Forumowa Mafia - wydanie 15
Deamoon Półfinalista
27.03.2014, 21:32
Dawaj ten mord, Kolba
mix17 Półfinalista
27.03.2014, 21:35
robimy ten lincz na Fennixie? Wątpię, że do jutro zmienicie cel na lincz.
Deamoon Półfinalista
27.03.2014, 21:36
W sumie to po mordzie mamy dwa lincze, więc można oba zrobić od razu. Chyba że ktoś ma inny plan niż Fennix i Friko
kolba8 Półfinalista
27.03.2014, 21:40
Deamoon napisał(a):Dawaj ten mord, Kolba
mord przesunięty do 22
WodnyGarnek Ćwierćfinalista
27.03.2014, 21:46
Fennix:

1. Po pierwsze - Twoje posty. Możesz mi wierzyć lub nie, ale są strasznie mafijne, wręcz od razu widać, że są potwornie sztuczne i że kompletnie nie wiesz, jak je napisać. Już tylko za nie dałbym Ci z 60-70%, a to bardzo dużo.
2. Po drugie - głosowania. No jakby nie patrzeć, wszędzie, gdzie jest smród, jesteś Ty. Najpierw głos z czapy na niewinnego cichego, kiedy w mieście było tyle tematów i ciekawych tropów, tyle możliwości opowiedzeia się za którąś ze stron, że już tylko to jest dziwne. Jak się doda do tego to, że 2 mafiozó głosowało na jedynego gracza, który mógł być zlinczowany zamiast Ciebie (!), to od razu się załącza myślenie, że byłeś ratowany (bo po co mafia miała na siebie debilnie zwracać uwagę?), poza tym sam nie głosowałeś, żeby się bronić (lol, też nielogiczne), by nie jebnąć trójką. A to TYLKO pierwsze głosowanie. Dalej 2 lincz, głos na tomusa. Wiemy już, że Fabio jest niewinny, a macko gra całkiem naturalnie i po powiązaniach nie sądzę, by był w mafii. No naprawdę trudno uwierzyć, by ktoś z mafii nie głosował na tomusa, szczególnie, że znów trzeba było bronić Ciebie i Zeldo (i dziwne, że drugi już raz żaden mafioza nie podłącza się pod tak oczywisty i wytłumaczalny trop, jak "niewinny" Fennix ;o).
Znów tam pasujesz. 3 i 4 lincz to masówki. Po głosowaniach szansa na Twoją wine skacze do 95% wg mnie.
3, Powiązania: byłeś broniony przez mafiozę Magnusa zupełnie bezczelnie i to w tak dziwny sposób, że podejrzenia przez to tylko na niego niepotrzebnie spadały. Jaki cel miałoby bronienie przez mafiozę spalonego, niedługo odpadającego niewinnego, przez co na mafia zamiast się oczyszczać, TYLKO SIĘ WKOPUJE? Mam wierzyć, że Magnus robił tak idiotyczny błąd, dla obrony strasznei mafijnie grającego "NIEWINNEGO" Fennixa? No sam pomyśl. Poza tym Zeldo, do czasu, kiedy miał lecieć w linczu, raczej Cię bronił. DOPIERO W DNIU SWOJEGO LINCZU, napisał oczywistość: "Ktoś z mafii głosował na tomusa, pewnie Fennix" (coś w tym stylu, trochę inaczej, ale sens zachowany). Teraz rozumiesz? Szansa na Twoją winę skacze na 98%.
4. Twój śmierdzący sposób uaktywniania się. Robisz to tylko wtedy, kiedy ktoś coś do Ciebie ostatnio pisze. Wiedząć, że jesteś "niewinny" i i tak niedługo lecisz, zamiast pomóc miastu, nie zrobiłeś kompletnie nic, a jedyne, co pisałeś, to obrona własnej dupy (poza pierwszym poście, o którym pisałem i z którego nic nie wynika). Szansa na Twoją winę skacze do 99%.
5. Nie wysuwasz tropów. PRzez całą edycję na ostro zaatakowałeś chyba tylko tomusa - bo jego gra Cię irytowała i zbyt ostro atakował wg Ciebie innych graczy. Spoko. 99,5% szans.
5. Twoja bardzo duża wiedza. O mafiozach (Zeldo, Magnus) pisałeś coś w stylu "nie jestem pewien, nie są ani na plus, ani na minus" (!), a natomiast jeśli już trzeba się było wypowiedzieć na temat niewinnych, no to pisałeś, że są raczej niewinni. I się w tych osądach jeszcze nie pomyliłeś (). Zaskakująco duża wiedza jak na kogoś, kto jeszcze w niczym (!) nie pomógł miastu. Szansa podskoczyła do gdzieś tak 99,8%.

