Forumowa Mafia - edycja 19 [zapisy]
Magnus Ćwierćfinalista
05.10.2014, 23:37
Otwieram zapisy do 19 edycji mafii. Grać będziemy na osobnym forum pod zmienionymi nickami. Postaram się założyć forum jak najszybciej. Proszę o nie wpisywanie tutaj się na listę chętnych do gry.Chętnych proszę o wysłanie mi prywatnej wiadomości na tym forum, lub na forum gdzie odbędzie się 19 edycja.

Nastąpi kilka zmian w regulaminie, które mam nadzieję pozwolą na aktywniejszą grę, ze względu na mój rygorystyczny stosunek do osób mało aktywnych.

Regulamin.

1.Gra w mafię opiera się na podziale graczy na 2 grupy - mafię, która chce przejąć kontrolę nad "miastem" i niewinnych mieszkańców, którzy to miasto chcą oczyścić z mafii. Niewinni mieszkańcy mają przewagę liczebną, ale nie wiedzą, kto jest członkiem mafii, a kto nie. Z kolei członkowie mafii starają się zachować tożsamość w tajemnicy przed niewinnymi mieszkańcami, wiedząc o sobie nawzajem i współpracując. Niewinni mieszkańcy wygrywają uśmiercając wszystkich mafiozów, zaś członkowie mafii zdobywając przewagę liczebną nad miastem.(chyba, że w mieście jest sędzia, burmistrz lub myśliwy)

≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

2. Gracze w grze tracą życie w następujący sposób:
- dostają największą ilość głosów w linczu,
- zabija ich mafia, burmistrz lub myśliwy.
- odpadają za brak aktywności,
- są wykluczani za naruszenie zasad.

3. Po uzyskaniu 3 punktów karnych gracz odpada z gry. Obowiązkiem każdego gracza jest wpisanie się w temacie z rozgrywką nie później niż 30 minut przed linczem(1,5 punktów karnych). W czasie tych 30 minut przed ogłoszeniem wyników linczu, posty nie będą naliczane. Dopiero po wyniku linczu, posty będą brane pod uwagę.
Za niewysłanie głosu do linczu (1 punkt karny). Gracz może jednak wstrzymać się z głosem lub zagłosować na siebie. Jeżeli gracz wstrzymuje się od głosu, proszę o wysłanie wiadomości, że się wstrzymuje.
Głos można zmieniać ile razy się chce. Proszę jednak tego nie robić nagminnie.

Dodatkowo, zabronione jest przedstawianie innym graczom korespondencji z Mistrzem Gry w czasie rozgrywki, a także ujawnianie kontaktów odbywających się poza odpowiednim tematem na forum, dotyczących rozgrywki. Takie praktyki karane będą wykluczeniem.

4. Role - dzielą się na role zarezerwowane dla zwykłych mieszkańców i mafijne. Role nie mogą być przekazywane, czy dziedziczone, przepadają wraz ze śmiercią ich "nosiciela". Role nie mogą się kumulować.

Jako, że zagramy opcję multi, która oznacza, że rolę nie będą z góry przypisane, a jedynie będzie określona ich ilość, nie będę podawał jakie role zostały rozlosowane, a jedynie wypiszę jakie mogą wystąpić:

Ogólna ilość ról wynosić będzie (nie licząc opryszków):
od 4 do 9 1 rola miastowa i mafijna,
od 10 do 14 2 role miastowe i mafijne,
od 15 do 22 3 role miastowe i mafijne,
od 23 do 30 4 role miastowe i mafijne.

