Dżem, mydło i powidło - czyli wszystko o naszych drobnych słabościach i przyjemnościach kulinarno - używkowych
Morgan Administrator Forum
22.01.2012, 00:55
W niniejszym temacie będziemy się chwalić a także polecać kolegom kibicom z forum wszystko co lubimy jeść, pić, palić czy wciągać

Zacznę od tego, że dorwałem właśnie najnowszą odsłonę jednego z najsłynniejszych polskich piw - Żywca Bock. Wiem, że na starym forum Asgar się chwalił że przyżłopał tenże trunek, ale ja mimo dosyć długiej jego obecności na rynku, trafiłem na niego dopiero teraz Wrażenia są średnie. Reklamowane z wielką pompą piweczko jest typowym dla mnie przedstawicielem Koźlaka - w dodatku uboższą wersją bardziej znanego piwka o tej nazwie z browaru Amber. Mimo wszystko piwko znośne, da się pić i kopie dość szybko. Niemniej jednak cena 4zł skutecznie odstrasza - zdecydowanie nieproporcjonalna do jakości.
gorgeous22 Uczestnik LM
22.01.2012, 13:27
Morgan napisał(a):W niniejszym temacie będziemy się chwalić a także polecać kolegom kibicom z forum wszystko co lubimy jeść, pić, palić czy wciągać

Zacznę od tego, że dorwałem właśnie najnowszą odsłonę jednego z najsłynniejszych polskich piw - Żywca Bock. Wiem, że na starym forum Asgar się chwalił że przyżłopał tenże trunek, ale ja mimo dosyć długiej jego obecności na rynku, trafiłem na niego dopiero teraz Wrażenia są średnie. Reklamowane z wielką pompą piweczko jest typowym dla mnie przedstawicielem Koźlaka - w dodatku uboższą wersją bardziej znanego piwka o tej nazwie z browaru Amber. Mimo wszystko piwko znośne, da się pić i kopie dość szybko. Niemniej jednak cena 4zł skutecznie odstrasza - zdecydowanie nieproporcjonalna do jakości.
Mnie rowniez zaciekawilo piwo Żywiec Bock i powiem szczerze dla mnie zbyt gorzkie i w ogole mi nie smakowalo..Kupilem z ciekawosci a moze i bardziej dlatego iz butelka mi sie spodobala,rowniez wtedy kupilem piwo redds o smaku zurawiny(zazwyczaj tego typu piw w ogole nie pije) ale z ciekawosci nabylem i bylo bardzo dobre w sumie jak jogurcik Ale takie piwko to maksymalnie w ilosci 2 moge wypic..Ogolnie moje ulubione piwo to Desperados;] Co ciekawe destrybutorem tego piwa jest firma od Zywca Pamietam jak kilka lat temu Depserados byl malo znana marka i raczej ludzie je omijali ale teraz kazdy sie nim zachwyca(bynajmniej jesli chodzi o moich znajomoych)

Ostatni piatek natomiast spedzilem wraz z dwoma kolegami przy Whisky Grant's czerwonym..Szczerze polecam

Następnym razem użyj opcji edytuj // Lukkar
Ostatnio zedytowany przez: Lukkar, 22.01.2012, 13:33
MietekGuma Zwycięzca grupy
24.01.2012, 22:25
Tak Desperados to ósmy cud świata mniam! Odnosząc się do ostatniego podpunktu czy jest tu ktos kto gustuje w tabace?
Kuba_^^ Ćwierćfinalista
24.01.2012, 22:40
Człowieku, tu pół forum wciąga przeróżne tabaki, więc witamy w grupie Jeśli chcesz być w naszej elitarnej grupie musisz udowodnić miłość do tabaki i kilka razy na SB zaproponować wspólne tabaczenie prostym zapytaniem: "snuff?"
art Ojciec chrzestny
24.01.2012, 22:45
Desperados?
Chcieć a nie chcieć jest to samo. Nie chcieć, znaczy chcieć nie chcieć
yanki powraca Triumfator
24.01.2012, 23:01
Desperados mi za bardzo nie smakuję, ale Warka, Żubr i Tyskie Królują No i Noteckie(zapewne nie znacie) to też mi smakuję(jak jestem na "fazie")

Żywiec mi jakoś nie włazi do żołądka (może za młody jestem)
To na tyle ode mnie o piwach

