Football Manager
Morgan Administrator Forum
23.01.2012, 16:57
W swoim czasie na starym forum ten temat cieszył się ogromną popularnością. Na dzień dobry mam takie pytanie - używa ktoś do najnowszego FMa edytora fmrte ? pytam szczególnie miśka bo mój informator z mazurskiego kurortu Augustów puścił cynka że możesz coś wiedzieć w temacie
Lukkar Moderator
23.01.2012, 18:15
Co do FMRTE jest to dobra wyszukiwarka talentów oraz możesz sprawdzić ile musisz zapłacić za danego grajka. Jednak jest to swego rodzaju "cheatem"
23.01.2012, 18:17
chodzi mi Lukk o to że od FM 2012 toto jest płatne. Grosze co prawda ale nastręcza sporo trudności, dlatego tak pytam po ludziach bo może ktoś to załatwił. Wtedy mógłbym takiego kogoś poprosić żeby przebrnął przez temat raz jeszcze a ja kaskę przeleję na konto wraz z napiwkiem
RedDevil89 Ćwierćfinalista
24.01.2012, 17:00
Hmmm Nie wiem na ile to prawda ale około 75% wydanych FM'ów 2012 jest wadliwych i save w nim crashuje w okolicy 2018 roku. Wprawdzie można wysłać plik do producenta ale trwa to długo ze względu na ilość skarg. Poza tym sam FM jest strasznie niedopracowany. Widać to szczególnie gdy gramy w trybie 3D z normalną prędkością. Zawodnicy często nie stosują się do założeń taktycznych a sam tryb taktyczny stanął w rozwoju tak jak cała seria... Wróciłem więc do "11" i wam też to polecam.
Morgan, dzisiaj, 02:22: Luis Suarez my hero ! Morgan, dzisiaj, 02:22: Livapjul till aj daj !
naimadkolo Triumfator
25.01.2012, 02:08
tak poza tematem, ale też jestem zapaleńcem fm'a a w najnowszego jeszcze nie zagrałem, bo nie mam czasu Co roku zaczynam grać od razu jak wyjdzie, ale ten rok miałem koszmarny... Może niedługo odpalę, to będę się chwalił wynikami
06.03.2012, 01:59
Miał ktoś z was problem z Save'em w 12 bo jestem ciekaw czy to prawda ... ? W sumie to nie jestem nawet tego ciekaw. Tak naprawdę mam to gdzieś ale chciałem napisać post w temacie o FM
Morgan, dzisiaj, 02:22: Luis Suarez my hero ! Morgan, dzisiaj, 02:22: Livapjul till aj daj !
Lukkar Moderator
06.03.2012, 08:07
Ja gram w 12, najdalej udało mi się dojść do 2016 roku i nie było problemów(zrezygnowałem by rozpocząć nową karierę)
dandel Zwycięzca grupy
06.03.2012, 15:31
a co było w 2016? Bo ja doszedłem do grudnia 2014 i dalej nie mogę przejść, a nie mogę nigdzie solucji znaleźć....
06.03.2012, 16:06
nie trolluj dan
naimadkolo Triumfator
29.03.2012, 15:05
Mam pewien problem. Chcę sprzedać kilku zawodników ocierających się o pierwszy skład, bo blokują mi miejsce na młodych uzdolnionych. Jak wystawię ich na listę transferową, to się nieźle zdziwią (bo grali do tej pory dobrze) i możliwe, że nie będą chcieli odejść (albo nikt nie będzie chciał kupić), a na koniec kontraktu odejdą za darmo. Jakby nie patrzeć wolałbym trochę kaski za nich zarobić.

Co zrobić, żeby udało się ich sprzedać, ale w razie gdyby się nie udało, żeby nie byli wnerwieni? Nie mogę w nieskończoność czekać na oferty, bo już na kolejnego młodego gwiazdora mnie nie stać, bo brakuje mi paru złociszy... a właśnie podbiera mi go konkurencyjny klub
Ostatnio zedytowany przez: naimadkolo, 29.03.2012, 15:06
jurek611 Uczestnik LM
29.03.2012, 15:22
też mam ten problem, ale jestem bezradny.

