Football Manager
TheFanFootball Półfinalista
21.05.2012, 19:04
Ja właśnie zawsze wybieram spokojne, agresywne itp tylko pogarszają zazwyczaj. I po meczu gracze narzekają że zamiast pomóc to tylko pogorszyło.

Naimad wydaj parę mln na "usprawnienie" obrony.
Ja teraz skończyłem sezon SLBenficą. 1 miejsce w lidze, wygrałem LM. wgl wszystkie możliwe trofea. I w lidze straciłem 20 goli a strzeliłem chyba ponad 100.
RedDevil89 Ćwierćfinalista
21.05.2012, 19:38
Damian bo często właśnie te szczególiki odgrywają wielką rolę w meczach z dnem tabeli. Choć ja osobiście w każdej lidze miałem rywala, który mnie prześladował i często dawał mi w kość. W Anglii było to Wolverhampton w Hiszpanii Granada a we Włoszech Catania... Jednak jeśli tak często przegrywasz z dnem tabeli to coś jest nie halo w taktyce bądź rozmowach motywacyjnych. Poza tym często dobrze jest skrytykować zespól nawet jeśli gra dobrze i prowadzi 1-0.
Morgan, dzisiaj, 02:22: Luis Suarez my hero ! Morgan, dzisiaj, 02:22: Livapjul till aj daj !
21.05.2012, 21:08
Tak, dobrze skrytykować. Nawet jak prowadzisz 3-0. Ale Ostrożnie naprzykład.
Ja zazwyczaj tak daję gdy np mam 30 strzałów a tylko z 5 celnych.
naimadkolo Triumfator
21.05.2012, 23:11
O kurna, z celnością to u mnie tak czasem właśnie jest. 15 strzałów i 2 celne Jak można poprawić celność strzałów napastników?

Parę mln to ja nie mam, gram Jagiellonią, a nie Benficą U mnie zawodnicy nie narzekają w ogóle. Albo są zachwyceni, albo nie reagują... No i ogólnie dziwne to jest bo w przerwie meczu pisze mi, że 3-4 zawodników jest bardzo zmotywowanych, a okazuje się, że nie dają rady z najsłabszymi... Ja tam zawsze wolę asertywne, albo ostrożne (żeby się bardziej skoncentrowali), jak mam im powiedzieć, że jest źle, to nigdy nie robię tego spokojnie. No, ale jak mówię, piłkarze są z rozmów motywacyjnych albo zadowoleni, albo neutralni.
21.05.2012, 23:30
Naimad to przelicz na kilkaset(np) tyś Wprowadzaj młodzików, zagrają parę dobrych meczy i można sprzedać za fortune (jak na jagę).

Mi Gaitan strzela cuda, 40spotkań 50 bramek( Dałem mu Kapitana i dobry kontrakt). Rozmawiaj też z Napastnikami, mów że mają słabą formę, a jak będą strzelać to chwal.
Ale o ile dobrze pamiętam, Manager ma taką opcję "Rozmowy Motywacyjne" I z czasem się to ulepsza. Ja mam na max, i gada aż miło.

A co do strzałów np w Finale LM, z United. 5 strzałów 2 celne, 2 gole United 19 strzałów 15 celnych 1 gol. Keita miód gra Wicekapitan, za 6mln. A gra jak jeden z najlepszych. Asystuje strzela, broni

A jak masz mało strzelnych napadziorów, to wypożycz z jakiegoś klubu lepszego, lub znajdź klub Filialny( Czy jakoś tak).
naimadkolo Triumfator
22.05.2012, 00:17
mam takich, którzy powinni strzelać jak na zawołanie (Kezman + król strzelców 1. ligi poprzedniego sezonu) plus młodziaków, ale młodziaki mnie wkurzają, bo grają fatalnie (szczególnie ci z napadu). Jednego już oddałem do rezerw, bo grał z 10 meczów i w każdym wypadał fatalnie, teraz próbuję następnego 19-latka. U mnie z napadziorami to jest tak, że gość gra mecz życia, po czym 3 następne gra do bani, a potem znowu coś ustrzeli, dobrze zagra i znowu 5 meczów do bani.

Jończyk grał pół sezonu tak kiepsko, że na ławce już się nie mieścił, po czym wystawiłem go z Ległą i miał notę 9.3 (2 gole i asysta) i teraz pewnie znowu pół roku będzie grał piach...
22.05.2012, 00:26
Haha, odejdź z Jagi, kto cię trzyma? Ja gram ostatni, trzeci sezon Benficą, wygram Klubowe Mistrzostwa Europy, i wygrałem wszystko co możliwe z Benficą. 3xLigę. LE,LM. Kanadą Puchar Ameryki czy coś takiego, miałem ofertę z Interu/Atletico/Arsenalu i United. Ale jeśli odejdę to chciałbym do Realu lub Chelsea
Bo Real cienko w lidze, w 2 sezonie grał tylko 2 LE.
naimadkolo Triumfator
22.05.2012, 00:36
Wybrałem sobie taki klub i chce z niego zrobić potęgę Nie problem w klubie, tylko problem jak ze słabego klubu zrobić coś wielkiego To jest prawdziwe wyzwanie

