Forumowa Mafia 8
Rodrigo Lamus
16.09.2013, 20:00
Zasady:

1. Gra w mafię opiera się na podziale graczy na 2 grupy - mafię, która chce przejąć kontrolę nad "miastem" i niewinnych mieszkańców, którzy to miasto chcą oczyścić z mafii. Niewinni mieszkańcy mają przewagę liczebną, ale nie wiedzą, kto jest członkiem mafii, a kto nie. Z kolei członkowie mafii starają się zachować tożsamość w tajemnicy przed niewinnymi mieszkańcami, wiedząc o sobie nawzajem i współpracując. Niewinni mieszkańcy wygrywają uśmiercając wszystkich mafiozów, zaś członkowie mafii zdobywając przewagę liczebną nad miastem.

2. Gracze w grze tracą życie w następujący sposób:
- dostają największą ilość głosów w głosowaniu do Linczu
- zabija ich mafia w swoim Morderstwie
- odpadają za brak aktywności
- są wykluczani za rażące naruszenie zasad

3. Po uzyskaniu 5 punktów karnych gracz odpada z gry. Obowiązkiem jest głosowanie(za brak 1,5 punktu karnego) oraz wpisanie się na temat gry w odpowiednim temacie między jednym, a kolejnym głosowaniem(za brak wpisu 1 pkt karny).
Dodatkowo, zabronione jest przedstawianie innym graczom korespondencji z Mistrzem Gry w czasie rozgrywki, a także ujawnianie kontaktów odbywających się poza odpowiednim tematem na forum, dotyczących rozgrywki. Takie praktyki karane będą wykluczeniem.

4. Role - dzielą się na role zarezerwowane dla zwykłych mieszkańców i mafijne. Role nie mogą być przekazywane, czy dziedziczone, przepadają wraz ze śmiercią ich "nosiciela". Role nie mogą się kumulować.

- Członek Mafii- jest to osoba, która wie kto należy do Mafii oraz ma prawo komunikować się z innymi osobami w tej grupie poprzez wiadomości prywatne.
- Ojciec Chrzestny - należy do Mafii. Podstawową funkcją jest, że on decyduje kto odpada w przypadku remisu w Linczu. Gdy nie może zadecydować o wyniku Linczu z powodu nieobecności, MG kontaktuje się z członkiem mafii, który decyduje za OC.

- Detektyw- należy do niewinnych mieszkańców. Kto nim jest wie tylko sam posiadacz tej roli, która polega na tym, że wraz z głosem na Lincz pisze również do MG nick osoby, którą chce sprawdzić. Jeśli Detektyw sprawdzi Ojca Chrzestnego, MG wysyła wiadomość, o niewinności osoby gracza pełniącego rolę OC.

-Ksiądz- w dniu Mordu wysyła MG nick osoby za którą chce się pomodlić. Jeśli pomodli się za osobę, którą wskazała Mafia- mord przepada.
Gdy Ksiądz zginie w Linczu a w tym samym dniu jest Mord jego modlitwa działa. Ksiądz nie może modlić się na przyszłość, a jedynie w dniu mordu. Może się pomodlić raz w ciągu gry za samego siebie i nie może dwa razy z rzędu modlić się za tą samą osobę.

-Barman- w dniu mordu(prócz pierwszego) może upić któregoś gracza. Jeśli upije niewinnego- nic się nie dzieje.Jeśli zaś upije mafiozę, to w mordzie tego dnia ginie losowa osoba, która nie jest:
a) mafiozą
b) osobą przemodloną przez księdza
Jeśli takich osób zabraknie, ginie barman. Nie można upijać dwa razy z rzędu tej samej osoby.

Szpieg - co trzeci dzień (pierwsze sprawdzenie w dniu pierwszym) sprawdza jednego z miastowych. Dostaje w odpowiedzi informacje o roli jaką dany gracz pełni. Szpieg należy do mafii.

Woźny - sprawdza, czy dany gracz ma rolę. Otrzymuje odpowiedź tak lub nie. Działa w tych samych dniach co detektyw. Woźny należy do miasta.

Diler - każdego dnia może odurzyć jednego z graczy. Jeśli trafi kogoś z rolą, rola ta nie działa w danym dniu. Diler należy do miasta. Jeśli Diler odurzy miastowego (poza księdzem, woźnym, detektywem i barmanem) nic się nie dzieje.

Kamikaze - w momencie swojej śmierci zabija (wskazanego przez siebie) jednego z miastowych. Kamikaze należy do mafii.