Miastowe:
1. Detektyw - sprawdza w dniu, w którym nie ma mordu mafii tożsamość jednego z graczy.Wysyła sprawdzenie po linczu miasta, ale nie później niż do końca doby.Informację zwrotną otrzymuje o godzinie 0:00
1. Ksiądz - modli się w dniu za wybraną przez siebie osobę. Osoba w ten dzień jest chroniona przed każdym z rodzajów mordu. Mord mafii, mord po działaniu barmana oraz mord przez strzał myśliwego. Modlitwę wysyła się po ogłoszeniu wyniku linczu i przed mordem mafii. W przypadku kiedy strzał myśliwego następuje w dniu kiedy nie ma mordu mafii, to i tak modlitwa chroni przed zastrzeleniem. Modlitwa trwa do wysłania kolejnej modlitwy, śmierci księdza lub zlinczowania osoby chronionej modlitwą. Jeżeli ksiądz zostanie odurzony, to modlitwa przepada
2. Burmistrz - ma możliwość jednorazowej zmiany osoby zlinczowanej po ogłoszeniu wyniku linczu.MG ukazuje na forum prawidłowy lincz, bez określenia czy osoba zlinczowana jest w mafii lub w mieście. Następnie burmistrz ma 15 minut na określenie czy chce ochronić osobę linczowaną i wybrać kogoś innego do zlinczowania
2. Barman - przed mordem upija jedną z osób i jeżeli upił miastowego nic się nie dzieje, a jeżeli upije mafiozę, to mord zostaje zamieniony na losową osobę, która w pierwszej kolejności nie posiada roli, w drugiej nie jest mafiozą.
3. Sędzia - ma prawa do skorzystania z oddania podwójnego głosu. Sędzia po skorzystaniu z przywileju traci swoją moc oraz zostaje odkryty.
3. Myśliwy - posiada możliwość zastrzelenia jednego z graczy i w przypadku jeżeli zabije miastowego, to również ginie.

Mafijne:
1. OC - w przypadku sprawdzenia przed detektywa dostaje on informację, że został sprawdzony, a detektyw dowiaduje się, że ten gracz jest niewinny.
2. Diller - może wybrać osobę, która nie będzie mogła skorzystać ze swojej roli. Działanie zaczyna się wraz z momentem mordu mafii, aż do kolejnego linczu miasta lub od linczu miasta do kolejnego linczu. Może 3 razy skorzystać z roli
2. Szpieg, - może wybrać osobę, którą będzie śledzić i dowiedzieć się kto lub kogo dana osoba odwiedziła. Działanie zaczyna się wraz z momentem mordu mafii, aż do kolejnego linczu miasta lub od linczu miasta do kolejnego linczu. Może 2 razy skorzystać z roli
3. Prawnik - w dniu, w którym działa detektyw oddziałuje na jednego z graczy i w przypadku kiedy detektyw tą osobę sprawdzi dostanie raport przeciwny do prawdziwego. Może dojść do kuriozalnej sytuacji, w której prawnik użył swojej mocy na opryszku i tej samej nocy opryszek został sprawdzony przez detektywa i opryszek okazał się być niewinny. Może 3 razy skorzystać z roli. Prawnik może oddziaływać na swoich.
3. Oszust - raz podczas gry może podłożyć testament za innego gracza. Oszust nie dostaje testamentu napisanego przez tego gracza, a jedynie pisze go zamiast niego. W przypadku użycia roli oszusta, mafia dostaje prawdziwy nick danego gracza i nie może już zmienić.

Numery przy rolach określają przy jakiej ilości ról może wystąpić dana rola.
W przypadka burmistrza, może on wystąpić jeżeli w grze będą 2 role miejskie lub więcej.
Oszust może wystąpić jeżeli będą 3 role mafijne lub więcej.

Przykładowo: Do gry zapisało się 16 graczy, w grze więc będzie 3 rolnych miastowych i 3 mafijnych rolnych. MG wylosował, że wśród miastowych jest detektyw, sędzia i myśliwy, a mafiozi mają oszusta, OC i prawnika. Wyjaśnienie:
MG ze względu na to, że jest 16 graczy losuje 3 role spośród wszystkich ról oznaczonych cyframi od 1 do 3. W tym przypadku trafiło się, że w mieście jest detektyw, sędzia i myśliwy. Mogłoby dojść do sytuacji, w której miasto miałoby detektywa, księdza i barmana i byłoby bardzo silne, ale również może mieć sędzie, burmistrza i myśliwego i wtedy już ma gorzej. Mafiozi trafili za to OC, prawnika i oszusta.

Ogólna ilość mafiozów biorących udział w rozgrywce może wynieść:
do 5 graczy 1 mafioza,
6- 10 2 mafiozów,
11-15 3 mafiozów ,
16- 20 4 mafiozów,
21-25 5 mafiozów,
itd.

Opryszków może być maksymalnie 1 do 15 graczy, 2 do 30 graczy itd.

5. Testament - w tej edycji NIE MA TESTAMENTÓW POŚMIERTNYCH, w chwili śmierci graczowi jest wyłączana możliwość pisania na forum. Można jednak wysłać do mnie testament, który zostanie opublikowany po waszej śmierci w grze.
Kolejność czynności jest następująca.
1. Gracz wysyła testament do MG
2. Gracz wysyła testament, który zastępuje poprzedni(albo nie wysyła i nie zastępuje)
3. Gracz ginie w linczu, bądź mordzie, albo za punkty.
4. Graczowi wyłączana jest możliwość pisania na forum
5. Jego testament jest publikowany

Proszę się nie krępować i zadawać pytania.