I pewnie o czymś jeszcze zapomniałem. Teraz sam widzisz, że Twoja niewinność to będzie jedno z dziwniejszych zjawisk w tej edycji?
Ostatnio zedytowany przez: WodnyGarnek, 27.03.2014, 21:47
Deamoon Półfinalista
27.03.2014, 21:50
WodnyGarnek napisał(a):Powiązania: byłeś broniony przez mafiozę Magnusa zupełnie bezczelnie i to w tak dziwny sposób, że podejrzenia przez to tylko na niego niepotrzebnie spadały.
Tak nawiasem dodam że jedynymi którzy bronili mnie w trakcie tej rozgrywki i próbowali się "zakumplować" byli Zeldo (co jakiś czas przypominał każdemu, że testament VeBa niemógł być prawdziwy), Magnus (myślimy podobnie, powinniśmy być sojusznikami) i Friko (urzekła mnie jego heroiczna próba obrony mnie przed Mackiem )
27.03.2014, 21:52
Dlatego też nie wykluczam, że ostatnim mafiozą może być friko. Już tam nieważne, czy on, czy Fennix. Ale przeczytaj to co napisałem i zaprzecz z ręką na sercu: niezwykle wiele dziwnych zjawisk przyczepiło się do "niewinnego", nie?
TheGunner1886 Lamus
27.03.2014, 21:53
Za przegraną mafii nie winiłbym Fennixa.. tylko Magnusa, który nie potrafił upilnwać Zelda i Fennixa przed głupim pisaniem i bezsensownym rozłożeniem głosów.

WodnyGarnek napisał(a):Fennix:

1. Po pierwsze - Twoje posty. Możesz mi wierzyć lub nie, ale są strasznie mafijne, wręcz od razu widać, że są potwornie sztuczne i że kompletnie nie wiesz, jak je napisać. Już tylko za nie dałbym Ci z 60-70%, a to bardzo dużo.
2. Po drugie - głosowania. No jakby nie patrzeć, wszędzie, gdzie jest smród, jesteś Ty. Najpierw głos z czapy na niewinnego cichego, kiedy w mieście było tyle tematów i ciekawych tropów, tyle możliwości opowiedzeia się za którąś ze stron, że już tylko to jest dziwne. Jak się doda do tego to, że 2 mafiozó głosowało na jedynego gracza, który mógł być zlinczowany zamiast Ciebie (!), to od razu się załącza myślenie, że byłeś ratowany (bo po co mafia miała na siebie debilnie zwracać uwagę?), poza tym sam nie głosowałeś, żeby się bronić (lol, też nielogiczne), by nie jebnąć trójką. A to TYLKO pierwsze głosowanie. Dalej 2 lincz, głos na tomusa. Wiemy już, że Fabio jest niewinny, a macko gra całkiem naturalnie i po powiązaniach nie sądzę, by był w mafii. No naprawdę trudno uwierzyć, by ktoś z mafii nie głosował na tomusa, szczególnie, że znów trzeba było bronić Ciebie i Zeldo (i dziwne, że drugi już raz żaden mafioza nie podłącza się pod tak oczywisty i wytłumaczalny trop, jak "niewinny" Fennix ;o).
Znów tam pasujesz. 3 i 4 lincz to masówki. Po głosowaniach szansa na Twoją wine skacze do 95% wg mnie.
3, Powiązania: byłeś broniony przez mafiozę Magnusa zupełnie bezczelnie i to w tak dziwny sposób, że podejrzenia przez to tylko na niego niepotrzebnie spadały. Jaki cel miałoby bronienie przez mafiozę spalonego, niedługo odpadającego niewinnego, przez co na mafia zamiast się oczyszczać, TYLKO SIĘ WKOPUJE? Mam wierzyć, że Magnus robił tak idiotyczny błąd, dla obrony strasznei mafijnie grającego "NIEWINNEGO" Fennixa? No sam pomyśl. Poza tym Zeldo, do czasu, kiedy miał lecieć w linczu, raczej Cię bronił. DOPIERO W DNIU SWOJEGO LINCZU, napisał oczywistość: "Ktoś z mafii głosował na tomusa, pewnie Fennix" (coś w tym stylu, trochę inaczej, ale sens zachowany). Teraz rozumiesz? Szansa na Twoją winę skacze na 98%.
4. Twój śmierdzący sposób uaktywniania się. Robisz to tylko wtedy, kiedy ktoś coś do Ciebie ostatnio pisze. Wiedząć, że jesteś "niewinny" i i tak niedługo lecisz, zamiast pomóc miastu, nie zrobiłeś kompletnie nic, a jedyne, co pisałeś, to obrona własnej dupy (poza pierwszym poście, o którym pisałem i z którego nic nie wynika). Szansa na Twoją winę skacze do 99%.
5. Nie wysuwasz tropów. PRzez całą edycję na ostro zaatakowałeś chyba tylko tomusa - bo jego gra Cię irytowała i zbyt ostro atakował wg Ciebie innych graczy. Spoko. 99,5% szans.
5. Twoja bardzo duża wiedza. O mafiozach (Zeldo, Magnus) pisałeś coś w stylu "nie jestem pewien, nie są ani na plus, ani na minus" (!), a natomiast jeśli już trzeba się było wypowiedzieć na temat niewinnych, no to pisałeś, że są raczej niewinni. I się w tych osądach jeszcze nie pomyliłeś (). Zaskakująco duża wiedza jak na kogoś, kto jeszcze w niczym (!) nie pomógł miastu. Szansa podskoczyła do gdzieś tak 99,8%.