Tak więc w mafii mamy: Ojca Chrzestnego, Szpiega i Kamikaze. Mafia sama wybiera kto kim ma być i pisze mi na priw.

5. Testament - każdy gracz ma prawo do JEDNEGO postu-testamentu. Na umieszczenie testamentu gracz ma maksymalnie dobę od mordu.

6. Harmonogram

Dzień zerowy (wtorek) - około 22:00 zabija mafia, wcześniej wybierając OC. Modli się również ksiądz. Działa szpieg.
Dzień pierwszy (środa) - działa Detektyw i Woźny oraz Diler, jest Lincz Miasta.
Dzień drugi (czwartek) - będziemy mieli lincz miasta, później morduje Mafia, swoje role mają wykorzystać Barman i Ksiądz.
Dzień trzeci (piątek) - będzie lincz miasta. Tego dnia działa również Detektyw, Woźny i Szpieg.
Dzień czwarty (sobota) - lincz miasta i później mord mafii. Do tej godziny swoje role mają wykorzystać również ksiądz, diler i barman.
Dzień piąty (niedziela) - lincz miasta. Tego dnia działa również detektyw i woźny.
Dzień szósty (poniedziałek) - lincz miasta. Potem morduje mafia. Do tej godziny swoje role mają wykorzystać również ksiądz, szpieg i barman.

Każdemu będę przypominał o pełnionej funkcji! Wszystkiego będę dokładnie pilnował w tej edycji

Godziny będę podawał na bieżąco z jednodniowym wyprzedzeniem. Jutro zaczynamy.

Po godzinie 20.00 (dzisiaj) każdy otrzyma pw jaką funkcję otrzymał.

Proszę dokładnie przeczytać zasady gry!

7. Lista graczy

1.Mostian
2.agrado
3.Evil
4. Kolba8
5, mix17
6. Deamoon
7. cichy84
8. Epidemia
9. kacoper
10.SeczuanskiBanan
11. tomus88888888
12. Fennix
13.Thisu9
14. friko
15. Placebo

Pytanie na rozkręcenie tematu: Kto twoim zdaniem okaże się czarnym koniem rozgrywek a która drużyna najbardziej zawiedzie swoich fanów?
naimadkolo Triumfator
16.09.2013, 20:07
Aa dużo mafia ma tych ról. Zawsze nie mieli żadnej, ostatnio mieli 2 i wygrali, a teraz 4? Miasto bardzo nikłe szanse ma...
Rodrigo Lamus
16.09.2013, 20:12
naimadkolo napisał(a):Aa dużo mafia ma tych ról. Zawsze nie mieli żadnej, ostatnio mieli 2 i wygrali, a teraz 4? Miasto bardzo nikłe szanse ma...
Zobaczymy, trochę urozmaicenia się przyda, wdg mnie każdy ma równe szanse. Diler to ciekawa postać, może zaszkodzic zarówno jednej jak i drugiej stronie będzie ciekawie

Poza tym dużo zależy od tego czy w mafii są ogarnięte osoby.

Ostatnio zedytowany przez: Rodrigo, 16.09.2013, 20:13
mostian Półfinalista
16.09.2013, 20:14
Kto twoim zdaniem okaże się czarnym koniem rozgrywek a która drużyna najbardziej zawiedzie swoich fanów?

Czarny kon-Steua
Porażka-ManUtd
Grafik na zamówienie!!!
tomus88888888 Triumfator
16.09.2013, 20:21
Nudne to pytanie, Ligę Mistrzów i tak wygra Juventus. Zieeeeew.

Poza tym apeluję do dilera. Nie używaj swojej roli. Szkoda, żebyś zablokował działanie któregoś z naszych rolnych.
https://www.facebook.com/Taktowlasniewyglada
mostian Półfinalista
16.09.2013, 20:28
ja uważam że diler powinien częstować prochem każdą pewną linczowaną osobę bo jeśli to był kamikaze to nas ochroni
Grafik na zamówienie!!!
SeczuanskiBanan Ćwierćfinalista
16.09.2013, 20:29
A co z opcją innego forum?
mostian Półfinalista
16.09.2013, 20:30
jak już tutaj to niech tutaj piszmy , no chyba że administracja umożliwii nam zmiany nicku na czas gry wtedy byłoby szukanie punktów itp.
Grafik na zamówienie!!!
16.09.2013, 20:32
Jeśli diler trafi w mafiozę to mord nieudany?
mostian Półfinalista
16.09.2013, 20:33
a i od razu ogłaszam aktywny bd dopiero od 16-17 godz. bo szkoła i masa lekcji i nauki chyba że nieliczne dni , np. jutro bd ok. 14.30-15.00
Grafik na zamówienie!!!
kacoper Półfinalista
16.09.2013, 20:38
Rola dilera trochę nie ma sensu, bo po co wykluczać swojego księdza lub inną osobę z rolą, która może bardzo pomóc miastu. W jasnowidza się nie bawię, faworyci LM co roku są ci sami, a o czarnym koniu będzie można zacząć mówić dopiero po fazie grupowej.
"Ogarniętość to doskonałość"
agrado Ćwierćfinalista
16.09.2013, 20:39
Pierwsza edycja mafii po długiej przerwie . Życzę miłej gry!
Zobaczyłem że nie mam podpisu. Stwierdziłem że pora to zmienić
Rodrigo Lamus
16.09.2013, 20:42
SeczuanskiBanan napisał(a):Jeśli diler trafi w mafiozę to mord nieudany?
mord jest udany, tylko w linczu jego głos nie będzie się liczył..

