Pirotechnika na stadionach
Skunk Uczestnik LM
08.05.2012, 18:23
Jakie jest wasze zdanie o pirotechnice na stadionach
Czy pirotechnika powinna byc legalna w Polsce na stadionach czy niee ?
naimadkolo Triumfator
08.05.2012, 18:42
Nie jest legalna, a i tak w prawie każdym meczu ktoś wnosi. Zalegalizowanie pirotechniki dla mnie równe jest płonącym stadionom. Bez legalizacji już stadiony płoną, więc co byłoby dopiero jakby każdy wnosił ze sobą race i inne takie...
Skunk Uczestnik LM
08.05.2012, 18:53
Pirotechnika na stadionach jest jednym slowem piekna i nic wiecej.
Fanatycy danego klubu chca pokazac na co ich stac ale przy zakazach nie jest to latwe teraz .
Krasus Ćwierćfinalista
08.05.2012, 19:32
Chcesz pirotechniki? Wprowadźmy też legalny alkohol na stadiony! Dopiero fanatycy pokażą na co ich stać!
kkrzysiekk Półfinalista
08.05.2012, 19:36
Aż mi się przypomniała prośba "Starucha" przy odbieraniu nagrody bodajże "fair play". Wtedy został wyśmiany.
Teraz kibice często nie potrafią się zachować na stadionach. Co by było po wprowadzeniu pirotechniki na stadiony? Lepiej nie pytać Tego trzeba używać z głową, a niektórzy jej nie używają...
boixon nois Ćwierćfinalista
08.05.2012, 20:25
Tak i pozwólmy wnosić białą broń !
Ja chodzę na mecze zarówno w Polsce jak i Hiszpanii z 4 letnim synem , liczę na wspaniałe widowisko i wygraną swojej drużyny i nie zamierzam się jeszcze obawiać petard i fajerwerków
bicho
Adi Ćwierćfinalista
08.05.2012, 22:00
Piro nie jest legalne na stadionach. Za odpalenie grozi nawet do 5 lat więzienia! Chociaż takiej kary nikt nie dostał jeszcze, ale każdego kogo zlapali dostał zakaz stadionowy i jakąś grzywną conajmniej. A w Poznaniu po jednym z meczów, zbierali nawet DNA z rac Dlatego też ostatnio wszyscy zakładają kominy, ewentualnie rękawiczki, a czasami kombinezony LEGALIZE PIRO!
ɐɪʌoɔɐɹɔ
Xavi87 Zwycięzca grupy
08.05.2012, 23:01
Pomyślcie co by było u nas na stadionach gdyby to było legalne , stadiony już by płonęły . Zresztą nie tylko u nas .
Trzej królowie wielkich miast Śląsk , Wisełka , Lechia Gdańsk
naimadkolo Triumfator
08.05.2012, 23:08
Skunk napisał(a):Pirotechnika na stadionach jest jednym slowem piekna i nic wiecej.
Jak lubisz płonące stadiony to do Egiptu. Tam miałeś "jednym słowem piękny" płonący stadion. A znając Polaków to w miesiąc roznieśliby wszystkie stadiony Ekstraklasy...
Kuba_^^ Ćwierćfinalista
09.05.2012, 01:02
Jakiś stadion spłonął, gdy o pyro nie było jeszcze tak głośno, że tak gadacie?

Typowe myślenie Polactwa.
Skunk Uczestnik LM
09.05.2012, 11:24
Polowa z was zapomniala ze od lat 80 do teraz huliganstwo spadlo ponad o 60%
Obejrzycie sobie ten film w tym linku co wlasnie wam podam :
http://www.youtube.com/watch?v=28MMxZSd9qw
i jeszcze ten :
http://www.youtube.com/watch?v=AhNXmT4h6CI
to moze zrozumiecie ze pirotechnika jest zajebi*** i wielu kibicow wie po co odpala race i dlaczego chca zeby pirotechnika byla legalna w Polsce

