Co powiecie na to, żeby za ilość strzelonych bramek przyznawano punkty w piłce nożnej?
Cichyfx Legenda
11.02.2014, 19:15
Zacznę od tego że ten pomysł podsunął mi mój brat, który piłką nożna zbytnio się nie interesuje ale to co powiedział nawet mi się spodobało i chciałem się spytać czysto hipotetycznie co o tym sądzicie.
Żeby w piłce dawać punkty za ilość strzelonych goli a nie za zwycięstwa np. Legia wygrywa 3-2 z Lechem i na konto Legionistów jest przyznawane 3 punkty a na konto Lechitów 2 punkty. Wiem, że to by było całkowite przekształcenie tej dyscypliny i nie raz odbierało by to drużynom przegrywającym jednym/dwoma golami tą wole walki, bo przecież strzeliliśmy 2 gole i mamy 2 punkty to możemy się cieszyć, ale z drugiej strony jeśli na to spojrzeć jest dużo plusów.
Po pierwsze to, że w meczach na pewno by padało dużo więcej goli przez co mecze były cały czas ciekawe nawet jak ktoś dostał łomot 6-0 to i tak mógł by się spiąć w końcówce i strzelić gola na wagę cennego punktu.
Po drugie co mi sie najbardziej podoba to, że drużyny grały by otwartą piłkę bo nikomu by się nie opłacało stawianie autobusów i granie na zero czy wygrywanie jedną bramką bo za to byłby tylko 1 pkt i juz lepiej przegrać 3-5 niż wygrać 1-0.
Po trzecie to o czym już pisałem nawet jeśli ktoś do 80 przegrywa 6-0 na pewno spiął by się w końcówce żeby zdobyć jakieś punkty niż spokojnie doczłapać do końca meczu zresztą w przypadku drużyny wygrywającej sytuacja jest taka sama.
Po czwarte liczba punktów diametralnie by się nie zmieniła, bo drużyny zwykle zdobywają porównywalnie podobną liczbę bramek w stosunku do liczby zdobytych punktów.

Minusy są na pewno takie że nikt by nie walczył o zwycięstwo tylko skupiał się na bramkach.
Poza tym jednej drużynie mógł by sie trafić mecz sezonu i strzelić 10 bramek w meczu i mógłby wyprzedzić wtedy w tabeli taką drużynę co wygrała 9 meczy po 1-0 a ta drużyna co strzeliła 10 bramek mogła w tym 9 meczach wygrać tylko ten jeden a i tak byli by przed tamtą drużyną co było by bardzo krzywdzące.
Niby podobna zasada jest w fazie play off ale tam walczą ze sobą bezpośrednio tylko dwie drużyny i porażka oznacza odpadniecie a lidze drużyny maja na to cały sezon.

I to co wspominałem wcześniej całkowicie zmieniło by to ten sport ale pomysł wydaje mi się ciekawy chociaż samemu oczywiście podoba mi się jak jest to jednak chciałem się z wami podzielić to hipotezą. Być może też się to komuś spodoba
Zamknij się, przestań narzekać i zacznij żyć! :D
lumix Triumfator
11.02.2014, 19:45
Ja napiszę krótko: pomysł mi się nie podoba gdyż wcale nie oczekuję mnóstwa goli w meczach.
Właśnie to w piłce jest fajne że bramki nie padają co kilka minut, wtedy oglądanie goli w pewien sposób nie byłoby już tak wyjątkowe.
Poza tym myślę że gra strategiczna straciłaby trochę na znaczeniu.
PS: Jak niby miałaby się odbyć LM - przecież to system pucharowy ?
Nyho Uczestnik LM
11.02.2014, 20:25
Grało by się na 8 napastników bo co obrońcy liczą się bramki raczej słabe by to było .
Cichyfx Legenda
12.02.2014, 19:00
lumix
W fazie pucharowej w LM nic by sie wielkiego nie zmienilo bo i tak licza sie tam bramki.

Nyho
Myslę ze wtedy obrona tez by miala znaczenie bo nikt by sobie nie pozwolil na to zeby przeciwnik zdobywał punkty.

Zamknij się, przestań narzekać i zacznij żyć! :D
VeBpl Triumfator
12.02.2014, 19:40
Jeśli w 19 wieku spisując zasady wzięli by ten pomysł do piłki, obecne reguły przyznawania punktów były by bardzo dziwne. Minęło bardzo dużo czasu i taka reforma jest zbyt duża aby ktoś się odważył ją wprowadzić.
Moim zdaniem obecnie piłka ma się dobrze i nie chcę żadnych zmian przez UEFA i FIFA bo mogą pogorszyć.
"Miłość i nienawiść to dzieci niewoli Wydane na świat dla lepszej kontroli Nad ludźmi którzy muszą mieć podziały Bo bez nich świat zrobi się zbyt szary"
samo60 Uczestnik LM
30.07.2014, 12:37
@Cichyfx
To co proponujesz jest nie do przyjęcia, nikt na takie coś się nie zgodzi. W Polsce w sezonach 1986/1987-1989/1990 była wprowadzona zasada przyznawania dodatkowego 1 punktu za zwycięztwo trzema lub więcej bramkami i odejmowania 1 punktu za porażkę trzema lub więcej bramkami. Taka zasada miała jakiś sens bo premiowała ofesywny styl gry jednak po kilku latach zrezygnowano z tego pomysłu.
Ostatnio zedytowany przez: samo60, 06.08.2014, 12:18
janek2001 Uczestnik LM
02.08.2014, 21:56
To dobry pomyśł ale co by było gdyby jakaś drużyna (tak jakpolska drużyna z 3 ligi) wygrała 33:0?
samo60 Uczestnik LM
06.08.2014, 12:21
I właśnie dlatego (33:0) to nie jest dobry pomysł.

Szybka odpowiedź

Zaloguj się, aby brać udział w dyskusji