AS Monaco
Timot3i Uczestnik LM
21.05.2013, 21:52
Zapraszam do wypowiadania się na temat transferów,klubu i wszystkiego co z Monaco związane.
Tymoteusz
RedDevil89 Ćwierćfinalista
22.05.2013, 00:22
Po Manchesterze City mój lulubiony klub. Kibicuję im od kiedy skończłem 11 lat czyli od miesiąca. Liczę na dobry sezon i udane transfery.
Morgan, dzisiaj, 02:22: Luis Suarez my hero ! Morgan, dzisiaj, 02:22: Livapjul till aj daj !
naimadkolo Triumfator
22.05.2013, 02:09
RedDevil89 napisał(a):Po Manchesterze City mój lulubiony klub. Kibicuję im od kiedy skończłem 11 lat czyli od miesiąca. Liczę na dobry sezon i udane transfery.
Zapewne nikt mi nie uwierzy, ale dla mnie Monaco to drugi ulubiony klub we Francji i trzeci na świecie. Kibicuję im od pamiętnego finału LM z Porto (w finale też im kibicowałem). Rok temu mówiłem, że Ligue 1 straciła sporo na swoim uroku bez takiej drużyny jak Monaco. Szkoda, że takie problemy finansowe ich dopadły, a teraz szkoda, że chcą budować zespół na pieniądzach. No ale trudno.

Zawsze podobały mi się ich koszulki (nie kojarzę, żeby jakiś klub w Europie miał podobne), ten wzór taki dwukolorowy na ukos. Tak mi się to podobało, że od 5 lat moja drużyna gra w koszulkach z takim samym wzorem na ukos, ale innymi kolorami

Jakby nie patrzeć cieszą mnie te mega transfery bo dzięki temu Ligue 1 (czyli moja ulubiona liga) idzie w siłę ! Może stanie się kiedyś konkurencyjna dla tych 4 najlepszych lig w Europie (Anglia, Hiszpania, Niemcy i Włochy). Mam taką nadzieję.
Blanco Triumfator
22.05.2013, 09:29
Nigdy nie zapomnę, jak Monaco wypożyczyło Morientesa, który potem wyeliminował Real Madryt z LM ;____;
"90 minut na Bernabéu to bardzo dużo czasu"
Cichyfx Legenda
22.05.2013, 10:04
Ta piekne czasy szkoda że wtedy w finale z Porto niewygrali takiej sensacji w finale to nigdy nie widziałem.
Zamknij się, przestań narzekać i zacznij żyć! :D
Rodrigo Lamus
22.05.2013, 11:28
Cichyfx napisał(a):Ta piekne czasy szkoda że wtedy w finale z Porto niewygrali takiej sensacji w finale to nigdy nie widziałem.
Rok temu już nie pamiętasz? dla mnie wygrana Chelsea w tamtym sezonie LM to jedna z najwiekszych sensacji w historii futbolu.
TGOS Uczestnik LM
22.05.2013, 15:38
Nadal boli, porażka z Chelsea? ...
Ostatnio zedytowany przez: TGOS, 22.05.2013, 15:39
VeBpl Triumfator
22.05.2013, 15:48
TGOS- co w tym dziwnego?

Heh, do czego to doszło aby taki klub jak Monaco miał swój temat na tym forum
"Miłość i nienawiść to dzieci niewoli Wydane na świat dla lepszej kontroli Nad ludźmi którzy muszą mieć podziały Bo bez nich świat zrobi się zbyt szary"
JuveT Triumfator
22.05.2013, 15:54
Każdy klub na taki temat zasługuje Co do Monaco to oby porządnie wykorzystali te pieniądze na transfery.
Rodrigo Lamus
22.05.2013, 16:54
TGOS napisał(a):Nadal boli, porażka z Chelsea? ...
Nie chodzi mi o sam fakt że Barcelona przegrała ale za styl Chelsea i to nie tylko w przypadku meczu z Katalończykami. Dobrze wiesz ile The Blues mieli szczęścia ale widzę że masz marne argumenty typu "jeszcze boli porażka z Chelsea"

