazdami.
kokos_xd Triumfator
05.06.2012, 10:41
newengland napisał(a):Nie chciał byś kolego dostać od tego ciecia parkingowego. Pozatym nikt się w NFL nie obściskuje bo to jest sport kolizyjny a nie taniec z gwiazdami.
Z tym obściskiwaniem mi bardziej chodziło o to, że jak się już rzucą na siebie to tak jak by tam się wzajemnie gwałcili. Football Amerykański to nie jest męski sport.
RedDevil89 Ćwierćfinalista
07.06.2012, 15:29
Powiedział to kibic futbolu, sportu który jest zaprzeczeniem jakiejkolwiek formy męskości...
Morgan, dzisiaj, 02:22: Luis Suarez my hero ! Morgan, dzisiaj, 02:22: Livapjul till aj daj !
newengland Uczestnik LM
14.06.2012, 16:14
A niby piłka nożna to jest męski sport co?
TheFanFootball Półfinalista
14.06.2012, 20:32
New rozmawiamy o Futbolu, nie o piłce.

Szybka odpowiedź

Zaloguj się, aby brać udział w dyskusji