mostian Półfinalista
16.09.2013, 20:43
Rodrigo napisał(a):
SeczuanskiBanan napisał(a):Jeśli diler trafi w mafiozę to mord nieudany?
mord jest udany, tylko w linczu jego głos nie będzie się liczył..

czyj głos , jak jesteś MG to wytłumacz nam tą rolę dokłądniej
Grafik na zamówienie!!!
Rodrigo Lamus
16.09.2013, 20:43
kacoper napisał(a):Rola dilera trochę nie ma sensu, bo po co wykluczać swojego księdza lub inną osobę z rolą, która może bardzo pomóc miastu. W jasnowidza się nie bawię, faworyci LM co roku są ci sami, a o czarnym koniu będzie można zacząć mówić dopiero po fazie grupowej.
Wdg mnie diler to bardzo ciekawa rola, potrafi dużo namieszać, może zarowno duzo pomoc swoim jak i zaszkodzic mafii więc to będzie ciekawe

mostian napisał(a):czyj głos , jak jesteś MG to wytłumacz nam tą rolę dokłądniej
jesli diler nafaszeruje mafioze, glos tego mafiozy jest niewazny w linczu gorzej jak nafaszeruje barmana lub ksiedza

Ostatnio zedytowany przez: Rodrigo, 16.09.2013, 20:46
Evil Ćwierćfinalista
16.09.2013, 20:44
Czarny koń-napoli
Porażka-milan
agrado Ćwierćfinalista
16.09.2013, 20:45
Właśnie, właśnie, skoro diler wyklucza rolę, to czemu nie będzie się liczył głos odurzonego mafiosy?
Zobaczyłem że nie mam podpisu. Stwierdziłem że pora to zmienić
16.09.2013, 20:47
Na mistrza - Juventus
Zawiodą - United i Bayern
Rodrigo Lamus
16.09.2013, 20:47
agrado napisał(a):Właśnie, właśnie, skoro diler wyklucza rolę, to czemu nie będzie się liczył głos odurzonego mafiosy?
Diler nie wyklucza nikogo z gry! jesli diler przykladowo nafaszeruje ksiedza, to rola ksiedza nie dziala tylko przez jeden dzień.

Deamoon Półfinalista
16.09.2013, 20:59
Diler ma anulować głosy w linczu ? Jak już mamy go zostawić to znacznie lepiej byłoby, aby miał on wpływ tylko na użytkowników z rolami i ich działania.

Co do pytania:
Mam nadzieje na to, że z dobrej strony pokaże się Real Sociedad i udowodni, że pokonanie Lyonu to nie przypadek, a początek powstawania nowego, solidnego hiszpańskiego zespołu.
Mam przeczucie, że spory zawód swoim kibicom sprawi Bayern oraz Arsenal, które długo sobie nie pograją w LM (wg. mnie Bawarczycy odpadną tuż po wyjściu z grupy, a Arsenal nawet z niej nie wyjdzie ).
naimadkolo Triumfator
16.09.2013, 21:02
aaa, woźny i diler należą do miasta!

A, to sory Rodrigo, nie doczytałem, zwracam honor. W takim razie rzeczywiście mogą być równe szanse
Rodrigo Lamus
16.09.2013, 21:02
Deamoon napisał(a):Diler ma anulować głosy w linczu ? Jak już mamy go zostawić to znacznie lepiej byłoby, aby miał on wpływ tylko na użytkowników z rolami i ich działania
Doszedłem do wniosku że masz rację. Tak będzie sprawiedliwie.