Sam zresztą widzisz w tym sezonie, zabrakło tego szczęścia i nawet z grupy LM nie wyszli
Timot3i Uczestnik LM
22.05.2013, 17:12
Od początku do końca zawsze będę kibicował Monaco!
Sądzicie,że od czego mają zacząć? Od kupna Obrony,pomocy,ataku czy z każdego po trochu?
Tymoteusz
Fabio Moderator forum
22.05.2013, 17:16
Skoro jesteś kibicem Monaco to może sam napisz kogo byś chciał, żeby zarząd kupił etc?
auman Półfinalista
22.05.2013, 17:31
Napisze kogo by chciał i zarząd kupi? Ogar...
Timot3i Uczestnik LM
22.05.2013, 17:34
Myślę,że jeżeli chodzi o bramkarza to nie chciałbym Valdesa,ponieważ ma on swój wiek i patrząc na jego występy w tym sezonie w Barcelonie nie jest to dla mnie bramkarz klasy światowej.Moim marzeniem jest Courtois,jednak wyciągnięcie go będzie bardzo ciężkie,a może Leno Bernd sprawdziłby się?Wolałbym jakiś młody talent,ale o takich ciężko.Obrona to podstawa do tego,aby cokolwiek zwojować,lecz tutaj opcji nie ma za wiele.Można spróbować wyciągnąć Alvesa z Barcelony,lecz on też młody nie jest pogra parę sezonów i koniec.Myślę,że gdyby Monaco dobrze zapłaciło to jednak uda się go wyciągnąć.Były również plotki,że Criscito przejdzie do Monaco,jednak ja go w barwach tego klubu nie widzę.Subotić to kolejny obrońca,który przydałby się tej drużynie,zarówno jak reszta obrony BVB.Jednak ja osobiście nie wierzę w przejście kogokolwiek z obrony z BVB,więc jeśli chodzi o obronę to pozostaje duży znak zapytania.Z pomocy Monaco interesowało się,kiedyś Wilsherem,więc może warto spróbować pokusić go pieniędzmi.Moutinho i Rodriguez powinni przejść do Monaco,są młodzi i utalentowani,jednak Porto będzie chciało wyciągnąć od nas jak najwięcej.Myślę,że Ci zawodnicy powinni być priorytetem zarówno jak Falcao,który "ponoć" ma do nas przejść.Ale sam Falcao nic nie zdziała.Więc może powalczyć o Jovetić"a?Bardzo boje się o naszego trenera,że nie ogarnie tych gwiazd,które Monaco kupi,jednak trzeba dać mu szansę!

Powyższy tekst jest tylko i wyłącznie moją opinią.Oczywiście nie wszyscy mogą się ze mną zgadzać!

Zapomniałem dodać!Być może warto spróbować kupić Navasa i Llorente?
Ostatnio zedytowany przez: Timot3i, 22.05.2013, 17:36
Tymoteusz
lumix Triumfator
22.05.2013, 17:34
auman napisał(a):Napisze kogo by chciał i zarząd kupi? Ogar...
auman chyba masz kłopoty z czytaniem.
Fabio Moderator forum
22.05.2013, 18:10
auman napisał(a):Napisze kogo by chciał i zarząd kupi? Ogar...
Najpierw naucz się czytać ze zrozumieniem, potem pisz posty. "ogar.."
auman Półfinalista
22.05.2013, 18:32
Fabio napisał(a):Skoro jesteś kibicem Monaco to może sam napisz kogo byś chciał, żeby zarząd kupił
To może inaczej... Po co Ci to wiedzieć kogo on by chciał?

lumix Triumfator
22.05.2013, 18:43
auman napisał(a):
Fabio napisał(a):Skoro jesteś kibicem Monaco to może sam napisz kogo byś chciał, żeby zarząd kupił
To może inaczej... Po co Ci to wiedzieć kogo on by chciał?