I pewnie o czymś jeszcze zapomniałem. Teraz sam widzisz, że Twoja niewinność to będzie jedno z dziwniejszych zjawisk w tej edycji?
Garnek powiem Ci, że podoba mi się to co napisałeś, coś w rodzaju mini poradnika dla przyszłych mafiozów, jakich błędów nie popełniać

Ostatnio zedytowany przez: TheGunner1886, 27.03.2014, 21:58
Deamoon Półfinalista
27.03.2014, 21:55
WodnyGarnek napisał(a):Dlatego też nie wykluczam, że ostatnim mafiozą może być friko. Już tam nieważne, czy on, czy Fennix. Ale przeczytaj to co napisałem i zaprzecz z ręką na sercu: niezwykle wiele dziwnych zjawisk przyczepiło się do "niewinnego", nie?
No cóż, edycja życia dla Fennixa to nie jest, niezależnie od tego czy jest w mafii czy nie
27.03.2014, 21:56
Ja go nie winię. Edycję 13 miał przecież naprawdę dobrą jako mafioza. Ale po prostu spytał mnie, dlaczego jestem aż tak pewny jego winy. To mu odpowiedziałem. I napiszę: nikt nigdy nie jest w 100% pewnych czyjejś winy, no ale wobec tego, co napisałem, trudno mi sobie wyobrazić, by choć więcej razy, niż raz na 100 edycji, taka osoba, jaką opisałem powyżej, nie był w mafii. Jeśli to jest akurat ta jedna jedyna edycja spośród tych stu, no to mamy sporego pecha. I tyle.
kolba8 Półfinalista
27.03.2014, 21:56
Mordu Mafii nie ma
27.03.2014, 21:57
tlr
Deamoon Półfinalista
27.03.2014, 21:58
Walimy te dwa lincze dzisiaj?
No chyba że chce wam się czekać, mi nie za bardzo.
Ostatnio zedytowany przez: Deamoon, 27.03.2014, 21:58
TheGunner1886 Lamus
27.03.2014, 22:00
Deamoon napisał(a):Walimy te dwa lincze dzisiaj?
Jestem za, w pierwszym linczu głos na fennixa a drugi jakby co friko a trzeci lincz Dimoon xD
27.03.2014, 22:07
Nie no, walmy od razu. Zróbmy przyspieszony lincz, z tego, co wczoraj pisał kolba, on też jest za.
mix17 Półfinalista
27.03.2014, 22:14
Ja już wysłałem głos na Fennixa. Nie lepiej po prostu ich zlinczować bez wszystkich głosów? I tak jutrzejszy dzień nic nie zmieni.
friko Triumfator
28.03.2014, 01:37
Ja jestem w mafii, będzie szybciej

