Dżem, mydło i powidło - czyli wszystko o naszych drobnych słabościach i przyjemnościach kulinarno - używkowych
Kali Ostatni sprawiedliwy
27.01.2012, 08:49
Akurat Kenigery przynajmniej wtedy to taki sikacz jak amerykańskie drogie piwa ale podczas upałów, zimne jak znalazł
www.mikolaj-kalina.com www.no-spoon.pl
Asgar Moderator forum
28.01.2012, 00:02
Z cyklu podboje Zabrzańskiej ekipy

Zacznijmy od tego, co zaczęliśmy wspólnie z Morgańskim, czyli Ciechan Wyborne. Bardzo przyjemne piwo o dość... wybornym smaku, z każdym łykiem co raz lepsze... bardzo polecam.

Fortuna Miodowe. Mo właśnie, po zdegustowaniu tego trunku zgodnie z Morganem stwierdziliśmy jedno... "palone" Lekko wyczuwalna nuta miodu ale przede wszystkim czuć, że jest to ciemne piwo palone. Dobra jako przerywnik ale nie polecam wypicie więcej niż jednego w ciągu dnia.
Mediolan jest CZARNO - NIEBIESKI ! ! !
Robashenko Zwycięzca grupy
28.01.2012, 12:56
Fortuna Miodowe! Obecnie u mnie nr 1. Wg mnie miód jest dobrze wyczuwalny, może nie tak silnie jak w Ciechanie miodowym, ale to nie tylko "lekko wycuzwalna nuta" Ponadto, jak stwierdziłes - palone - to od razu mozna wyczuć, aromat karmelu. I własnie to wszystko składa sie w jedna całośc czyli niesamowicie zajebisty ciemny browar, podkreślony smakiem miodu.
To moja droga
Morgan Administrator Forum
28.01.2012, 13:07
Osobiście dużo bardziej wolę orkiszowca

Chociaż ma ta Fortuna swój klimat. Może jakby kulturalnie z kufelka żłopać a nie ordynarnie z butli ssać to by bardziej zaimponowało
Ostatnio zedytowany przez: Morgan, 28.01.2012, 13:09
Asgar Moderator forum
28.01.2012, 15:06
Robashenko napisał(a):Fortuna Miodowe! Obecnie u mnie nr 1. Wg mnie miód jest dobrze wyczuwalny
W porównaniu do innych miodziaków w Fortunie nie czuć tak miodu... Dalej u mnie tak ja i u Morgana numerem 1. jest Orkiszowe z miodem, które jest wręcz wyśmienite. A ogólnie wracając do Fortuny, to przed chwilą zakupiłem Fortunę Ciemną... spodziewam się podobnego smaku tylko bez miodowej nuty.
boixon nois Ćwierćfinalista
28.01.2012, 15:09
oj widzę wielu degustatorów tego szlachetnego trunku mniam też nie stronię od tego trunku w szczególności gdy idzie w parze z Maryją

moim Polskim faworytem są Żywiec ( z racji swego smaku i tradycji )
Leszek ( niezastąpiony w upalne dni )
natomiast ulubionym jest baskijski Keler 18 kto nie próbował z całego serca polecam
bicho
Asgar Moderator forum
30.01.2012, 19:28
Ponoć to temat nie tylko o piwie ale także o jedzeniu, a więc... Dzisiaj pod nie obecność kobiety postanowiłem ugotować coś sam... tak ja! Skusiłem się na

i muszę przyznać, że albo ja jestem taki dobry kucharz albo ten fix jest naprawdę dobry, bo było naprawdę dobre. Bardzo łatwe do przyrządzenia nawet dla takich laików łyżki i widelca jak ja

