Gol na wyjeździe
Terek Uczestnik LM
25.06.2012, 20:35
wiemy wszyscy na czym to polega , co on daje . czy on jest sprawiedliwy ?
powiedzmy , że drużyna przegra na wyjeździe 0-2 , u siebie będzie wygrywać 3-1 ale i tak odpada mimo , że w bramkach jest remis . Zatem gdzie tu sprawiedliwość , jeśli strzelając tyle samo goli co rywal odpadasz ?

Jeden z argumentów za tym systemem jest to , że drużyny grające na wyjeździe powinny grać bardziej ofensywniej czyli poprawia to poziom sportowy jednak jeśli patrzeć na sprawiedliwość to nie do końca dobre to jest .

co o tym myślicie ?
NBA Ćwierćfinalista
25.06.2012, 21:00
Zawsze tak było, i tak zostanie i jak dla mnie to jest sprawiedliwe bramka na wyjeździe liczy się podwójnie bo została zdobyta na stadionie przeciwnika.

NBA napisał(a):Zawsze tak było, i tak zostanie i jak dla mnie to jest sprawiedliwe bramka na wyjeździe liczy się podwójnie bo została zdobyta na stadionie przeciwnika.
jak jest taki bilans 0-2 i 3-1 wiadomo że wyjdzie druzyna która wygrała pierwszy mecz u siebie 2-0 ponieważ nie stracili bramki na swoim stadionie i do tego w drugim meczu 3-1 strzeliła bramke u przeciwnika czego druga drużyna nie zrobiła więc bilans jest 3-4 bo bramka na wyjeździe liczy się podwójnie.

Edit by Fabio: opcja "edytuj" i usuwanie postów nie gryzie
Ostatnio zedytowany przez: Fabio, 25.06.2012, 22:40
Morgan Administrator Forum
26.06.2012, 09:51
Ja od dawna jestem przeciwnikiem tego przepisu, a już fakt że potem w ewentualnej dogrywce te bramki również liczą się podwójnie jest już absolutnym szczytem absurdu. W Anglii przepis bramki na wyjeździe nie funkcjonuje w żadnych rozgrywkach i sprawdza się świetnie.
NBA Ćwierćfinalista
26.06.2012, 10:47
Równie dobrze można by było zagrać jeden mecz na losowym stadionie wtedy nie było by pretensji o gole wyjazdowe
VeBpl Triumfator
28.02.2014, 16:24
Oczywiście zgodzę się, że ta zasada jest głupia. Często drużyny strzelają tyle samo goli, a to gole są wyznacznikiem kto jest lepszy, jednak któraś z drużyn musi gonić wynik mając nawet tyle samo goli co rywal.
Ale niestety ta zasada trwa długo i pewnie wielka sensacja zapanowałaby w zarządzie UEFA gdyby zaproponować usunięcie tej zasady.
I do tematu dodam, że nie widzę w obecnym zarządzie UEFA czy FIFA jakiś ciekawych pomysłów, za wiele to oni tam chyba nie robią... A może to i lepiej?
"Miłość i nienawiść to dzieci niewoli Wydane na świat dla lepszej kontroli Nad ludźmi którzy muszą mieć podziały Bo bez nich świat zrobi się zbyt szary"

Szybka odpowiedź

Zaloguj się, aby brać udział w dyskusji