[Przyklejony] Forumowa Mafia - Zasady, Zgłoszenia
tomus88888888 Triumfator
05.01.2013, 20:25

Wychodzę z propozycją rozpoczęcia na forum ligamistrzow.com gry forumowej o nazwie 'mafia'. Myślę, że forum posiada na tyle duży i aktywny potencjał użytkowników, że to może się udać

Oto krótkie streszczenie zasad:

Pio napisał(a):Przed rozpoczęciem rozgrywki gracze otrzymują informację od Mistrza Gry, jaka rola została im przydzielona. Informacja ta jest przekazywana indywidualnie i tylko dana osoba dowiaduje się, kim będzie w trakcie rozgrywki. Może przekazać tą informację innym osobom, jeśli ma do nich zaufanie, ale mordercą może być każdy. Dodatkowo wszystkie postacie (mafia i inni) otrzymują dwie wiadomości. Jedna zawiera ich rolę, a druga to wiadomość o „zwykłym mieszkańcu”.
Gra rozgrywana jest w cyklach dziennych. Podczas pierwszego dnia nie dzieje się nic. Rozdane są jedynie role, a gracze mają odrobinę czasu na spokojną dyskusję. Dopiero następnego dnia akcja gry wkracza we właściwą fazę. Wtedy właśnie mafiosi przekazują Mistrzowi Gry informację, kogo chcą „sprzątnąć” na początek. Ta osoba „ginie” i nie może dalej uczestniczyć w rozgrywce. Następnego dnia miasto zastanawia się, kto mógł popełnić ten mord. Tego dnia każda osoba uczestnicząca w grze (mafiosi też!) wysyła MG wiadomość zawierającą nick / imię osoby, która ich zdaniem należy do mafii. Oczywiście właściwi mordercy już to wiedzą, więc muszą wskazać osobę niewinną (mogą oczywiście wskazywać siebie nawzajem , co raczej zbyt mądrym posunięciem by nie było… chociaż i takie taktyki widziała formowa odmiana mafii i w niektórych przypadkach działały na korzyść zabójców). Kiedy do MG dotrą wszystkie głosy, następuje ich przeliczenie, a osoba, na którą wskazano największą ilość razy „ginie” i odpada z rozgrywki. MG podaje to do ogólnej wiadomości, informując jednocześnie miasto, jaka była jej rola w rozgrywce (MG nie ujawnia jednak, kiedy został zabity detektyw. Może powiedzieć jedynie, czy mieszkańcy zabili niewinną osobę, czy też udało im się unieszkodliwić jednego z morderców). Tego samego dnia, tyle że odrobinę później, mafia likwiduje po skonsultowaniu się między sobą następną osobę. Mafia może zabić jednego ze swoich aby zrzucić podejrzenia.
Zakończenia mogą być dwa. Po pierwsze, jeśli mieszkańcom uda się wytropić i zabić w głosowaniach obu mafiosów, gra kończy się wygraną miasta. Jeśli zaś nastąpi sytuacja, kiedy liczba pozostałych mafiosów będzie równała się liczbie pozostałych mieszkańców (np. w grze pozostały już tylko cztery osoby, dwóch mafiosów i dwóch mieszkańców), wygrywa mafia, podporządkowując sobie miasto. Zgodnie z tym można wywnioskować, ze celem detektywa i mieszkańców jest wyeliminowanie wszystkich zabójców, zaś celem mafii przede wszystkim nie pozwolenie na to, aby została wykryta i pozbycie się mieszkańców wraz z detektywem.
Myślę, że gra jest interesująca, pomaga rozwinąć zdolności retoryczne a do tego jest bardzo przyjemna. Jeśli macie ochotę spróbować, to chętnie zostanę pierwszym mistrzem gry