Ci którzy zarejestrują się na stronie gdzie będziemy grać, niech wyślą mi pw z prawdziwą tożsamością. Strona jest w budowie, ale do jutra wieczór myślę, że ją skonfiguruję.
Jeżeli jakiś gracz chciałby móc wysyłać głos lub zmienić testament przez sms, to najpierw będzie musiał wysłać mi swój numer telefonu, a wtedy ja podam swój. Wystarczy wtedy, że wyśle mi sms o odpowiedniej treści.
Ostatnio zedytowany przez: Magnus, 07.10.2014, 01:48
tomus88888888 Triumfator
05.10.2014, 23:42
Dobrych ruch ze strony użytkownika Magnus, moim zdaniem zmienione nicki i brak listy graczy mogą tylko pomóc. Aczkolwiek ja nie gram, ze względu na brak czasu, osobiste uprzedzenia w stosunku do Mistrza Gry oraz wypalenie
https://www.facebook.com/Taktowlasniewyglada
friko Triumfator
06.10.2014, 11:18
Będzie cyrk z rolami. Mi pasuje, daj jedno mi
pyk
tomus88888888 Triumfator
06.10.2014, 11:50
Jak dokładnie będzie działał burmistrz? Rozumiem, że swoją zmianę ofiary ma wysłać PRZED wynikiem linczu?
Myśliwy to bzdura, i tak będzie mało graczy, a Ty chcesz jeszcze ich dodatkowo uśmiercać.
Czy w momencie rozpoczęcia gry podasz ostatecznie, jakie będą role? Niby jest napisane, że nie, ale nie chce mi się wierzyć.
Jak wiecie, ja nie biorę udziału, dbam tylko, żebyście zagrali na w miarę uczciwych zasadach
https://www.facebook.com/Taktowlasniewyglada
Magnus Ćwierćfinalista
06.10.2014, 12:33
Wyjaśnię wszystko dokładnie jeszcze dziś, a myśliwy będzie przy minimum 15 graczach.

Będę musiał jakoś zrobić, że OC lub/i prawnik będą w grze tylko kiedy będzie detektyw.

Po ogłoszeniu przez MG wyniku linczu, pytam burmistrza czy chce skorzystać ze swojej możliwości. Pierwotny wynik linczu będzie widoczny dla wszystkich, ale nie będzie podanej tożsamości zlinczowanego gracza. Burmistrz ma wtedy powiedźmy 30 minut do wybrania innej osoby, która padnie w tym linczu.

Możliwe że zamienię jeszcze parę rzeczy jak np. Czy myśliwy ma zginąć, jak zabije miastowego?, czy burmistrz ma zginąć jak zlinczuje miastowego? Czy może zamiast zmiany ofiary linczu, burmistrz ma prawa do powtórzenia głosowania.

Diller, szpieg i prawnik będą mogli skorzystać ze swojej akcji tylko 2 razy. w dowolnym wybranym przez siebie momencie.
Ostatnio zedytowany przez: Magnus, 06.10.2014, 13:46
Magnus Ćwierćfinalista
06.10.2014, 13:51
tomus88888888 napisał(a):Jak dokładnie będzie działał burmistrz? Rozumiem, że swoją zmianę ofiary ma wysłać PRZED wynikiem linczu?
Myśliwy to bzdura, i tak będzie mało graczy, a Ty chcesz jeszcze ich dodatkowo uśmiercać.
Czy w momencie rozpoczęcia gry podasz ostatecznie, jakie będą role? Niby jest napisane, że nie, ale nie chce mi się wierzyć.
Jak wiecie, ja nie biorę udziału, dbam tylko, żebyście zagrali na w miarę uczciwych zasadach
Nie będę podawał jakie role zostały rozlosowane. Postaram się jednak wszystko ułożyć z rolami w sposób logiczny.
Magnus Ćwierćfinalista
06.10.2014, 16:01
Proszę o rejestrowanie się na stronie http://mafiamistrzow.phorum.pl/index.php
Nie trzeba podawać prawdziwego emaila. Po zarejestrowaniu się proszę o wysłanie mi pw z tożsamością.