Watpie ze jak by byla pirotechnika legalna to stadiony by plonely poniewaz wielu kibicow umie sie zachowac a to przez Tuska sa wszystkie zakazy i nakazy .... Tusk powinnien sobie przypomniec jak wygladaly mecze w latach 80 i porownac do tych teraz to by wiedzial ze huliganstwo na stadionach spada i pirotechnika powinna byc legalna w Polsce !
naimadkolo Triumfator
09.05.2012, 13:25
Kuba_^^ napisał(a):Jakiś stadion spłonął, gdy o pyro nie było jeszcze tak głośno, że tak gadacie?

Typowe myślenie Polactwa.
"Polactwo" słyszało niedawno o płonącym stadionie, ale zapomniałem jakim, więc daję to co znalazłem na YT.
http://www.youtube.com/watch?v=P-etdUDgbt0
szczególnie fragment od 0:50 - stadion jeszcze nie płonie, ale rzucanie racami między sektorami z pewnością należy do bardzo bezpiecznych.
a tak jara się stadion za granicą:
http://www.youtube.com/watch?v=zmQt8tMOH5A
http://www.youtube.com/watch?v=PkJqRm6FpeA

Typowe Polactwo prawda?
Skunk Uczestnik LM
09.05.2012, 13:37
No wlasnie w Anglii sa gorsze akcje niz w Polsce wiec lepiej by bylo jak by Polskich kibicow nie karali za pirotechnike bo to glupie jest poniewaz w Polsce nie dzieje sie to samo co w Anglii
naimadkolo Triumfator
09.05.2012, 13:41
W Anglii już dawno nie widziałem takich akcji jak niemal co tydzień w Polsce...

Sory gościu, ale jak kiedyś pójdę sobie na mecz z dziećmi to nie chciałbym za każdym razem bać się o swoje i ich bezpieczeństwo... Wszystko jest fajne, gdy jest pod jakąkolwiek kontrolą, a chyba nie uważasz, że rzucanie racami między sektorami jest w pełni kontrolowane...
Ostatnio zedytowany przez: naimadkolo, 09.05.2012, 13:45
Krasus Ćwierćfinalista
09.05.2012, 13:54
Wg mnie problem pirotechniki nie wiąże się stricte z samą pirotechniką. No bo można przecież zalegalizować pirotechnikę na stadionach, normalni kibice odpalą sobie kilka czy kilkanaście rac podczas meczu i wszystko cacy. A co na to tzw. "kibole"? Tacy, którzy robią rozpierdol na stadionach, tłuką się na ulicach między sobą albo z policją? Otóż tacy poczytają zezwolenie na pirotechnikę jako sygnał, że kibicom zaczyna być popuszczane, że mogą więcej. I odbiorą to nie tylko w kwestii rac i fajerwerków ale ogólnego przyzwolenia na więcej.

Zezwolenie na piro i w ogóle na cokolwiek kontrowersyjnego na stadionach nie powinno mieć póki co miejsca.
naimadkolo Triumfator
09.05.2012, 14:40
Krasus napisał(a):Wg mnie problem pirotechniki nie wiąże się stricte z samą pirotechniką. No bo można przecież zalegalizować pirotechnikę na stadionach, normalni kibice odpalą sobie kilka czy kilkanaście rac podczas meczu i wszystko cacy. A co na to tzw. "kibole"? Tacy, którzy robią rozpierdol na stadionach, tłuką się na ulicach między sobą albo z policją?
Właśnie o to chodzi, o tym mówimy. Ale nie można powiedzieć kibicom, że ten ma pozwolenie na race, a ten nie. W rękach niepoczytalnych ludzi ogień stanowi zagrożenie dla wszystkich, również dla sektora rodzinnego, a tam wiadomo - są dzieci. Pozostali raczej umieją kontrolować siebie i to co ze sobą przynieśli. Problem w tym, że nie da się rozróżnić, który gość zamierza przynieść race dla podniesienia je w górę, a który dla rzucania nią w kogoś innego, podpalania szalików, itd.
Kuba_^^ Ćwierćfinalista
09.05.2012, 23:58
Chodzę na mecze od jakichś 9 lat, miałem krótką przerwę, na meczu domowym jestem praktycznie na każdym, na których byłem świadkiem DWÓCH poważniejszych akcji (czysta bijatyka, zero rzucania racami). Nie wiem na jakie wy mecze chodzicie, że się boicie o siebie, swoje przyszłe dzieci itp. Ja to się bardziej boję chodzić po ulicy, że jakiś idiota wyskoczy na mnie z kosą i nie wiadomo co mi zrobi...