też zależy, jaki to zawodnik. ja np. z Tottenhamu chciałem wywalić Ledleya Kinga, ale zablokował mnie zarząd, argumentem, że on jest legendą klubu i czemu ma odchodzić. wywaliłem gościa do rezerw i czekam na koniec kontraktu..

a właśnie, jak chce go sprzedać to kluby albo nie dadzą takiej kwoty, albo nie sprostają jego wymaganiom płacowym.
Ostatnio zedytowany przez: jurek611, 29.03.2012, 15:22
naimadkolo Triumfator
29.03.2012, 15:38
Legend klubu to ja nie chcę sprzedawać, tylko zagranicznych gości, którzy zajmują miejsce perspektywicznej młodzieży, no i mam trochę za szeroki skład. Nie chcę czekać na koniec kontraktu, bo za jednego takiego gościa troszkę kasy powinienem dostać.
dandel Zwycięzca grupy
29.03.2012, 15:47
Ja tam zawsze proponowałem innym klubom tych niechcianych, może morale trochę spadną ale szybko odbudujesz. Nawet jeśli będziesz jakiegoś oferował a nikt go nie będzie chciał kupić, a morale mu spadną i go zdejmiesz z listy transferowej, to jak mu dasz zagrać kilka meczy to mu szybko przejdzie. Ja często robiłem wyprzedaże kilku zawodników nawet od razu na początku jeśli mi nie pasowali do taktyki i nigdy mi to jeszcze na złe nie wyszło bo kasa przynajmniej była a w tej grze to podstawa.
29.03.2012, 15:49
w 2012 sprzedać kogokolwiek to jest w ogóle dramat. I sposobu na to nie ma, ot taka mechanika gry. Z kolei rok wczesniej po pół roku dobrej gry można było gościa opchnąć za przyzwoite pieniądze
naimadkolo Triumfator
29.03.2012, 15:56
Chyba zrobię tak jak dandel mówi. Dzięki wam za podpowiedzi, jakby ktoś miał jeszcze jakiś pomysł to śmiało!
29.03.2012, 16:10
Tzn sezon wcześniej opracuj plan "Okrojenia kadry", a najpóźniej w okresie przygotowawczym dokonując odpowiednich zmian w kontraktach zawodników. To jest podstawa. Pytanie ilu chcesz opchnąć w jednym sezonie ? Ja trzymam się zasady nie więcej niż 4 w tym dwóch latem dwóch w okolicy stycznia.
naimadkolo Triumfator
29.03.2012, 16:13
Ja tam już od połowy sezonu wiem kogo chcę opchnąć. Nie rozumiem o co Ci chodzi z "dokonując odpowiednich zmian w kontraktach zawodników". Możesz to wyjaśnić?
29.03.2012, 16:19
Np w zapisie kontraktu ma "Kluczowy zawodnik" musisz tak skonstruować mu kontrakt na następny sezon by obniżyć jego rolę w zespole np. na "Zawodnik pierwszego składu" Wtedy łatwiej kogoś takiego sprzedać za dobrą cenę.
naimadkolo Triumfator
29.03.2012, 16:29
Czyli chodzi ci o tzw. status zawodnika. To akurat z kontraktem nie ma nic wspólnego, bo nie muszę ani on niczego podpisywać, żeby to zmienić Tzn. łatwiej wg Ciebie kogoś sprzedać z wyższym statusem czy z niższym?
29.03.2012, 16:40
Jeśli ma bardzo wysoki status i raptem go obniżysz chętniej ktoś taki będzie chciał odejść.
Adi Ćwierćfinalista
29.03.2012, 16:42
Mnie natomiast denerwuje, że często zawodnik nie chcę przyjść do klubu. To znaczy, klub zaakceptował ofertę za zawodnika, a on nie chce się zgodzić, nawet na zaproponowanie mu kontaktu. W edycji 2011, chyba było tak, że zaproponowałeś mu kontakt, a on potem ewentualnie odrzucił, a teraz to w ogóle, często tak miałem, że odrzucali burżuje
ɐɪʌoɔɐɹɔ
29.03.2012, 16:55
Szczególnie, niektórych wychowanków ciężko wyjąć. Evansa 3 sezony bezskutecznie sprowadzałem.
naimadkolo Triumfator
29.03.2012, 17:31
Adi napisał(a):Mnie natomiast denerwuje, że często zawodnik nie chcę przyjść do klubu. To znaczy, klub zaakceptował ofertę za zawodnika, a on nie chce się zgodzić, nawet na zaproponowanie mu kontaktu. W edycji 2011, chyba było tak, że zaproponowałeś mu kontakt, a on potem ewentualnie odrzucił, a teraz to w ogóle, często tak miałem, że odrzucali burżuje
Mnie to wkurzyło, jak chciałem kupić Majewskiego z Nottingham Forest. On chciał z klubu odejść, klub zgodził się na moją kwotę, nawet dałbym mu tyle samo kasy, albo i więcej jakby chciał, ale na wstępie od razu powiedział, że nie jest zainteresowany