Tu macie link do drugiej edycji na pf.com:
http://pilkarskieforum.com/viewtopic.php?f=14&t=2403&hilit=mafia

https://www.facebook.com/Taktowlasniewyglada
pawelekr910 Triumfator
05.01.2013, 20:47
Chce się zapisać.
Dumny po zwycięstwie, po porażce ciągle wierny, a po remisie...
Patrick Redaktor
05.01.2013, 21:15
Znam tą grę z różnych źródeł, gdzie bardzo fajnie się przyjęła i następnie rozwinęła. Jednocześnie dałem zielone światło dla tej gry na naszym forum, bowiem potencjał forumowy, jak i merytoryczny wymagany przez grę na pewno mamy spory, zaś sama gra jest naprawdę ciekawa i potrafi wciągnąć Wchodzę zatem oraz zapraszam pozostałych, wielkich strategów tegoż forum do wzięcia udziału!
VeBpl Triumfator
05.01.2013, 22:45
Chętnie się zapiszę , wygląda ciekawie choć troszkę skomplikowanie .
"Miłość i nienawiść to dzieci niewoli Wydane na świat dla lepszej kontroli Nad ludźmi którzy muszą mieć podziały Bo bez nich świat zrobi się zbyt szary"
kuba2602 Ćwierćfinalista
05.01.2013, 22:54
Również się zapisuję. Grałem w coś podobnego wiele razy i wiem, że to fajna gra, na pewno umili pobyt na forum.
Krasus Ćwierćfinalista
05.01.2013, 23:17
Na każdym moim wyjeździe szkolnym to była obowiązkowa gra. Tylko zawsze wydawało mi się (w każdym razie u mnie na tym cała gra się opierała), że polega to na tym, że wszyscy siedzieli w kółko, dobrzy obywatele zamykali oczy, mafia porozumiewała się bez słów kogo wyeliminować. Później podstawą wskazywania domniemanym mafiosów było to, że "ktoś naprzeciwko mnie głośno sapnął" albo "Maciek po lewej strasznie się wiercił". I później oczywiście obowiązkowa dyskusja (czy też po imieniu: kłótnia) graczy: "wcale się nie wierciłem! Mówisz tak, bo sam jesteś z mafii!" Krótko mówiąc, na bezpośredniej interakcji graczy to wszystko się kręciło.

Nie mam pojęcia na jakiej podstawie przez internet można domyślić się zabójców. Niemniej, jestem bardzo ciekawy internetowej wersji gry i zapisuję się
Ostatnio zedytowany przez: Krasus, 05.01.2013, 23:18
lumix Triumfator
05.01.2013, 23:17
A więc i ja spróbuję

Krasus napisał(a):Na każdym moim wyjeździe szkolnym to była obowiązkowa gra. Tylko zawsze wydawało mi się (w każdym razie u mnie na tym cała gra się opierała), że polega to na tym, że wszyscy siedzieli w kółko, dobrzy obywatele zamykali oczy, mafia porozumiewała się bez słów kogo wyeliminować. Później podstawą wskazywania domniemanym mafiosów było to, że "ktoś naprzeciwko mnie głośno sapnął" albo "Maciek po lewej strasznie się wiercił". Krótko mówiąc, na bezpośredniej interakcji graczy.

Nie mam pojęcia na jakiej podstawie przez internet można domyślić się zabójców. Niemniej, jestem bardzo ciekawy internetowej wersji gry i zapisuję się
To będzie chyba raczej taka zgaduj zgadula

Edit by Fabio: edycja, edycja!
Ostatnio zedytowany przez: Fabio, 05.01.2013, 23:23
RedDevil89 Ćwierćfinalista
05.01.2013, 23:47
Też się zapiszę co mi tam... Jestę Gangstę
Morgan, dzisiaj, 02:22: Luis Suarez my hero ! Morgan, dzisiaj, 02:22: Livapjul till aj daj !
friko Triumfator
06.01.2013, 00:14
To ja też!