Kcurek Zwycięzca grupy
06.10.2014, 18:03
Beznadzieja, Magnusie, beznadzieja ;x Jak można nie wiedzieć, jakie są role w mieście i mafii? Tragedia. Sędzia to przecież zawsze był ten, co miał decydujący głos w linczach. Umiejka burmistrza nielogiczna imo. Jak ma działać ta wersja szpiega?
kacoper Półfinalista
06.10.2014, 18:26
#chujowerole
"Ogarniętość to doskonałość"
Magnus Ćwierćfinalista
06.10.2014, 18:31
Myślałem, że u Was na forum lubicie wyzwania Gramy opcję multi, aby było ciekawiej. #marudy

U mnie sędzia może oddać podwójny głos. Burmistrz jest jedną z mocniejszych postaci. Szpieg działa tak jak opisałem
Nie bójcie się, to wszystko może wygląda strasznie, ale gra jest bardzo ciekawa.
Kcurek Zwycięzca grupy
06.10.2014, 18:58
No i co znaczy, że ktoś kogoś odwiedził? #ojgen
Fabio Moderator forum
06.10.2014, 19:42
Ale marudzicie. Zagrajmy na tych zasadach, będzie fun
Magnus Ćwierćfinalista
06.10.2014, 20:16
Kcurek napisał(a):No i co znaczy, że ktoś kogoś odwiedził? #ojgen
Np, jeżeli ksiądz pomodli się za Reda i szpieg sprawdzi Reda, to szpieg dostanie informację, że Reda odwiedziła osoba, któta jest księdzem.
mix17 Półfinalista
07.10.2014, 17:54
Może zamiast robić drugie forum, to zacznijmy od tego kto w ogóle chciałby grać?
Magnus Ćwierćfinalista
07.10.2014, 18:00
mix17 napisał(a):Może zamiast robić drugie forum, to zacznijmy od tego kto w ogóle chciałby grać?
Mix, zrobić 2 forum to nie jest problem. A specjalnie nie chce, aby ludzie sie wpisywali, że są chętni na grę, aby wszystko było owiane tajemnicą.
kolba8 Półfinalista
08.10.2014, 18:48
no to pograli
Kcurek Zwycięzca grupy
08.10.2014, 22:02
A na grę na bardziej standardowych zasadach byliby chętni?
cichy84 Moderator
09.10.2014, 21:44
Na tym forum tak
friko Triumfator
09.10.2014, 23:27
Lamusy
pyk
WodnyGarnek Ćwierćfinalista
09.10.2014, 23:39
Dupa cicho
Magnus Ćwierćfinalista
10.10.2014, 16:41
Do świąt się ludzie zbiorą
Kcurek Zwycięzca grupy
10.10.2014, 20:13
To jak są chętni na granie na klasycznych zasadach, niech stworzą listę i się wpisują
cichy84 Moderator
11.10.2014, 10:54
No to masz liste:

1. cichy
mix17 Półfinalista
11.10.2014, 12:17
1. cichy
2. mix
friko Triumfator
11.10.2014, 14:23
Proponuję sie ogarnąć i w miarę szybko przeprowadzić te zapisy
pyk
amigo900 Uczestnik LM
12.10.2014, 19:54
1. cichy
2. mix
3. amigo900
"Soy un madridista y tengo una alma blanca" iHala Madrid! <3
friko Triumfator
12.10.2014, 20:11
1. cichy
2. mix
3. amigo900
4. friko
pyk
Paolo92 Ćwierćfinalista
12.10.2014, 20:28
amigo900 napisał(a):3. amigo900
Amigo jesteś the best

"„Kiedy jesteś sportowcem, to nie chodzisz na prostytutki i nie pijesz do rana. Nic nie mogę zrobić kiedy ktoś pije o czwartej rano, a potem idzie na dziwki”." A. De Laurentis
Deamoon Półfinalista
12.10.2014, 20:35
Proponuję przeprowadzić dwie, trwające równolegle, edycje. Jedną "normalną" i drugą dla amigo
Kcurek Zwycięzca grupy
12.10.2014, 20:38
Dobra, mniejsza z większym, zapisujta się kulturalnie, jak będzie lud, znajdzie się i prowadzący

PS Oczywiście z trolami sobie poradzimy (kto ma zrozumieć, ten zrozumie).

Szybka odpowiedź

Zaloguj się, aby brać udział w dyskusji