A o winach domowej roboty to jest co pisać, ale na razie nie chce mi się jakoś
"Mógłbym okradać kościoły albo chlać jak żul Ale zamiast butli wódy postawiłem na skun"
Fabio Moderator forum
24.01.2012, 23:04
yanki powraca napisał(a):No i Noteckie(zapewne nie znacie) to też mi smakuję(jak jestem na "fazie")
Oj znamy znamy Na tym forum znajdziesz dużo 'smakoszy piwa"
Ostatnio zedytowany przez: Fabio, 24.01.2012, 23:04
Asgar Moderator forum
25.01.2012, 03:00
Morgan napisał(a):Wiem, że na starym forum Asgar się chwalił że przyżłopał tenże trunek
... i moje zdanie jest dokładnie takie samo jak Twoje, żadna rewelacja. A co do piwek, to ostatnio z nudów zrobiłem sobie listę piw, które miałem już okazję pić czy też degustować, oto ona:

- 1795 Budweiser Bier
- Amber Koźlak
- Amber Żywe
- Beck's
- Brok Export
- Budvar 12
- Carlsberg
- Celtyckie
- Ciechan Miodowy
- Czarne Miodowe
- Czarny Smok
- Desperados
- Faxe
- Freeq
- Grolsch
- Guinness
- Harnaś
- Heineken
- Karmi Classic
- Karpackie Pils
- Kasztelan Niepasteryzowane
- Lech
- Lech Mocne
- Lech Pils
- Leżajsk Pełne
- Lubuskie miodowe
- Łomża Export
- Łomża Miodowe
- Magnat
- Magnus Czekoladowe
- Magnus Śliwkowy
- Miller
- Miodne
- Okocim
- Okocim Mocne
- Orkiszowe z miodem
- Perła Chmielowa
- Perła Export
- Porter Warmiński
- Rybnicki Full
- Staropramen
- Świeże
- Tatra Jasne Pełne
- Trixx Malina
- Tyskie
- Warnijskie
- Warka
- Warka Strong
- Wiśnia w Piwie
- Zipfer
- Zlaty Bazant
- Zlaty Hrad
- Zlaty Hrad Strong
- Żubr
- Żywiec
- Żywiec Bock
- Żywiec Porter

Pewnie nie jest kompletna, bo nie sposób zapamiętać je wszystkie
Mediolan jest CZARNO - NIEBIESKI ! ! !
andycole Administrator
25.01.2012, 11:57
Asgar wnoszę o zmianę rangi dla Ciebie! Powiedzmy na Brodegustator

Ja ograniczam się do Żuberka, Tyskiego i czasami jakichś wynalazków z Żabki (Strong, Stern).
Kuba_^^ Ćwierćfinalista
25.01.2012, 12:07
Żubr mi już od dawna nie smakuje. Nie wiem czy to kwestia "przepicia się" nim czy naprawdę się nieco skur**ł.

Obecnie jak jest okazja to tylko Perła, ale że nie jest w każdym sklepie no to Tyskie, Kasztelan i Kasztelan Niepasteryzowany of course. Poza tym od czasu do czasu Specjal (zwykły i niepasteryzowany), Carslberg, Łomża. Czasami piję to co mi dają, chyba, że to jest Harnaś
Adi Ćwierćfinalista
25.01.2012, 12:30
Ostatnimi czasy, pijam rzadziej, ale jak już to ograniczam się, do Perły Export lub Chmielowej, Żubra i Tyskacza, i czasami jak jest więcej kasy to Grolscha jednego wypijem
ɐɪʌoɔɐɹɔ
Asgar Moderator forum
25.01.2012, 13:07
andycole napisał(a):Asgar wnoszę o zmianę rangi dla Ciebie! Powiedzmy na Brodegustator
Hehe chętnie Jednak andy uwierz, że nie ja jedyny mam dość bogatą listę piw, które się w tym naszym krótkim życiu piło Morgan pewnie krótszej by nie ułożył
25.01.2012, 13:09
Krótka ta lista coś Asgar Jakby tak pomyśleć mocniej to znalazłoby się coś jeszcze co tam popijaliśmy Od siebie dorzuciłbym jeszcze "Trzy Zboża", "Namysłowskie" czy "Klasztorne" ale celtyckiego nie miałem np okazji spróbować

edit: a jednak miałem ha za to zipfera na oczy nawet nie widziałem
Ostatnio zedytowany przez: Morgan, 25.01.2012, 13:10
Asgar Moderator forum
25.01.2012, 13:17
Morgan napisał(a):Krótka ta lista coś Asgar Jakby tak pomyśleć mocniej to znalazłoby się coś jeszcze co tam popijaliśmy
To na pewno, przecież nie jestem w stanie wszystkiego zapamiętać, bo w końcu jak?... Duża część naszych wypadów nie kończy się na trzeźwo Musiałbym wejść do mojego ulubionego sklepu z browarami regionalnymi i pospisywać te browary, które już kupiłem