Polecam.
Arjen Zwycięzca grupy
31.01.2012, 19:22
Pisaliście o wojaczkach i zgadzam się z Wami, zielony, schłodzony wojak jak na swoją cenę jest bardzo dobry Tak samo jak poprzednicy to Perła, Łomża, Tyskie, już żadnych Lechów, a jedynie z tych takich lidlowych i biedronkowych to czasami Argusa się wypije - chociaż mało kiedy
I tak lepszego piwa, niż ---> http://www.google.pl/imgres?q=%C5%82omza+0,33+niepasteryzowana&um=1&hl=pl&sa=N&biw=1152&bih=732&tbm=isch&tbnid=4ih_M17ItBJ2wM:&imgrefurl=http://media.netpr.pl/generic/release/190903/opakowanie-piwa-lomza-niepasteryzowane-nagrodzone-w-najwiekszym-konkursie-designu-na-swiecie&docid=VZqbkiG78A4evM&imgurl=http://media.neuron.pl/prf/190903/331936/%2525C5%252581om%2525C5%2525BCa%252520Niepasteryzowane%2525200,33%252520zmn.jpg&w=1376&h=3000&ei=NDEoT6SaO5C8-QaOxYmtBQ&zoom=1 to nie ma
Fabio Moderator forum
16.02.2012, 00:07
Ja natomiast pochwalę się własnym wyrobem: http://i42.tinypic.com/2zqfsjk.jpg wyrób zwany ICEówką! Polecam, bo naprawdę jest to trunek rewelacyjny
Asgar Moderator forum
18.02.2012, 23:48
Widział ktoś w jakimś sklepie jakieś piwa z Browaru Pinta?... http://www.browarpinta.pl/ Bardzo zainteresowalem się piwem o nazwie "Atak chmielu", które zostało uznane najlepszym piwem w Polsce w zeszłym roku na jakimś 2 Wrocławskim Festiwalu Dobrego Piwa.
19.02.2012, 00:00
To regionalny browar wrocławski Trzeba tam uderzyć żeby dorwać hyhy
Asgar Moderator forum
19.02.2012, 00:07
Morgan to co powiesz na wypad na taki festiwal jeżeli się znowu odbędzie?... Pewnie sporo dobra da się na takim festiwalu napić
RedDevil89 Ćwierćfinalista
19.02.2012, 00:31
Asgar napisał(a):Widział ktoś w jakimś sklepie jakieś piwa z Browaru Pinta?... http://www.browarpinta.pl/ Bardzo zainteresowalem się piwem o nazwie "Atak chmielu", które zostało uznane najlepszym piwem w Polsce w zeszłym roku na jakimś 2 Wrocławskim Festiwalu Dobrego Piwa.
Właśnie mnie Asgar natchnął by wybrać się do Elysium po jedno z piw z tego browaru
Morgan, dzisiaj, 02:22: Luis Suarez my hero ! Morgan, dzisiaj, 02:22: Livapjul till aj daj !
Kris Zwycięzca grupy
25.02.2012, 18:01
http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35136,11234824,Wybrano_najlepsze_polskie_piwo__Zobacz__jakie.html Ktoś już kosztował?
25.02.2012, 18:52
Jo ni, ale po samym fakcie że to Ciechan można brać w ciemno
26.02.2012, 19:33

Dziś trochę po ukraińsku.

Obołoń aksamitne
Magnat
Piwo Lwowskie 1715

Dodam tylko że jeśli chodzi o piwa z Ukrainy jestem trochę łysy w temacie. A i przepraszam za jakość zdjęcia ale robione odkurzaczem.
Morgan, dzisiaj, 02:22: Luis Suarez my hero ! Morgan, dzisiaj, 02:22: Livapjul till aj daj !
yanki powraca Triumfator
28.02.2012, 13:58
A jak byłem w Anglii to piłem piwo o takiej nazwie: Beck's
Może ktoś pił takiego browara ;]
"Mógłbym okradać kościoły albo chlać jak żul Ale zamiast butli wódy postawiłem na skun"
28.02.2012, 15:04
Typowy niemiecki browar ze wszystkim jego zaletami i wadami
16.03.2012, 02:50
Dzisiaj moi mili mój rodziciel obchodził urodziny. Toteż z tej okazji postanowiłem zrobić mu prezent w postaci flaszki dobrego łiskacza, którego oczywiście potem razem opanowujemy. Wybór padł na Sir Pittersona. Szkocki blend, co ciekawe, rozlewany we Francji - przynajmniej tak wynika z opisu.

Na mój wciąż początkujący język łiskacz ten jest typowym Szkotem. Leciuteńko słodkawy ale wciąż mocny i surowy jak szkockie góry. Na czysto z lodem smakuje bardzo fajnie, jednak osobiście wolę słodsze smaki irlandzkich whiskey i amerykańskich burbonów. Co nie zmienia faktu, że jest to naprawdę dobry szkocki blend z tej średniej półki. Na pewno miażdży lewym palcem u nogi czerwonego Johnego Walkera, którego uważam za masówkę gorszą od Lecha. No i ten kolor.... urzekł mnie ten bursztynowy odcień tego trunku, jest wprost magiczny. Walory estetyczne naprawdę na najwyższym poziomie.
Ostatnio zedytowany przez: Morgan, 16.03.2012, 02:53
16.03.2012, 03:13
Nie czepiać się mnie, że piszę posta pod postem bo będzie on dotyczył czegoś zupełnie innego - a ja nie lubię mieszać pojęć tak samo mocno jak napojów wyskokowych

W tym poście podzielę się z wami moimi spostrzeżeniami na temat cygar. Jako kompletnie zielony i początkujący aficionado przedstawię swoją opinię na temat tych eksluzywnych wyrobów tytoniowych, które miałem okazję mieć ostatnio w przysłowiowym ryjku. Od najlepszego do najgorszego.