Nie popieram oczywiście rzucania racami między sektorami, bo jest to idiotyzm (żeby nie było). Jednak wiele ludzi zachwyca się pięknymi oprawami, głównie w towarzystwie rac. Takie zachwyty w przeszłości szły nawet z ust działaczy czy tam obserwatorów pzpn. Karanie za pirotechnikę więzieniem to gruba przesada.

Co do alkoholu na stadionach - kibice walczyli o to, aby ta ustawa nie przeszła. Na stadionach jednak będzie można kupić piwo, co prawda z mniejszym procentem, ale jednak...
RedDevil89 Ćwierćfinalista
10.05.2012, 21:26
Przez stadionową pirotechnikę rozumiem race a te powinny być legalne... Natomiast temat rozbije się o inny problem. Problem umiejętnego lokalizowania i eliminowania jednostek nieprzyjaznych bezpieczeństwu na stadionie. Na Pogoń swego czasu przemycało się race i odpalało na trybunach ale żadne kretynizmy człowiekowi do głowy nie przyszły. Niestety znajdzie się sporo idiotów, którzy zrobią niewłaściwy użytek z rac.
Morgan, dzisiaj, 02:22: Luis Suarez my hero ! Morgan, dzisiaj, 02:22: Livapjul till aj daj !
Skunk Uczestnik LM
11.05.2012, 15:57
Wlasnie polowa z was pisze ze boicie sie o wasze dzieci ale chyba kazdy z was zapomnial ze sektor rodzinny lezy daleko od mlyna na stadionach i nie wszyscy kibice rzucaja racami przez sektory bo to chory Raz moze bylo jak pamietam ze kibice rzucali racami przez sektory ale to glupota tylko.. Nie na kazdym stadionie widac zeby ktos rzucal racami przez sektory ! to ze race sa odpalane to własnie dobrze bo oprawa wygląda piękniej i wql.
Krasus Ćwierćfinalista
11.05.2012, 16:04
Człowieku, a masz jakikolwiek inny argument, poza tym, że "będzie ładniej"? Bo ten powtarzasz w każdym poscie, i pewnie się zdziwisz, ale ludzie tutaj potrafią czytać i zdążyli już zauważyć, że to napisałeś.
Bill Półfinalista
11.05.2012, 18:10
naimadkolo napisał(a):Nie jest legalna, a i tak w prawie każdym meczu ktoś wnosi. Zalegalizowanie pirotechniki dla mnie równe jest płonącym stadionom. Bez legalizacji już stadiony płoną, więc co byłoby dopiero jakby każdy wnosił ze sobą race i inne takie...
W USA, w tych stanach gdzie broń jest legalna, paradoksalnie jest mniej morderstw niż tych w stanach, gdzie broń jest zakazana. Taka sama sytuacja jest w Polsce - polityka narkotykowa, której skutki są odwrotne do zamierzonych. To samo może się tyczyć legalnej pirotechniki na stadionach, tzn. zagrożenia przez race itd.
Ostatnio zedytowany przez: Bill, 11.05.2012, 18:48
Nie wiesz co zrobić z piłką? Oddaj ją przeciwnikowi, niech on się martwi.
RedDevil89 Ćwierćfinalista
11.05.2012, 18:26
Bill napisał(a):W USA, w tych stanach gdzie broń jest legalna, paradoksalnie jest mniej morderstw nich w stanach, gdzie broń jest zakazana. Taka sama sytuacja jest w Polsce - polityka narkotykowa, której skutki są odwrotne do zamierzonych. To samo może się tyczyć legalnej pirotechniki na stadionach, tzn. zagrożenia przez race itd.
Polać mu wódki bo dobrze gada...

