Forumowa Mafia 16 - zapisy!!!
Fennix Zwycięzca grupy
02.04.2014, 18:08
Prokurator jest bardzo ciekawą rolą, genialną w swej prostocie. Z dwoma miastowymi znającymi się nawzajem już graliśmy, było to kółko różańcowe i nie było zasady, że giną obaj gracze naraz, choć to bardzo ciekawe urozmaicenie i zbilansowanie tej roli. Magnus, na czym polega rola myśliwego?
WodnyGarnek Ćwierćfinalista
02.04.2014, 18:15
Ot, może raz w ciągu gry zabić jakiegoś miastowego. Myśliwy, snajper, zabójca - we wszystkich o to samo chodzi, ale inaczej nazywane. Oczywiście może zamiast jednego móc zabić kilku lub do momentu pomyłki (lub jakiegoś limitu pomyłek), może np. być, że ma czas na zabójstwo między linczem lub mordem (albo w dowolnym momencie) lub np. że po nieudanym zabójstwie ginie lub nie. Wiele z tych możliwości widziałem w różnorakich edycjach, ale w gruncie rzeczy wiadomo, o co chodzi w tej roli.
Magnus Ćwierćfinalista
02.04.2014, 18:16
Myśliwy ma możliwość ustrzelenia jednej osoby i tyle, chociaż bardziej mi się podoba opcja jaka jest w epicmafii, że odpowiednik myśliwego przekazuje broń jednej wybranej osobie i ta osoba, może wtedy tej broni użyć, a cały trick polega na tym, że broń można dać nawet mafiozie i ta osoba musi przeżyć mord. Zdecydowanie lepsze rozwiązania, bo tak myśliwy jest za dobry, chyba że ginąłby jakby nie trafił w mafiozę.
Magnus Ćwierćfinalista
02.04.2014, 18:17
22. Magnus
02.04.2014, 18:30
Chyba dam dla mafii jeszcze dealera, a jakby się zapisał jeszcze jakiś gracz, to rozważę może dodanie piątego. ;o (oczywiście wtedy dla balansu miasto dostałoby jeszcze jedną rolę)
TheGunner1886 Lamus
02.04.2014, 18:40
A może Kamikaze?
Kamo2222 Półfinalista
02.04.2014, 18:47
No 21 na tym forum dawno nie było zapowiada się ciekawie
Keep calm and go to Tomorrowland.
Fennix Zwycięzca grupy
02.04.2014, 18:53
Z dealerem już kiedyś graliśmy i nie sprawdziła się ta rola zbyt dobrze. Lepiej by było dać kamikaze albo jakąś inną rolę. Zamiast 5 mafiozy lepiej by było zrobić 2 mafie ale twój wybór. Magnus, fajny ten pomysł z przekazywaniem broni, trzeba wybrać, czy pozbyć się problemu czy wziąć na siebie ciężar odpowiedzialności i użyć broni. Podoba mi się to. Tylko nie rozumiem jednej rzeczy: czy osoba, która dostała broń od myśliwego, może ją przekazać dalej i tak w kółko?
E: Czy może nie zrozumiałem i myśliwy musi dać komuś broń, a nie może jej samemu użyć? Wytłumacz, bo trochę to zagmatwane.
Ostatnio zedytowany przez: Fennix, 02.04.2014, 18:56
Magnus Ćwierćfinalista
02.04.2014, 19:05
Fennix napisał(a):Z dealerem już kiedyś graliśmy i nie sprawdziła się ta rola zbyt dobrze. Lepiej by było dać kamikaze albo jakąś inną rolę. Zamiast 5 mafiozy lepiej by było zrobić 2 mafie ale twój wybór. Magnus, fajny ten pomysł z przekazywaniem broni, trzeba wybrać, czy pozbyć się problemu czy wziąć na siebie ciężar odpowiedzialności i użyć broni. Podoba mi się to. Tylko nie rozumiem jednej rzeczy: czy osoba, która dostała broń od myśliwego, może ją przekazać dalej i tak w kółko?
E: Czy może nie zrozumiałem i myśliwy musi dać komuś broń, a nie może jej samemu użyć? Wytłumacz, bo trochę to zagmatwane.
Osoba, która otrzymała broń od dillera nie może jej przekazać dalej. Myśliwy przekazuje broń, ale sam nie może jej użyć, może jej użyć osoba, która broń otrzymała.
02.04.2014, 19:17
Fennix napisał(a):Z dealerem już kiedyś graliśmy i nie sprawdziła się ta rola zbyt dobrze. Lepiej by było dać kamikaze albo jakąś inną rolę. Zamiast 5 mafiozy lepiej by było zrobić 2 mafie ale twój wybór. Magnus, fajny ten pomysł z przekazywaniem broni, trzeba wybrać, czy pozbyć się problemu czy wziąć na siebie ciężar odpowiedzialności i użyć broni. Podoba mi się to. Tylko nie rozumiem jednej rzeczy: czy osoba, która dostała broń od myśliwego, może ją przekazać dalej i tak w kółko?
Nie wiem, co się u Was sprawdziło, a co nie, ale diler to bardzo dobra rola i wielokrotnie się sprawdzała. Rola jest ok, a skoro ja tak piszę, to tak jest. Diler odurza wybraną osobą, przez co nie może wykonywać swojej roli - jeśli przy 22 gracach miałoby być 4 mafiozów, to trzeba jeszcze trochę wesprzeć mafię.

Na ten moment będzie tak, jak pisałem, tylko że w mafii jeszcze diler. No chyba, że ktoś jeszcze chce się dopisać - śmiało.

Ostatnio zedytowany przez: WodnyGarnek, 02.04.2014, 19:21
02.04.2014, 19:20
A na 2 mafie jest Fennixie zbyt mało graczy. No bo jak, 2 mafie po 2 osoby to bezsens i za słaba sytuacja obu z nich. Z kolei po 3 to wciąż trochę za łatwo dla miasta (dużo mafiozów, więc łatwo trafić, a dość późno miasto nie może już nic zrobić - dopiero przy 3 miastowych. A po 4 to za dużo mafiozów, miasto by nie miało szans. Do tego jest potrzebne przynajmniej 25 graczy.
Fennix Zwycięzca grupy
02.04.2014, 19:21
Jak graliśmy z dilerem to on był w mieście i odurzał swoich Ale jak ma być w mafii to ok.
02.04.2014, 19:52
Dobra, nikt się już nie dopisze, zaraz zaczynam losowanie, o 20 (chyba, że nie zdążę, to trochę później) dostaniecie wiadomości o roli (do zwykłych mieszkańców też wyślę - na wszelki wypadek, bo grają nowi gracze ) i jakoś po 20 otworzę temat z rozgrywką + dam regulamin.
Magnus Ćwierćfinalista
02.04.2014, 19:55
Mnie dopisaleś?
02.04.2014, 19:56
No tak.
TheGunner1886 Lamus
02.04.2014, 20:32
temat założyć możesz dzisiaj po co do jutra czekać?
02.04.2014, 20:38
Już założyłem, po prostu wprowadzałem zmiany do regulaminu. Ponieważ poprawek jest sporo (np. teraz można wysyłać głosy do 10 minut przed linczem), to dokładnie go przeczytajcie.

Szybka odpowiedź

Zaloguj się, aby brać udział w dyskusji