pyk
Lukkar Moderator
06.01.2013, 00:56
To i ja.
yanki powraca Triumfator
06.01.2013, 06:56
Znam ta grę :-P dobrze się gra w dużym gronie np. z rodzina. Graliśmy w ok 15osób i powiem wam że było naprawdę świetnie.
Zapisuje się w to XD
"Mógłbym okradać kościoły albo chlać jak żul Ale zamiast butli wódy postawiłem na skun"
06.01.2013, 08:09
Ja też.
tomus88888888 Triumfator
06.01.2013, 10:26
11 osób potwierdziło chęć udziału już w pierwszym dniu, więc zapowiada się, że odbędzie się pierwsza edycja forumowej mafii ma ligamistrzow.com

@Krasus - powody zabijania są bardzo różne. Od najbardziej absurdalnych, przez konkretne i silne poszlaki, aż do sprawdzeń detektywa. 'Wina sama przyciąga sąd'

Jeśli macie jakieś pytania, dotyczące zasad gry, ról, itp. to proszę śmiało pytać

Najczęściej zadawane pytania:

1. „Ilu jest graczy jaki jest podział ról?”
- to jest do ustalenia. Liczba graczy nie ma górnej granicy, zatem można się zapisywać cały czas, bez strachu, że 'zabraknie dla mnie miejsca'
2. „W jakich godzinach głosujemy i kiedy spodziewać się wyników?”
- Wszystko będzie podane w swoim czasie, ale raczej będziemy głosować do późnych godzin wieczornych, jako że pracuję
3. „Co się dzieje w przypadku, gdy w głosowaniu będzie remis?”
- Decyduje Ojciec Chrzestny, wybierany przez swoich mafiozów..
4. „Czy brak głosowania będzie karany?”
- Tak. Z wykluczeniem z gry i dożywotnim banem u MG włącznie ;>
5. „Jak głosujemy?”
- Poprzez wysłanie pw do Mistrza gry z nickiem swojego kandydata na mafiozę
6. „Jak skontaktować się z Mistrzem Gry?”
- przez gg ew. pw. Można też offtopować na forumie
7. „Czy mogę pogadać z innymi graczami o Mafii inaczej niż przez forum?”
- Nie, takie rozmowy powszechnie uważane są za kodziarstwo (cheating), a kodziarze smażą się w piekle… i są usuwani z listy graczy. Na temat gry piszemy na forum tylko i wyłącznie.
8. „Czy po śmierci mogę komentować grę z 'zaświatów'?”
- Nie. Każdy kto nie bierze już czynnego udziału w grze zobowiązany jest do zaniechania pisania w FM. Każdy kto się nie zastosuje najprawdopodobniej spotka się z wielkim gniewem z nieba
9. „Nie gram w tej edycji, ale chciałbym zapytać o coś na forum.
- Nie rób tego! Przeczytaj ptk 8. FAQ!

Ostatnio zedytowany przez: tomus88888888, 06.01.2013, 11:18
salonnier Redaktor
06.01.2013, 11:21
Wstyd się przyznać, ale niewiele o tym słyszałem. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć, jak małemu dziecku, na czym to polega. Proszę o wyrozumiałość
kuba2602 Ćwierćfinalista
06.01.2013, 11:32
Ja mam jeszcze jedno pytanie. Czy gra będzie dokładnie tak samo wyglądała, jak wygląda to pod umieszczonym przez Ciebie linkiem, tzn. na przykład: będzie występował ksiądz?
yanki powraca Triumfator
06.01.2013, 12:05
Ja też pracuję i to zmianowo... i mogę szybko wylecieć za brak oddania głosu Ale zrobie co w mojej mocy, żeby wskazać jakiegoś gracza
"Mógłbym okradać kościoły albo chlać jak żul Ale zamiast butli wódy postawiłem na skun"
tomus88888888 Triumfator
06.01.2013, 12:36
@kuba2602
Dokładnie tak samo, to raczej nie, bo zapewne nie będzie dilera (który nie sprawdza się przy małej ilości graczy). Ksiądz zaś będzie na bank
Ogólnie będzie kilka kosmetycznych zmian dotyczących głównie ról. Prawdopodobnie dam Detektywa, Księdza i Barmana. Liczba ról niemal zawsze jest zależna od liczby graczy
@yanki - za jeden brak głosu nie wylecisz, bez obawy