Dla mnie sprawa rac na stadionach jest prosta. Władze ligi traktują kibiców jak potencjalnych bandytów, człowiek tak traktowany zachowuje się właśnie jak bandyta Może najlepiej robić mecze przy pustych stadionach ? Tak będzie najbezpieczniej.
Morgan, dzisiaj, 02:22: Luis Suarez my hero ! Morgan, dzisiaj, 02:22: Livapjul till aj daj !
Robashenko Zwycięzca grupy
15.05.2012, 11:39
Jeśli ktoś tutaj wypisuje, że pirotechnika jest zła, bo człowiek wchodzący na mecz musi obawiać się "uderzenia?" racą tudzież jakąs petardą to wybaczcie, ale jesteście zwykłymi pozerami i o uczęszczaniu na mecze nie macie zielonego pojęcia, a swoje zdanie wyciągacie jedynie z mediów i z tego co uslyszycie na ulicy.
Ile znacie przypadków, żeby człowiek, który odpala race miał na priorytecie rzucić race w dziecko, czy w byle jaką osobę znajdującą się na trybunach? Jak wielu znacie ludzi, ktorzy zrezygnowali z chodzenia na mecze, gdyż ktoś zagroził mu petardą? Podpowiem, 0.
Piorotechnika byłe jest i będzie, bo taki uparty na szczęście jest nasz kraj, że swojego będzie się trzymał. Inna sprawa, że teraz grożą za to duże kary.
Mówicie, że boicie się chodzić z dziećmi na mecze... a ilu z Was (poza boixon nois) chodziło na jakieś mecze ligi polskiej? I niech ktoś jeszcze śmie powiedzieć, że boi się zabrać bo obawia się nas, kiboli...
Wasze pobudki w tej kwestii są po prostu śmieszne i biorą się tylko z tego co usłyszycie, a nie z tego co widzicie. Więc proszę Was, nie wypowiadajcie się w temacie, do ktorego nie macie najmniejszych podstaw by coś komentować.
Ostatnio zedytowany przez: Robashenko, 15.05.2012, 11:40
To moja droga
Krasus Ćwierćfinalista
15.05.2012, 12:01
Ja chodziłem i nadal chodzę na mecze ligi polskiej, w moim przypadku na mecze Widzewa. I pewnie się zdziwisz, ale wracając po meczu tramwajem przez Łódź jako osoba "neutralna" (np. z szalikiem pod bluzą) nieraz spotkałem się ze znakomitą propozycją tak zwanego wpierdolu. Od ludzi, którzy również wracali ze stadionu. Jaką mam gwarancję, że takiemu kretynowi nie przyjdzie do głowy podczas meczu przypierdolić racą w sektor gości albo pikników, "bo za słabo dopingują"?

Mnie tam race szczególnie nie przeszkadzają, ale co mają powiedzieć rodzice z kilkuletnimi pociechami, którzy przyszli na stadion i widzą jakieś ogniste niezidentyfikowane przedmioty, które fruwają sobie po stadionie?

Idąc twoim tokiem myślenia, wprowadźmy alkohol na stadiony, bo kto ma na priorytecie najebać się na trybunie i zrobić dym.
15.05.2012, 12:33
Krasus proszę Cię, co ma do pirotechniki to co się dzieje w tramwaju, a utobusie, w domu czy na ulicy... Żyjesz, czy tam żyłeś i mieszkałeś w Łodzi, w miescie gdzie o wpierdol pewnie nietrudno. A gdybać to sobie możemy i tka nic to nie da.
Jak ja byłem "kilkuletnią pociechą" też byłem zabierany na mecz, a wtedy piro było legalne, jakos ngidy nie mogłem powiedzieć, że mi cokolwiek groziło, to samo powie moj ojciec, który się w tym samym czasie mną opiekowal.