Zatem:

Diler ma wpływ jedynie na osoby z rolami (ksiądz, barman, detektyw, woźny, szpieg, kamikaze), natomiast nie ma wpływu na oddawane przez miastowych/mafiozów głosy w linczu. Przykładowo, jeśli diler nafaszeruje księdza to ksiądz nie może wykorzystac modlitwy ale jego głos jest wazny w linczu

Ostatnio zedytowany przez: Rodrigo, 16.09.2013, 21:09
Fennix Zwycięzca grupy
16.09.2013, 21:06
Diler unieważnia głos tylko mafiozy czy miastowego też? I czy będzie przy linczu podana informacja, że dany gracz został odurzony i jego głos się nie liczy? Wytłumacz dokładniej bo ta rola jest bardzo nieprecyzyjnie zdefiniowana. Co do Ligi Mistrzów, mam nadzieję, że czarnym koniem będzie Real Sociedad.
E: Okej, teraz doczytałem. Tak rzeczywiście będzie lepiej.
Ostatnio zedytowany przez: Fennix, 16.09.2013, 21:07
kacoper Półfinalista
16.09.2013, 21:10
Rodrigo napisał(a):
Deamoon napisał(a):Diler ma anulować głosy w linczu ? Jak już mamy go zostawić to znacznie lepiej byłoby, aby miał on wpływ tylko na użytkowników z rolami i ich działania
Doszedłem do wniosku że masz rację. Tak będzie sprawiedliwie.

Zatem:

Diler ma wpływ jedynie na osoby z rolami (ksiądz, barman, detektyw, woźny, szpieg, kamikaze), natomiast nie ma wpływu na oddawane przez miastowych/mafiozów głosy w linczu

Teraz to ma sens, bo nie ogarnąłem, że przecież jeszcze w mafii można blokować rolę. Ta postać będzie musiała ryzykować. Faktycznie może być ciekawie.

"Ogarniętość to doskonałość"
tomus88888888 Triumfator
16.09.2013, 21:16
Dlatego diler nie powinien w ogóle używać swojej roli. Istnieje zbyt duże ryzyko, że trafi deta/księdza/barmana/mleczarza*. Lepiej, żeby z niej nie korzystał imo.

* mleczarz - czyli miastowy odpowiednik woźnego pewnie tak go będę nazywał z przyzwyczajenia, więc sugeruję już
https://www.facebook.com/Taktowlasniewyglada
friko Triumfator
16.09.2013, 21:35
Rodrigo napisał(a):Woźny - sprawdza, czy dany gracz ma rolę. Otrzymuje odpowiedź tak lub nie. Działa w tych samych dniach co detektyw. Woźny należy do miasta.
Pytając o OC, kamikadze czy szpiega także uzyskuje odpowiedź?

Rodrigo napisał(a):Kto twoim zdaniem okaże się czarnym koniem rozgrywek LM?
Legia

pyk
Rodrigo Lamus
16.09.2013, 21:39
friko napisał(a):Pytając o OC, kamikadze czy szpiega także uzyskuje odpowiedź?
Tak

cichy84 Moderator
16.09.2013, 21:47
Rodrigo napisał(a):Kto twoim zdaniem okaże się czarnym koniem rozgrywek a która drużyna najbardziej zawiedzie swoich fanów?
Juve musi wygrać, koniec kropka!
kolba8 Półfinalista
17.09.2013, 01:06
Rodrigo napisał(a):Pytanie na rozkręcenie tematu: Kto twoim zdaniem okaże się czarnym koniem rozgrywek a która drużyna najbardziej zawiedzie swoich fanów?
Czarny koń to Napoli, a największy zawód to BVB

Rodrigo napisał(a):Po godzinie 20.00 (dzisiaj) każdy otrzyma pw jaką funkcję otrzymał.
Nie otrzymałem PW !

Kurde mogliśmy poczekać ze startem tej edycji ze 3 dni Jutro wyjeżdżam autobusem do Anglii, więc dostęp do internetu będę miał dopiero w środę Dlatego apeluję o nie zabijanie mnie tymczasowo (w środę napiszę coś więcej przed/po meczu gdy znajdę czas
Jeżeli dziś do 10 Rodrigo napisze mi moją rolę to jeszcze coś napiszę, w przeciwnym wypadku kolejny mój post będzie dopiero w środę
Postaram się w środę być przed i po linczu, żeby nie złapać ujemnych punktów

@RODRIGO: Proszę o wiadomość z rolą...
Evil Ćwierćfinalista
17.09.2013, 07:19
Rodrigo kiedy rozsyłasz role?

Szybka odpowiedź

Zaloguj się, aby brać udział w dyskusji