Grałem Lyonem to w 7 sezonów wygrałem 3 razy LM. Więc w następnym fmie już nie mogłem grać Lyonem, za łatwo...
Xavi87 Zwycięzca grupy
22.05.2012, 00:45
Co możecie mi powiedzieć o tej grze warto kupić bo wyżej czytałem , że niby dużo błędów ma czy coś , nie grałem w poprzednie odsłony .
Trzej królowie wielkich miast Śląsk , Wisełka , Lechia Gdańsk
22.05.2012, 01:52
Naimad no nie mówi mi że wygrać wszystko i potem to bronić taką Benficą to łatwa sprawa. LM, gdzie bardzo trudno z grupy wyjść.

Ale w Lidze zazwyczaj dopiero 2/3 kolejki przed końcem zdobywam mistrza
Ja sobie jak zagram Chelsea i Realem to wrócę do Mojej Wisły Płock

Xavi warto kupić, aktualizacje kasują te błędy
naimadkolo Triumfator
22.05.2012, 10:17
Jak Lyonem jest łatwo, to Benfiką raczej też - poziomem te drużyny są podobne. Chelsea i Realem to już w ogóle banał... Spróbuj wygrać LM Villarealem Dostaniesz 5 mln euro na transfery i nie będziesz miał kogo kupić, bo za taką sumę samych rezerwowych można kupić...

Ja trenując Lyon, sprawiłem, że ten klub był pierwszym, który obronił tytuł LM

Xavi, jak chcesz sobie stracić życie, grać dzień i noc to polecam A tak serio to świetna giera, choć może być trudno opanować wszystko od razu, jeśli nie grałeś w poprzednie odsłony. Co roku dodają nowe rzeczy i teraz już się tyle tego nazbierało, że coraz trudniej to opanować wszystko
Ostatnio zedytowany przez: naimadkolo, 22.05.2012, 10:18
Adi Ćwierćfinalista
22.05.2012, 10:21
naimadkolo napisał(a):Co roku dodają nowe rzeczy i teraz już się tyle tego nazbierało, że coraz trudniej to opanować wszystko
Właśnie i w tej odsłonie, praktycznie nie możliwe jest kupienie zawodnika z silniejszego klubu (nawet gdy jest w rezerwach!) czy też z klubu o podobnych umiejętnościach, ponieważ zawodnicy baaardzo często, nie chcą rozmawiać nawet o kontrakcie. Mam nadzieję, że to zmienią w 2013.
ɐɪʌoɔɐɹɔ
22.05.2012, 12:52
Naimadku Wystarczy mieć dryg A`la Wenger

Adi cot ty pleciesz za głupoty? Jakie nie chcę.
Adi Ćwierćfinalista
22.05.2012, 13:08
TheFanFootball napisał(a):
Adi cot ty pleciesz za głupoty? Jakie nie chcę.
NIe wiem, jak u Ciebie, ale u mnie, nie chcą rozmawiać o kontraktach, nawet kiedy ich klub, zgodzi się na sumę, za którą mieliby przejść do mojego klubu. Przykłady dwa podam - grałem Newcastle, chciałem kupić Taarabt'a z QPR, włodarze Rangersów zaakceptowali kwotę, a Taarabt nawet nie chciał wysłuchać, jaki kontrakt chciałem mu zaproponować. Drugi przykład - gram obecnie Porto i wypożyczyłem Carlosa Velę z Arsenalu (a właściwie z rezerw) i teraz jak mu się kończy wypożyczenie, to Arsenal zaakceptował moją ofertę, a on także, nie chciał gadać w ogóle o przejściu do mnie.
ɐɪʌoɔɐɹɔ
22.05.2012, 14:29
2 piłkarzy nie znaczy często Po prostu są lojalni, wierzą że przebiją się tam. Albo poprostu nie chcę u ciebie grać. Np jakbyś chciał Kupić Puyola do Realu.. On wolałby już na emeryture iść(Miałem tak )
Adi Ćwierćfinalista
22.05.2012, 14:45
TheFanFootball napisał(a):2 piłkarzy nie znaczy często Po prostu są lojalni, wierzą że przebiją się tam. Albo poprostu nie chcę u ciebie grać. Np jakbyś chciał Kupić Puyola do Realu.. On wolałby już na emeryture iść(Miałem tak )
To były tylko 2 przykłady, które pamiętam. Bo takich sytuacji mam dużo i to mnie denerwuje.
Jestem pod koniec 2 sezonu FC Porto, ale ostatnimi czasy, już w ogóle nie gram, bo albo czasu nie ma, albo weny
ɐɪʌoɔɐɹɔ
22.05.2012, 15:36
Wena potrzeban. Ostatnio nie grałem 3 dni, i zagrałem godzinę i poszłem na IHL.