Idąc moim tokiem myślenia alkohol nie ma nic do tematu, ale zbaczając, czemu nie? Lane, wodniste piwo, czyli takie jak barowe w odpowiedniej cenie byłoby czyms niesamowitym po całej połowie darcia ryja, w momencie gdy mamy do wyboru fante czy pepsi.

Dlaczego na Euro mogą być rozlewane napoje alkoholowe (bo 3procentowego gowna piwem nie nazwę), a na meczach ligowych już nie?
Ostatnio zedytowany przez: Robashenko, 15.05.2012, 12:34
To moja droga
friko Triumfator
15.05.2012, 16:09
A czy normalne jest rzucanie się do kogoś w tramwaju z propozycją nie do odrzucenia, czyt. dostania wpierdolu? Skoro może cię, mówiąc po polsku, pierdolnąć ot tak sobie w miejscu publicznym, to czemu np. nie rzucić racą na stadionie? Gdzie wszyscy czują się nadal anonimowi, a tamten 'pedałek w sektorze obok akurat mnie wkurwia'?

Nie mówię, że osoba używająca pirotechniki na stadionie to bezmózgi dres, który tylko szuka zaczepki. Krasus ma sporo racji i nie odwracajcie kota ogonem.

Robashenko napisał(a):
Dlaczego na Euro mogą być rozlewane napoje alkoholowe (bo 3procentowego gowna piwem nie nazwę), a na meczach ligowych już nie?
Nie wiem ile ma jakiś polski związek tutaj do powiedzenia (PZPN? Nawet nie wiem, ale to chyba oni zajmują się głównie organizacją). Więcej ma tu władzy i możliwości podjęcia działań pewnie UEFA. Więc jeśli się nie mylę, porównujesz dwie różne decyzje, które nie mają ze sobą wiele wspólnego. Wigilia i Wielkanoc też święta, ale wódke można ponoć pić tylko na tej pierwszym.

I taki 'post skriptum' (odnoszące się dalej do tego alkoholu), którym pewnie narażę się części forum. Mimo wszystko uważam znakomitą część kibiców z Europy za potrafiącą się zachować, także pod wpływem alkoholu. Stereotypy nie rodzą się z niczego, jest tak jak Krasus powiedział - niejeden "kibol" przychodziłby na mecz się po prostu schlać.

Ostatnio zedytowany przez: friko, 15.05.2012, 16:29
pyk
Krasus Ćwierćfinalista
15.05.2012, 16:24
friko napisał(a):A czy normalne jest rzucanie się do kogoś w tramwaju z propozycją nie do odrzucenia, czyt. dostania wpierdolu? Skoro może cię, mówiąc po polsku, pierdolnąć ot tak sobie w miejscu publicznym, to czemu np. nie rzucić racą na stadionie? Gdzie wszyscy czują się nadal anonimowi, a tamten 'pedałek w sektorze obok akurat mnie wkurwia'?

