Gol na wyjeździe
Terek Uczestnik LM
25.06.2012, 20:35
wiemy wszyscy na czym to polega , co on daje . czy on jest sprawiedliwy ?
powiedzmy , że drużyna przegra na wyjeździe 0-2 , u siebie będzie wygrywać 3-1 ale i tak odpada mimo , że w bramkach jest remis . Zatem gdzie tu sprawiedliwość , jeśli strzelając tyle samo goli co rywal odpadasz ?

Jeden z argumentów za tym systemem jest to , że drużyny grające na wyjeździe powinny grać bardziej ofensywniej czyli poprawia to poziom sportowy jednak jeśli patrzeć na sprawiedliwość to nie do końca dobre to jest .

co o tym myślicie ?
NBA Ćwierćfinalista
25.06.2012, 21:00
Zawsze tak było, i tak zostanie i jak dla mnie to jest sprawiedliwe bramka na wyjeździe liczy się podwójnie bo została zdobyta na stadionie przeciwnika.

NBA napisał(a):Zawsze tak było, i tak zostanie i jak dla mnie to jest sprawiedliwe bramka na wyjeździe liczy się podwójnie bo została zdobyta na stadionie przeciwnika.
jak jest taki bilans 0-2 i 3-1 wiadomo że wyjdzie druzyna która wygrała pierwszy mecz u siebie 2-0 ponieważ nie stracili bramki na swoim stadionie i do tego w drugim meczu 3-1 strzeliła bramke u przeciwnika czego druga drużyna nie zrobiła więc bilans jest 3-4 bo bramka na wyjeździe liczy się podwójnie.

Edit by Fabio: opcja "edytuj" i usuwanie postów nie gryzie
Ostatnio zedytowany przez: Fabio, 25.06.2012, 22:40
Morgan Administrator Forum
26.06.2012, 09:51
Ja od dawna jestem przeciwnikiem tego przepisu, a już fakt że potem w ewentualnej dogrywce te bramki również liczą się podwójnie jest już absolutnym szczytem absurdu. W Anglii przepis bramki na wyjeździe nie funkcjonuje w żadnych rozgrywkach i sprawdza się świetnie.
NBA Ćwierćfinalista
26.06.2012, 10:47
Równie dobrze można by było zagrać jeden mecz na losowym stadionie wtedy nie było by pretensji o gole wyjazdowe
VeBpl Triumfator
28.02.2014, 16:24
Oczywiście zgodzę się, że ta zasada jest głupia. Często drużyny strzelają tyle samo goli, a to gole są wyznacznikiem kto jest lepszy, jednak któraś z drużyn musi gonić wynik mając nawet tyle samo goli co rywal.
Ale niestety ta zasada trwa długo i pewnie wielka sensacja zapanowałaby w zarządzie UEFA gdyby zaproponować usunięcie tej zasady.
I do tematu dodam, że nie widzę w obecnym zarządzie UEFA czy FIFA jakiś ciekawych pomysłów, za wiele to oni tam chyba nie robią... A może to i lepiej?
"Miłość i nienawiść to dzieci niewoli Wydane na świat dla lepszej kontroli Nad ludźmi którzy muszą mieć podziały Bo bez nich świat zrobi się zbyt szary"
samo60 Junior
30.07.2014, 12:57
Myślę, że zasada: bramki strzelone na wyjeździe liczą się podwójnie, jest już tak oczywista jak to że gra się np. 2x45 i nikt tego nie kwestionuje i nie próbuje tego zmieniać. Tak po prostu jest. Jednym z argumentów za może być to, że często upraszcza rozgrywki bo przy wynikach w dwumeczu: 2:0 i 1:3 nie ma dogrywki.
Ostatnio zedytowany przez: samo60, 30.07.2014, 12:58

Szybka odpowiedź

Zaloguj się, aby brać udział w dyskusji