A po co Timot3i chce wiedzieć kogo byśmy chcieli żeby Monaco kupiło ?
Nie wiem czy wiesz ale forum jest po to by dzielić się swoimi spostrzeżeniami w tym przypadku o klubie AS Monaco.
Ostatnio zedytowany przez: lumix, 22.05.2013, 18:43
JuveT Triumfator
22.05.2013, 18:46
Ale mu chodzi chyba o co my sądzimy i kogo byśmy widzieli w As Monaco itd.
Mevan Zwycięzca grupy
22.05.2013, 18:53
auman napisał(a):To może inaczej... Po co Ci to wiedzieć kogo on by chciał?

Chciał rozpocząć rozmowę i podzielić się swoimi przemyśleniami.
TGOS Uczestnik LM
22.05.2013, 19:15
Nikt nie lubi, jak jego ulubiona drużyna przegrywa. Można zrozumieć, że jesteś sfrustrowany. Ale po co, o tym gadać na forum? Nie wiem, dlaczego wszyscy uczepiliście się Chelsea, dobra obrona i kontra Jedni wolą oglądać skrajną defensywę, zakończoną kontrą. A inni klepanie, które może być miłe dla oka. Nie można mówić, że ktoś wygrał LM fartem lub cudem. Liczy się to, co w sieci Zwycięzców się nie rozlicza. PEACE!
Ostatnio zedytowany przez: TGOS, 22.05.2013, 19:16
naimadkolo Triumfator
22.05.2013, 19:19
W Monaco przede wszystkim muszą poszukać bramkarza, bo nie mają żadnego choćby solidnego. Obrona też pozostawia wiele do życzenia i bez wzmocnień w obronie będą bronić się o utrzymanie. Ofensywa jest już nieco lepsza, sporo zawodników typowo technicznych jak np. młodziutki Ocampos. Jednak żeby powalczyć o puchary wzmocnienia potrzebne są również w ofensywie. Atak i skrzydła jeszcze jakoś wyglądają, ale środek pola pozostawia wiele do życzenia.

Także priorytetem powinien być bramkarz, obrona no i środek pola. Potem można zastanawiać się nad resztą
JuveT Triumfator
22.05.2013, 20:00
Ale mu chodzi chyba o co my sądzimy i kogo byśmy widzieli w As Monaco itd.
knapers1 Ćwierćfinalista
22.05.2013, 20:33
Jeśli mają do wydania naprawdę wiele kasy to przydałby się im na każdej pozycji jakiś klasowy piłkarz, od bramkarza, obrony, przez pomocników do napadu. I oczywiście jakiś trener który to wszystko poskłada. Czyli ok. 5-7 dobrych transferów i drużyna będzie. Na początku nie dawał bym im wielkich sukcesów, bo na to min. 2 sezony muszą poczekać ( muszą się zgrać itp.)
Fabio Moderator forum
22.05.2013, 21:31
auman napisał(a):To może inaczej... Po co Ci to wiedzieć kogo on by chciał?
Skoro jest kibicem tego klubu i chce dyskutować na temat swojego klubu to może sam zacznie kogo by chciał widzieć, podzielić się swoimi marzeniami jako kibica?

Zakładając temat powinniśmy sami zachęcić do dyskusji, a nie zadając jedynie "puste" pytania.
Timot3i Uczestnik LM
22.05.2013, 21:41
Już podzieliłem się swoją opinią i z chęcią czekam na wasze komentarze oraz na wreszcie kibiców Monaco

Przy okazji takie info:
Po tym jak, Nampalys Mendy odmówił podpisania nowego kontraktu z Monaco, na celowniku znalazł się inny Francuz – Charles N’Zogbia. Claudio Ranieri na ostatniej konferencji powiedział: „Jestem steptycznie nastawiony co do zatrzymania Mendy, on chce odejść, ale nie jest świadom tego,że jest bardzo młody i powinien tu zostać.”