@salonnier
Masz dwie drużyny. Jedni to mafia, i mają za zadanie pozabijać miastowych, żeby zdobyć przewagę liczebną. Mogą się ze sobą kontaktować i ustalać, jak będą grać i kogo mordować w swoich Morderstwach (wykonywanych co drugi dzień).
Miastowi zaś mają za zadanie wyeliminować wszystkich mafiozów. Nie wiedzą kto jest w mafii i nie mogą się ze sobą kontaktować inaczej niż w wątku z grą. Codziennie odbywa się lincz miasta. Wszyscy (i mafiozi, i miastowi) dysponują jednym głosem, którego wysyłają na pw do Mistrza Gry. Ten kto zbierze najwięcej głosów ginie.
Ostatnio zedytowany przez: tomus88888888, 06.01.2013, 12:37
yanki powraca Triumfator
06.01.2013, 12:47
To dobrze jeszcze zobaczymy jak to bd sie działo
salonnier Redaktor
06.01.2013, 13:40
Dzięki @tomus88888888
Patrick Redaktor
06.01.2013, 19:32
Krasus napisał(a):Nie mam pojęcia na jakiej podstawie przez internet można domyślić się zabójców.
Każda edycja gry opiera się na prowadzeniu żywego, mafijnego topicu w którym każdy z biorących udział, niezależnie od roli ma obowiązek przynajmniej jednej wypowiedzi pomiędzy bodaj każdym głosowaniem, czyli każdego dnia, opartej na prawdzie, domysłach, matactwach, prześlizgiwaniu się, tworzeniu jakiejś rozbudowanej fabuły, tudzież umiejętnym ratowaniu własnej skóry, po prostu każdy gra wg własnej taktyki, aby jak najdłużej przetrwać lub skutecznie wywęszyć mafiosów.

Brak takowej aktywności karany jest punktami karnymi, tak samo zresztą jak za bierność w głosowaniach, czego konsekwencją jest w ostateczności wykluczenie z gry za totalne olewanie sprawy. Poza tym wyniki głosowań po fakcie są z tego co wiem jawne i po kilku takich głosowaniach też można już czegoś tam się domyśleć i wywnioskować, np. kto na kogo głosował, dlaczego tak często itp.

Mniej więcej tak to właśnie wygląda, każdą edycję gry można na swój sposób indywidualnie dopieścić w jakieś kosmetyczne zmiany jak np. nowe postacie, czy większą ilość mafiosów, najczęściej jest to zależne najzwyczajniej od ilości osób biorących udział w danej edycji, oby tylko nigdy nie przedobrzyć z niczym, żeby wszystko miało sens

Ogółem w tej kwestii polecam zajrzeć do linka, którego dał Tomek na samym początku, znajdziecie tam cały, dokładny zarys gry od A do Z, jak i wszelkie przykłady różnych taktyk mniej i bardziej skutecznych, nie ma bowiem jakiegoś złotego środka i chyba bardzo dobrze
Krasus Ćwierćfinalista
06.01.2013, 21:06
Tak, właśnie sobie przeczytałem ten temat. Ta gra bardzo zyskuje, jeżeli grają osoby znające się nieźle, więc starzy userzy, zapisujcie się

I jeszcze pytanie: ilu będzie graczy i kiedy startujemy? Bo u mnie sesja sie zbliżaaa...
tomus88888888 Triumfator
06.01.2013, 21:21
Ja myślałem o tym, by zacząć w okolicach przyszłego weekendu, ale myślę, że mogę się w jakiś sposób dostosować