Morgan napisał(a):za to zipfera na oczy nawet nie widziałem
Zipgera kupisz w każdym większym hipermarkecie... Drogi jest strasznie... nie warty takiej ceny.
Ostatnio zedytowany przez: Asgar, 25.01.2012, 13:18
Kali Ostatni sprawiedliwy
25.01.2012, 13:41
Od czasu do czasu dla super smaku Warmińskie - Orkiszowe(bez miodu) i Obolon - Pszeniczny niefiltrowany.
Na co dzień Ciechan zielony, Żywiec, Desperados z cytrynką.
Asgar a to piłeś:

strasznie trudno dostać. Trzeb dodać, że to jedyne z kilku piw w europie produkowane z żyta. Co prawda smak mi zupełnie nie podszedł, ale chciałem bardzo spróbować i w końcu mi się udało.
www.mikolaj-kalina.com www.no-spoon.pl
RedDevil89 Ćwierćfinalista
25.01.2012, 22:22
Asgar krótka ta lista
Morgan, dzisiaj, 02:22: Luis Suarez my hero ! Morgan, dzisiaj, 02:22: Livapjul till aj daj !
naimadkolo Triumfator
26.01.2012, 01:38
A mi wybitnie smakuje Wojak (Asgar nie ma go na liście, chyba zapomniał). W sumie cieszę się, bo smakuje mi nawet bardziej niż Heinekeny, Desperadosy i inne po 4 zł, a Wojak niecałe 2 zł kosztuje Mam 2 zamiast 1 i w dodatku wybitnie mi pasuje A co wy sądzicie o Wojaku?
26.01.2012, 01:41
Paskudztwo straszliwe
Asgar Moderator forum
26.01.2012, 02:46
A więc tak, co do piwa "Żytnie" to powiem tylko tyle nie podchodzą mi piwa jęczmienne, żytnie czy pszeniczne. Ogólnie browary zbożowe to nie jest mój ulubiony gatunek...

RedDevil89 napisał(a):Asgar krótka ta lista
Wiem... ale postaram się jak najszybciej ją uzupełnić

naimadkolo napisał(a):A mi wybitnie smakuje Wojak (Asgar nie ma go na liście, chyba zapomniał).
Zapomniałem, bo oczywiście piłem i to niejednokrotnie. Swego czasu nawet często się te piwko popijało, przede wszystkim właśnie cena, o której wspomniałeś była kluczowa przy wyborze tego piwa.

Na obecną chwilę musiałbym dopisać cztery piwa do mojej listy: Kasztelan, Wojak, Żubr Ciemnozłoty oraz coś co właśnie piję... Tatra Grzaniec! Kupiłem, bo stwierdziłem, że choroba mnie bierze i muszę się rozgrzać. Kobieta podgrzała mi je do 70 stopni (tak jak było napisane w "instrukcji obsługi") i... zapach ma jakby tam mięta była A smak?... hmm według mnie jest to mieszanka Tatry z wcześniej wspomnianą mięta... nie polecam!
gorgeous22 Uczestnik LM
26.01.2012, 09:14
Kuba_^^ napisał(a):Żubr mi już od dawna nie smakuje. Nie wiem czy to kwestia "przepicia się" nim czy naprawdę się nieco skur**ł.