Od razu po tej wypowiedzi Monaco jest łączone z zawodnikiem Aston Villi. Zawodnika wycenia się na 13 milionów euro. Zawodnik w tym sezonie rozegrał 21 spotkań.

Joao Moutinho i James Rodriquez polecieli do Nicei, która jest kilka kilometrów wcześniej od Monaco. Według Nice Matin, obecny był agent Moutinho – Jorge Mendes. Obaj zawodnicy powinni przejść badania lekarskie w ciągu kilkunastu godzin. Ponadto transfer ma opiewać na 50 milionów euro, czyli o 20 mniej niż informowaliśmy wcześniej.

Tak więc finalizacja transferów obu panów jest na ostatniej prostej. Jeśli nie wydarzy się coś niestosownego, będziemy mogli niedługo was poinformować o oficjalnej prezentacji obu panów
Ostatnio zedytowany przez: Timot3i, 22.05.2013, 21:48
Tymoteusz
Kotleciarnik Uczestnik LM
22.05.2013, 21:58
Należy też brać pod uwagę to, że jeżeli Monaco nakupuje zawodników na każdą pozycję, w dodatku wielkiego formatu, to zgranie zespołu może zająć bardzo dużo czasu i drużyna na początku sezonu będzie się kręcić w okolicach miejsc spadkowych. Właściciel trochę za szybko chce osiągnąć sukces w Ligue 1, priorytetem powinno być zgranie zespołu i bezpieczna pozycja między 10 a 15 miejscem. Cierpliwość będzie kluczem do sukcesu.
lumix Triumfator
22.05.2013, 22:29
Timot3
Courtois chyba jak na razie odpada bo wątpię czy Chelsea go sprzeda.

Co do ogólnej sytuacji Monaco to moim zdaniem powinni na razie spokojnie dysponować gotówką .
Na ich miejscu kupiłbym z 2 naprawdę drogich piłkarz zbliżonych klasą np: do Falcao .
Reszta to spokojne transfery nieprzekraczające 10 mln. (wiem jak to brzmi ale myślę że z ich gotówką 10 mln jest to mały transfer )
Kupili by więc np: 6 zawodników i spokojnie mogliby walczyć o czołową lokatę w lidze.
Potem w następnym sezonie mogliby już się pokusić o sprowadzenie jeszcze 3 wielkich gwiazd i światowa potęga powstała

PS: Szkoda mi trochę Lyonu, bardzo lubię ten klub i nie wiem jak sobie poradzi z takimi drużynami jak Monaco czy PSG. Już teraz cienko przędą.
Ostatnio zedytowany przez: lumix, 22.05.2013, 22:31
barteek2288 Zwycięzca grupy
23.05.2013, 09:51
Charles N'Zogbia jak dla mnie dobry zawodnik całkiem nieźle wyszkolony technicznie, ale 13 mln euro to za dużo...
Carlos Tevez wg. L'Equipe ma przejść tego lata za 10 mln euro. Jak gra to chyba wszyscy mniej więcej wiedzą.
Brytyjski Guardian łączy defensora Norwich City - Bassong'a. Wg. mnie bardzo dobry wybór. Nie będzie kosztował za dużo a jest to solidny zawodnik. Może nie jest za bardzo popularny, ale odwala kawał dobrej roboty w "Kanarkach".
Następnie Assou-Ekotto... I tutaj miałbym obawy, bo formę jaką prezentował w tym sezonie a zwłaszcza w końcówce woła o pomstę do Nieba...
naimadkolo Triumfator
23.05.2013, 19:29
knapers1 napisał(a):I oczywiście jakiś trener który to wszystko poskłada.
Ranieri zostaje na następny sezon w Monaco, więc nie ma szans, żeby było coś poskładane.

Szybka odpowiedź

Zaloguj się, aby brać udział w dyskusji