pyk
friko Triumfator
28.03.2014, 01:41
http://www.mafialm.pun.pl/viewforum.php?id=1 forum. Jedyne, z czego mogę się cieszyć w tej edycji, że trafiłem idealnie w role i ich właścicieli.
Cichy chyba nie wiedział jak się gra będąc księdzem, Tomuś przesadzał z tym gadaniem o upijaniu, a gdy zdałem sobie sprawę, że Dimon naprawdę jest detektywem... I tak nie miałem okazji w przeciągu całej edycji tego wykorzystać, a co dopiero w ostatnich dwóch dniach
pyk
macko2907 Legenda
28.03.2014, 04:56
friko napisał(a):http://www.mafialm.pun.pl/viewforum.php?id=1 forum. Jedyne, z czego mogę się cieszyć w tej edycji, że trafiłem idealnie w role i ich właścicieli.
A więc jednak to, że rozegrałeś swoją partię w tej edycji dość dyskretnie było dobrym tropem
Ostatnio zedytowany przez: macko2907, 28.03.2014, 05:22
mix17 Półfinalista
28.03.2014, 08:37
Garnek no i przegrałeś zakład
TheGunner1886 Lamus
28.03.2014, 09:22
VebPL wytłumaczysz nam swoją głupotę?
tomus88888888 Triumfator
28.03.2014, 09:41
Nareszcie koniec. Garnek przegrał zakład, biedak. 2/3 i friko wysoko w 'ewentualnościach'. Dobra edycja tomusia
https://www.facebook.com/Taktowlasniewyglada
mix17 Półfinalista
28.03.2014, 09:50
tomus88888888 napisał(a):Nareszcie koniec. Garnek przegrał zakład, biedak. 2/3 i friko wysoko w 'ewentualnościach'. Dobra edycja tomusia
No tyle postów, a niektóre tak długie żeby ostatecznie dowiedzieć się, że nie miało się racji . Garnek teraz chyba powinieneś przyznać, że to Deamoon w tej edycji był najlepszy. Uratował się przed fałszywym detektywem, zrobił dobre sprawdzenie i ogólnie jego typy na mafiozów były najlepsze.
tomus88888888 Triumfator
28.03.2014, 10:01
Zachęcam do pisania podsumowań, ja swoje również napiszę, ale to jak znajdę chwilę czasu
TheGunner1886 Lamus
28.03.2014, 10:05
Zróbmy szybko 16 edycję a potem dłuższą przerwę
mix17 Półfinalista
28.03.2014, 10:21
TheGunner1886 napisał(a):Zróbmy szybko 16 edycję a potem dłuższą przerwę
Jestem za, ale ciekawe czy będzie wystarczająco dużo osób, bo Banan pewnie się nie zapisze i nie wiadomo jak będzie z Mostianem.

cichy84 Moderator
28.03.2014, 11:38
czyli nie zginąłem jednak xD

friko napisał(a):Cichy chyba nie wiedział jak się gra będąc księdzem, Tomuś przesadzał z tym gadaniem o upijaniu, a gdy zdałem sobie sprawę, że Dimon naprawdę jest detektywem... I tak nie miałem okazji w przeciągu całej edycji tego wykorzystać, a co dopiero w ostatnich dwóch dniach
Friko, skoro wiedziałeś o naszych rolach to czemu żaden rolny nie poległ w mordzie?

TheGunner1886 napisał(a):VebPL wytłumaczysz nam swoją głupotę?
też na to czekam

kolba czy teraz odpowiesz mi na moje pytania? te które wcześniej zadawałem a Ty nie chciałeś powiedzieć?
Ostatnio zedytowany przez: cichy84, 28.03.2014, 11:42
tomus88888888 Triumfator
28.03.2014, 11:42
cichy84 napisał(a):Friko, skoro wiedziałeś o naszych rolach to czemu żaden rolny nie poległ w mordzie?
poza dniem zerowym, był tylko jeden mord, w którym zadziałało moje upicie ZeldoPL (chociaż nie powinno, ale to już inna historia)
VeBpl Triumfator
28.03.2014, 12:01
brawo miasto
Ciekawa rozgrywka, choć słabo rozegrała to Mafia, poddanie się gracza z Mafii? z tym się jeszcze nie spotkałem.