1. La Rica Robusto

Chyba za wcześnie zabrałem się za to cygaro. Jednak nawet jako absolutnie początkujący potrafiłem poczuć jego klasę, smak i aromat mimo że to typowa Nikaragua - czyli cygaro dosyć mocne i pikantne. I właśnie dlatego warto umieścić je na początku tej listy - z powodu tego potencjału, które w nim drzemie kiedy zapoznamy się już troszkę szerzej z tytoniowymi wyrobami Karaibów. Co ważne - cygaro z serii "Hecho a mano" czyli zwijanych ręcznie

2. 3x3 Tubos (Davidoff)

Moje pierwsze cygaro i chyba najlepsze na początek. Produkt słynnej wytwórni Davidoffa, bardzo tanie jak na cygaro (ja zapłaciłem 8,20 - teraz kosztują około 11zł) z powodu wykorzystania liści tytoniu nie spełniających bardzo restrykcyjnych norm firmy. Jednak wciąż jest to coś co sprawia, że podczas kopcenia czujemy się jak na Karaibach. Typowa Dominikana czyli nastawienie na smak delikatność i przyjemność palenia - zdecydowanie moja ulubiona kategoria. Oczywiście "Hecho a mano".

3. Balmoral

Kolejne z serii dominikańskich wyrobów. Niezłe, natomiast do 3X3 brakuje mu naprawdę dużo. Prawdę mówiąc w porównaniu z nim wypada jak średniej jakości papierosowy kopciuch. Osobiście nie polecam. Czary goryczy dopełnia faktu, że jest to maszynówka (cygaro skręcane na maszynie a nie ręcznie) a do takich zdążyłem się już zraźić.

5. Danneman Moods

Paskudztwo straszliwe. Zakupiłem z powodu poleceń wujka. Poza walorami zapachowymi dla otoczenia (wydziela naprawdę piękną waniliową woń po pomieszczeniu w którym się pali) nie ma kompletnie nic do zaoferowania. Smakuje jak średniej klasy papieros, których smaku jak wiadomo nienawidzę. Robione oczywiście maszynowo.
Ostatnio zedytowany przez: Morgan, 16.03.2012, 03:15
02.04.2012, 14:51
Z cyklu "Nowości z Redosławem"

Reissdorf Kölsch

Piwo górnej fermentacji Kölsch czyli podobno jedyne w swoim rodzaju bo z Kolonii i robione tylko tam. Zawartośc alkoholu 4.8% Muszę przyznać mam mieszane odczucia co do tego piwa. Kolor naprawdę zacny, miły dla oka złoty kolor i fajna dość krótko trzymająca się piana. W smaku delikatna gorycz. Natomiast w samym gardle czuć delikatną kwaśność co bardzo przypadło mi do gustu bo tego się nie spodziewałem. Nie jest to jakieś piwo wybitne. Producent obiecuje smak słodkawy, ja niestety tej nuty nie wyczuwam z powodu bliżej mi nie znanego.
Ostatnio zedytowany przez: RedDevil89, 02.04.2012, 14:52
02.04.2012, 23:38
Z serii "Nowości z Redosławem"

Svyturys Ekstra lager

Litewski klasyczny lager. Zawartość alkoholu 5,2%. Kolor opisałbym jako "ciepłe" złoto, nieklarowne co jest plusem. Charakterystyczna mocno wyczuwalna gorycz(jednak nie intensywna). Nie drapiące w gardło co ja osobiście lubię. Niestety piana opada szybko a na domiar złego drogie to cholerstwo. Na spróbowanie jak najbardziej, do częstego spożycia w zależności od grubości portfela.

PS. Mam nadzieję że Morganałke i reszta wybaczą post pod postem ale akurat w tym temacie to chyba dopuszczalne.
Ostatnio zedytowany przez: RedDevil89, 02.04.2012, 23:39
Lukkar Moderator
03.04.2012, 18:41
Z ciekawości, ile u Ciebie kosztuje ?
03.04.2012, 19:33
Ja dałem za niego 5.35zł strasznie dużo za tę jakość.
Lukkar Moderator
03.04.2012, 19:35
No to u mnie dorwiesz spokojnie za 4.(może i nawet mniej)
03.04.2012, 19:41
Nie jest to aż tak wielka symfonia smaku bym musiał się o niego zabijać Ale wypić browar jakiego nie znam zawsze przyjemne.
03.04.2012, 22:01
Zdaje się panowie że mamy nowego króla wśród piw nazwijmy to smakowych. Zwłaszcza na gorące lato. Przedstawiam szanownemu gremium jego wysokość Starovara lime !

Piwo o kapitalnym cytrynowym smaku, nie za kwaśne nie za słodkie - idealne ! Podobne trochę do starego Desperadosa (sprzed wieeeeeeeeeelu lat, kiedy jeszcze nie był taką masówką). Muszę przyznać że pierwszy raz piję tak świetnie wyważony browar. Cena 3,19 za jaką go zakupiłem nie odstrasza, a przy tym czyni go królem nadchodzących wakacji ! BORDO POLECAM.
03.04.2012, 22:12
Cytrynowy browar ? Trochę to dziwnie "brzmi" Pijałem w przeszłości wiśnie w piwie czy jabłko w piwie i byłem daleki od zachwytu.
03.04.2012, 22:16
spróbuj, potem marudź. Dla pocieszenia powiem Ci, że też tak uważałem
03.04.2012, 22:30

Szybka odpowiedź

Zaloguj się, aby brać udział w dyskusji