Nie mówię, że osoba używająca pirotechniki na stadionie to bezmózgi dres, który tylko szuka zaczepki. Krasus ma sporo i nie odwracajcie kota ogonem.
Dokładnie tak. Ja przeciw samej pirotechnice nic nie mam, przeciwnie, odpowiednio użyta niezwykle podnosi atrakcyjność meczów. Problemem jest to, o czym pisze friko a także Red w pierwszym swoim poscie w tym temacie. Oczywiście, że znaczny procent kibiców przychodzących na stadion to normalni, zdrowi ludzie, którzy mają ochotę obejrzeć mecz, pokrzyczeć, poklaskać, popiknikować z rodzinką, itp. Ale zawsze istnieje ten mały procent, który na stadion wybiera się w zgoła odmiennym celu Gdyby (w teorii) pozwolić na wnoszenie noży na trybuny, pewnie większość i tak nawet by nie pomyślała, żeby zabrać jakąś kosę. Ale ten margines... można sobie chyba wyobrazić efekt. Kwestią kluczową jest umiejętność zlokalizowania i wyłapania takich ludzkich "punktów zapalnych". Dopóki nie zostanie wymyślony na to jakiś sposób, śruba na stadionach powinna być dokręcana a nie luzowana. Lepszy nadmiar ostrożności niż radosna zgoda na wszystko.
Adi Ćwierćfinalista
15.05.2012, 16:39
Tak czy siak piro i tak będzie na stadionach, jak widać w ostatniej kolejce naszej Ekstraklasy, piro pojawiło się na większości stadionów, na złość wszystkim przed Euro! Ostatnio na Świętej Wojnie, byłem na sektorze na którym siedzieli kibice "sąsiadki" i poleciała tylko jedna raca, o niespodziankach sylwestrowych nie mówię, bo leciała cała masa A na przeciwnej trybunie C (Nie ma, że boli - SEKTOR KIBOLI) do oprawy zostały odpalone race, ale żadna nigdzie nie poleciała. Także dla nie których problem, dla mnie coś zupełnie innego, ale to pozostanie, bo Donald nie wygra tej wojny, którą sam zaczął!
Ostatnio zedytowany przez: Adi, 15.05.2012, 16:39
ɐɪʌoɔɐɹɔ
16.05.2012, 13:53
friko napisał(a):A czy normalne jest rzucanie się do kogoś w tramwaju z propozycją nie do odrzucenia, czyt. dostania wpierdolu? Skoro może cię, mówiąc po polsku, pierdolnąć ot tak sobie w miejscu publicznym, to czemu np. nie rzucić racą na stadionie? Gdzie wszyscy czują się nadal anonimowi, a tamten 'pedałek w sektorze obok akurat mnie wkurwia'?

Nie mówię, że osoba używająca pirotechniki na stadionie to bezmózgi dres, który tylko szuka zaczepki. Krasus ma sporo racji i nie odwracajcie kota ogonem.

Człowieku, kto tu odwraca kota ogonem i porównuje dwie niemające ze sobą nic wspólnego sytuacje? Pomyśl
pierwej nad tym co chcesz skomentować, zanim napiszesz bezsensowne wnioski.

Nie bez powodu istnieje na stadionie pewna hierarchia. W każdym klubie znajdzie się coś takiego jak "Stowarzyszenie Sympatykow" i ich prezes czyli jakby lider. Liderem takiej grupy kiboli nie jest wybierany jakis debil to raz, a dwa, ten człowiek zawsze będzie mial na celu dobro kibicow jako priorytet i właśnie dzieki takim ludziom (co Wam laikom trybunowym wyda się zapewne dziwne i nie do pomyslenia) istnieje porządek między swymi na stadionie.

Kras,
pisząc "margines" co masz na myśli? Mogę sie oczywiście domyśleć, ale chce miec pewność o co Ci chodzi. Czy7 spotkałeś się na stadionie z groźbą wpierdolu od swoich kolegów po szalu, tudzież innymi "represjami" płynacymi z ich strony? I prosze, nie wypisujcie tego co się wydarzyło bądź wydarzyć może na mieście, w autobusie czy pod blokiem, bo to jest własnie klasyczny przykład odwracania kota ogonem.
To moja droga
friko Triumfator
16.05.2012, 16:16
Idąc tokiem twojego rozumowania, człowiek będący maszyną do zabijania w mieście na trybunie staje się uosobieniem spokoju. Bo jest hierarchia na stadionie i w grupie. Pogratulować
pyk

Szybka odpowiedź

Zaloguj się, aby brać udział w dyskusji