Zacznij wygrywać puchary, powinno pomóc
naimadkolo Triumfator
22.05.2012, 19:25
TheFanFootball napisał(a):2 piłkarzy nie znaczy często Po prostu są lojalni, wierzą że przebiją się tam. Albo poprostu nie chcę u ciebie grać. Np jakbyś chciał Kupić Puyola do Realu.. On wolałby już na emeryture iść(Miałem tak )
Takich przypadków jest multum. U mnie zawodnik, który chciał koniecznie odejść z klubu, kończył mu się kontrakt (więc nie było mowy o tym, że chciał się przebić), nie chciał rozmawiać o kontrakcie, a byłem gotów dać mu jeszcze więcej niż zarabiał w tamtym klubie. Odszedł, został wolnym zawodnikiem i dalej nie chciał nawet zacząć rozmowy o kontrakcie...

Ale rozumiem też twórców FMa. W sumie piłkarze też patrzą na to, czy klub ma perspektywy i nawet jeśli powiedzmy na to GKS Bełchatów uzbierałby 30 mln za Lewandowskiego, to on nawet nie chciałby rozpocząć negocjacji.

Wydaje mi się, że w poprzednich edycjach można było kupić niemal każdego, w tym nie można nikogo z lepszych klubów - wg mnie najlepszy byłby kompromis między tymi dwoma strategiami
22.05.2012, 19:33
Ja sobie mogłem kupić Teveza,Hamsika,Keite,Mascherano itp.

I w FMie jest takie coś jak reputacja klubu :]
Ostatnio zedytowany przez: TheFanFootball, 22.05.2012, 19:33
friko Triumfator
22.05.2012, 22:56
Wiem już chyba, co jest przyczyną tego mojego problemu, tzn. przynajmniej się domyślam... wybrałem właśnie w połowie meczu asystenta, by poprowadził rozmowę motywacyjną. Teraz nic nie posuwa się dalej, mimo że sam też specjalnie coś powiedziałem do piłkarzy
pyk
kokos_xd Triumfator
25.05.2012, 15:44
ja w FM'a miałem tylko drobne komplikacje, a mianowicie jak chciałem Oierowi (gdy grałem Barceloną) złożyć kontrakt nowy i podał swoje warunki jak chciałem zaakceptować je to on nie akceptował swoich warunków tylko ja musiałem podwyższyć wynagrodzenie
Djmnich Uczestnik LM
31.05.2012, 18:04
3 sezony Interem i wszystko wygrane.
2 finały LM z Realem.
Najtrudniejszym klubem w lidze było Udinese co mecz był problem.
Licz tylko na siebię
friko Triumfator
31.05.2012, 18:17
Myślę, że jakbyś wział np Barcę, to już nie byłoby problemu.
pyk
31.05.2012, 18:26
Ja Benifcą. 3 Sezony. Wszystkie możliwe puchary PLUS ! Olimpiadę u-23. Puchar Konfederacji Kanadą A teraz szykuje się na MŚ Hiszpanią
DaRoMu ! Półfinalista
31.05.2012, 22:21
Co to za gra co gracie w nia?
RedDevil89 Ćwierćfinalista
01.06.2012, 00:33
A wiesz... Takie rozszerzenie do Tetrisa...
Morgan, dzisiaj, 02:22: Luis Suarez my hero ! Morgan, dzisiaj, 02:22: Livapjul till aj daj !
DaRoMu ! Półfinalista
01.06.2012, 14:33
Mądrością to ty raczej nie świecisz ;]
Beckham23 Ćwierćfinalista
01.06.2012, 14:34
Ty tez raczej ;]
DaRoMu ! Półfinalista
01.06.2012, 15:25
Pytał Ciebie ktoś koleś o zdanie ? ;]
Adi Ćwierćfinalista
01.06.2012, 15:36
DaRoMu ! napisał(a):Pytał Ciebie ktoś koleś o zdanie ? ;]
Zamilcz już.

A więc skończyłem 2 sezon FC Porto. Praktycznie tak samo, jak w pierwszym sezonie, na podwórku portugalskim wygrałem wszystko, co jest tylko możliwe (ligę, puchar, puchar ligi), natomiast w LM, znów odpadłem. Tyle, że teraz w 1/4 finału z Barceloną, po bardzo wyrównanym dwumeczu, gdzie na wyjeździe przegrałem 2:0, w rewanżu u siebie wygrywając 1:0, pożegnałem się z europejskimi pucharami. Teraz zacząłem 3 sezon, zrobiłem kilka transferów, mianowicie :
Odeszli - S.Frey, Juanpe, Alex Sandro, Kleber.
Przyszli - Diego Alves, C.Vela (drugie wypożyczenie), G.Barry (wypożyczenie) i R.Wolski.
Ponad to, w szerokiej kadrze mam jeszcze T.Viona (młodego napastnika portugalskiego), bramkarza Kadu (też z juniorów) i Baratę (16-latka który został wyłapany, przed tym sezonem w naborze).
Liczę, że wreszcie wygram Champions League i zmienię drużynę, bo to już się nudne robi

PS. Nie chciało mi się już screenów robić
ɐɪʌoɔɐɹɔ

Szybka odpowiedź

Zaloguj się, aby brać udział w dyskusji