Obecnie jak jest okazja to tylko Perła, ale że nie jest w każdym sklepie no to Tyskie, Kasztelan i Kasztelan Niepasteryzowany of course. Poza tym od czasu do czasu Specjal (zwykły i niepasteryzowany), Carslberg, Łomża. Czasami piję to co mi dają, chyba, że to jest Harnaś
Oj musze przyznac ze nie jedna imprezke przy czarnuchu(specjalu) zaliczylem..Pamietna kortowiade u mnie w miescie cala balowalem przy tym trunku
26.01.2012, 12:51
Asgar napisał(a):A więc tak, co do piwa "Żytnie" to powiem tylko tyle nie podchodzą mi piwa jęczmienne, żytnie czy pszeniczne. Ogólnie browary zbożowe to nie jest mój ulubiony gatunek...
Nie żebym sie czepiał ale chmiel to też zboże Ale wiadomo o co chodzi ja tam sobie lubie od czasu do czasu dla urozmaicenia walnąć jakiegoś pszeniczniaka Taka kwaśnawa odmienność po tej goryczce szczególnie smakuje w upalne dni, polecam
Robashenko Zwycięzca grupy
26.01.2012, 13:14
Wojak to jest znakomita alternatywa na chude dni. Od siebie dodam, że zagustowalem ostatnio w piwach ciemnych Znacyz kiedyś, bo teraz nie pije. Ale mogę śmiało polecić takie pozycje:
- Fortuna Miodowe
- Fortuna Czarne.
To z ciemnych, a z reszty rodzajow nektaru bogow moge śmiało zasugerować:
- Świeże (klasyk )
- Ciechan pod każda postacią,
- Specjal Niepasteryzowany

Póki co sobie nie przypominam wiecej. Jak coś mi wpadnie w łapsko to dopisze.
Ponadto sprobowałem ostatnio piwa zielonego, a mianowicie Raciborskie Zielone, można sie napić, ale zajawki nie mam.
To moja droga
Kali Ostatni sprawiedliwy
26.01.2012, 14:53
To widzę Panowie, że u was kryzys nie taki zły. Ja jak parę lat temu wyjeżdżałem na mazury na 3 tygodnie i kasę tylko od rodziców miałem, to leciały zgrzewki Kenigera z Biedronki wtedy chyba za 1,30-1,50zł.
Ostatnio zedytowany przez: Kali, 26.01.2012, 14:53
www.mikolaj-kalina.com www.no-spoon.pl
Asgar Moderator forum
26.01.2012, 15:01
Kali napisał(a):Kenigera z Biedronki
Hehe o to, to, to! Tego to ja jeszcze nie piłem! Jak jak jeszcze nie miałem własnej kasy na browary i żyłem na portfelu Ojca to piłem piwo takie jak... Volt i Volt Strong, teraz bym nawet na to nie spojrzał
Kuba_^^ Ćwierćfinalista
26.01.2012, 15:22
Podziwiam odwagę co niektórych z tymi wynalazkami z Biedronki, Tesco i innych sklepów Nigdy się nie odważyłem na wypicie, a tym bardziej zakup tych potęg browarowych, bo po prostu się bałem, że już nigdy po nich się nie obudzę
Adi Ćwierćfinalista
26.01.2012, 15:58
Kuba_^^ napisał(a):Podziwiam odwagę co niektórych z tymi wynalazkami z Biedronki, Tesco i innych sklepów Nigdy się nie odważyłem na wypicie, a tym bardziej zakup tych potęg browarowych, bo po prostu się bałem, że już nigdy po nich się nie obudzę
Szczerzę, ja tak samo, nigdy nie kupiłem "wynalazków" z Biedronki, Lidla itp., Raz, w życiu spróbowałem, od kumpla, który takie coś pije, VIPa z Biedronki, i po łyku wyplułem, i powiedziałem never again
ɐɪʌoɔɐɹɔ
26.01.2012, 16:04
To samo co Adi. Miałem z 17 lat jak wypiłem Volta Więcej na takie półki nawet nie spoglądam
andycole Administrator
26.01.2012, 16:18
VIPy z biedronki... Siekają równo po kubkach smakowych Raz miałem nieprzyjemność je pić, ale nigdy więcej.

Nie wiem czy ktoś miał do czynienia z większą ilością Sternów mocnych (9.2% chyba)? Kac gigant cały dzień po, jak po niczym innym.
yanki powraca Triumfator
26.01.2012, 17:05
Ja też piłem Vip-a z Biedry mój rekord jednego dnia to 4-5 w 2-3h )
"Mógłbym okradać kościoły albo chlać jak żul Ale zamiast butli wódy postawiłem na skun"
Krasus Ćwierćfinalista
26.01.2012, 17:57
Z takich piw "polecam" Euromistrza. Za 1,50 pod moim LO sprzedawali

Szybka odpowiedź

Zaloguj się, aby brać udział w dyskusji