Pod postem Patricka podpisuję się obiema rękami, lepiej bym tego nie wyjaśnił
Ostatnio zedytowany przez: tomus88888888, 06.01.2013, 21:23
kacoper Półfinalista
06.01.2013, 22:10
Rownież się zgłaszam do tej bardzo ciekawej zabawy. :-)
"Ogarniętość to doskonałość"
agrado Ćwierćfinalista
07.01.2013, 16:35
Ej chwila coś nie zrozumiałem, jak mafioza ma wiedzieć kto jest z nim ? Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.
Co nie zmienia że i tak się zapisuję
Zobaczyłem że nie mam podpisu. Stwierdziłem że pora to zmienić
tomus88888888 Triumfator
07.01.2013, 19:30
Mafioza wie, kto jest z nim, gdyż dostaje taką informacje w pierwszym pw, wraz z rolą
Do tego mafie zwykle zakładają forum, na którym się porozumiewają
oskar2002 Zwycięzca grupy
07.01.2013, 20:03
a co tam ja też
W moim sercu mieszka Czerwony Diabeł
tomus88888888 Triumfator
07.01.2013, 22:08
Jeśli ktoś ma ochotę wejść w tego linka na początku, to już nie wejdzie, nie wiem jak długo to potrwa, ale pilkarskieforum.com się wysypało i nie wiem jak długo ten stan się utrzyma. Macie tu na szybko linka do mojej najlepszej edycji, na forum.realmadrid.pl. Ta edycja różni się od tej poprzedniej przede wszystkim tym, że:
-Gra odbywa się na zmienionych nickach, tzn. każdy rejestruje własną, fikcyjną postać, którą prowadzi w grze. Nikt nie zna tożsamości tej postaci, aż do momentu śmierci (no chyba, że ktoś się zdradzi, bądź ktoś inny odgadnie tożsamość tejże). My zagramy póki co na zwykłych, znanych nickach. Nie chciałbym zbyt mocno udziwniać już na początku
-Ujrzycie również Forum mafii, czyli jak wygląda przygotowywanie strategii przez mafiozów w grze

Oto link:
http://mafiarm.phorum.pl/

Tak w ogóle, to chciałbym rozpocząć oficjalne zapisy do pierwszej edycji forumowej mafii na ligamistrzow.com.
Myślę, że jesteśmy w stanie ruszyć z edycją w poniedziałek.
Proszę też, by jakiś moderator zmienił nazwę tego wątku na 'Forumowa Mafia - Zasady, Zgłoszenia, Pytania'
Jak się zapisać? Kopiujemy poniższą listę dopisując swój nick wraz z kolejnym numerkiem

MG - tomus88888888
1.
2.
3.
4.
5.
6.
itd. dopisywać numerki i nicki proszę
Ostatnio zedytowany przez: tomus88888888, 07.01.2013, 22:18
Lukkar Moderator
07.01.2013, 22:31
MG - tomus88888888
1. Lukkar

PS: Z edytowałem nazwę i pozwoliłem sobie przykleić
PS2: Założyłem oddzielny topic pod pytania i ewentualne komentarze.
Ostatnio zedytowany przez: Lukkar, 07.01.2013, 22:50
07.01.2013, 22:42
MG - tomus88888888
1. Lukkar
2. gracz123

Nie wiem, czy Ci co się już zgłaszali mają te zgłoszenia ponowić, więc na wszelki wypadek jednak to czynię ;>
Ostatnio zedytowany przez: gracz123, 07.01.2013, 22:43
tomus88888888 Triumfator
07.01.2013, 22:58
Tak, prosiłbym tych, którzy wyrazili chęć gry wcześniej i nadal tę chęć wyrażają, o dopisywanie się do oficjalnej listy graczy

Szybka odpowiedź

Zaloguj się, aby brać udział w dyskusji