Dlaczego napisałem w testamencie, że byłem księdzem i, że Deamon to mafia? Już wam tłumaczę.
Po pierwsze sami pewnie zauważyliście, że mniej się udzielałem niż w poprzedniej edycji.
Było to spowodowane różnymi sprawami osobistymi oraz tym, że grałem również na innym forum, a dwie mafie na raz to też nie przekłada się na zbyt wielkie szukanie mafii.
Zaczął wypytywać tomus o wasze opinie na mój temat, co o mnie sądzicie itp. I to na niego miałem napisać, że jest w mafii, jednak to by było zbyt ryzykowne z mojej strony bo moglibyście mi właśnie nie uwierzyć. Moglibyście pomyśleć, że jest to odwet z mojej strony.
No to padło na Deamona, ze względu na głupią zaczepkę na mnie. W tamtym etapie rozgrywki były same głupie posty a on pisał, że moje takie są
I nie byłem zły, że odpadłem. Gdybym chciał to pewnie bym się wybronił na te zaczepki Deamona. Ale sobie troszkę odpuściłem.
Drugi powód był tak, że chciałem trochę wam namieszać. Fajnie jak ktoś ściemnia i podaje się za kogoś innego. Zresztą sami zauważyliście, że rozgrywka się wam wtedy trochę zrobiła ciekawsza.
Ze śmiechem na ustach czytałem post gunnera, który pytał "po co miał by kłamać?"
No i sam testament chciałem napisać jak najbardziej wiarygodnie, czyli podając pretekst dlaczego tomusa nie sprawdzałem, no ale miałem pecha bo trafiłem na prawdziwego detektywa

Padłem w linczu, a na drugi dzień na drugiej grze padłem w mordzie i sobie nie pograłem ani tutaj ani tam.

A ten mój testament mógł jednak trochę wam podpowiedzieć, szczególnie mafii...
Spójrzcie, że nie mogłem mieć sprawdzenia a jednak kilku graczy mi uwierzyło. Pewnie uwierzyliby wszyscy, ale nie jeden- Deamon. Bo sam był detektywem i wiedział najlepiej kiedy jest sprawdzenie, odbiór sprawdzenia. Więc gdyby jednak Mafia trochę pokombinowała w tamtym momencie łatwo mogła by rozprawić się właśnie z prawdziwym detektywem lub przy złej sytuacji (gdy było 2 mafiozów) podać się za detektywa i ostro zaatakować Deamona
"Miłość i nienawiść to dzieci niewoli Wydane na świat dla lepszej kontroli Nad ludźmi którzy muszą mieć podziały Bo bez nich świat zrobi się zbyt szary"
TheGunner1886 Lamus
28.03.2014, 12:17
VeBpl napisał(a): Fajnie jak ktoś ściemnia i podaje się za kogoś innego. Zresztą sami zauważyliście, że rozgrywka się wam wtedy trochę zrobiła ciekawsza.
Fajne jest to, że "swoim" uprzykrzasz grę ch.. z takim miastowym, moim zdaniem nie zdziwię się jak w następnej edycji miasto zlinczuje Ciebie na początku a dla świętego spokoju.

VeBpl napisał(a):Ze śmiechem na ustach czytałem post gunnera, który pytał "po co miał by kłamać?"
Co w tym śmiesznego? poprostu nie potrafiłem uwierzyć że mogłeś się posunąć do takiej głupoty

VeBpl napisał(a):Spójrzcie, że nie mogłem mieć sprawdzenia a jednak kilku graczy mi uwierzyło.
Mi np. nie chciało się czytać szczegółowo regulaminu, więc z góry uwierzyłem swojemu miastowemu..

Vebpl i Amigo MVP edycji

Ostatnio zedytowany przez: TheGunner1886, 28.03.2014, 12:17

Szybka odpowiedź

Zaloguj się, aby brać udział w dyskusji