Co do mojej sytuacji to wyszło najgorszej jak być mogło. Wystawiłem dwóch, jeden już się rzuca, że nie chce odchodzić, a nikt nie jest zainteresowany żadnym z nich
Adi Ćwierćfinalista
19.04.2012, 15:27
A więc zakończyłem pierwszy sezon gry w FC Porto, wygrywając Ligę, Puchar Portugalii i Puchar Ligi. Natomiast w Lidze Mistrzów odpadłem z OL w 1/16 finału. Wrzucę kilka screenów :

Tabela
Kadra
Nagrody
Statystyki

Teraz zaczynam drugi sezon, także mam nadzieje na co najmniej podobne osiągnięcia
ɐɪʌoɔɐɹɔ
naimadkolo Triumfator
19.04.2012, 16:24
Rzeczywiście dość łatwy sezon. 28 zwycięstw na 30 meczów - no ładnie, ładnie... Widzę, że kupiłeś Frey'a, Mangalę (dobry człowiek, polecam), a Maicon to chyba nie ten Maicon z Interu? Wszystkie statystyki wygrane. Było tak łatwo, czy jesteś tak dobry?

Może rzeczywiście skoro masz tak łatwo zmień klub na jakiś trudniejszy... Polecam kogoś z hiszpańskiej (poza Barcą i Realem) i obiecuję, że będzie ciężko
Adi Ćwierćfinalista
19.04.2012, 16:28
naimadkolo napisał(a):Rzeczywiście dość łatwy sezon. 28 zwycięstw na 30 meczów - no ładnie, ładnie... Widzę, że kupiłeś Frey'a, Mangalę (dobry człowiek, polecam), a Maicon to chyba nie ten Maicon z Interu? Wszystkie statystyki wygrane. Było tak łatwo, czy jesteś tak dobry?

Może rzeczywiście skoro masz tak łatwo zmień klub na jakiś trudniejszy... Polecam kogoś z hiszpańskiej (poza Barcą i Realem) i obiecuję, że będzie ciężko
Akurat Mangala to był już Wiesz co, próbowałem różne taktyki i znalazłem jedną odpowiednią, i teraz zagram jeszcze 1 sezon Porto (albo 2) i wtedy chyba zmienię na jakiś inny zespół. Mam na myśli albo Valencię albo Newcastle
Ostatnio zedytowany przez: Adi, 19.04.2012, 20:06
ɐɪʌoɔɐɹɔ
19.04.2012, 16:48
Kup Ericka Torresa naprawdę warto.
TheFanFootball Półfinalista
19.04.2012, 19:22
Ja miałem 2022 rok, skończyłem karierę bo wiało nudą. Wszystko wygranę itp. Żadnych błędów nie było.
Co do FMRTE. Pobrać najstarszą pod aktualną wersję i będzie działać bez zarzutu za darmo. Sam czasem tak robię jak gram dla 4FUN.

Gram też FC Porto aktualnie. 1 sezon 4 mecze. 3 wygrane, 1 przegrana.

Co do Opchania graczy, zaoferujcie graczowi super max niski kontrakt i jak zaakceptuje to potem go sprzedajcie.

Co do FM jestem jego BIG Fanem ;]

Polecam Zidane z Realu, i Courtois z Atletico(CHELSEA) Ale za dużo by pisać
naimadkolo Triumfator
19.04.2012, 20:17
Enzo Zidane jest w FMie?
friko Triumfator
19.04.2012, 20:42
Pewnie zależy od bazy, u mnie jest.
Ostatnio zedytowany przez: friko, 19.04.2012, 20:43
pyk

Szybka odpowiedź

Zaloguj się, aby brać udział w dyskusji