[Zablokowany] T-Mobile Ekstraklasa 15/16
BVB09 Półfinalista
01.07.2015, 21:11
Witam. Ten temat będzie poświęcony rozgrywkom naszej rodzimej ligi w sezonie 15/16. W tej kampanii Ekstraklasy o mistrzostwo powalczą: Cracovia, Podbeskidzie, Legia Warszawa,Zagłębie Lubin, Piast Gliwice, Ruch Chorzów,Górnik Zabrze, Lech Poznań, Pogoń Szczecin, Górnik Łęczna, Lechia Gdańsk, Termalica Bruk-Bet Nieciecza, Wisła Kraków, Korona Kielce, Jagiellonia Białystok i Śląsk Wrocław. Kto według was powalczy o mistrzostwo Polski, a kto o utrzymanie, jak oceniacie letnie transfery naszych drużyn i kto może kandydować do korony króla strzelców? Zapraszam do dyskusji!
Ostatnio zedytowany przez: BVB09, 01.07.2015, 21:12
olo1609 Uczestnik LM
05.07.2015, 09:37
Termalica Wydaję mi się że Lech,bo ściągneli Robaka (może będzie jeszcze w formie) i wreszcie zatrzymali tych wszystkich dobrych.Legia po sprzedaniu Żyro i Dudy raczej nie ma szans na mistrzostwo.
Normal Debiutant
05.07.2015, 23:18
Ja osobiście myślę, że o mistrzostwo powalczy znów Lech Poznań. Według mnie jest to na ten moment najlepsza drużyna w Polsce.
seba5111998 Półfinalista
06.07.2015, 10:57
W okresie przygotowawczym najlepiej zaprezentował się Kolejorz. Jednak nasza liga jest taka nieobliczalna, że wiele może się wydarzyć Jeśli Jagiellonia nie spieprzy swojej szansy to może ona włączy się do walki o mistrzostwo. Występy Ruch to też jedna wielka sinusoida, w jednym roku są w czołówce, a na drugi walczą o utrzymanie i tak w kółko od kilku ładnych lat, więc skoro w zeszłym sezonie walczyli o utrzymanie to może teraz wejdą znów do czołówki. jeszcze jest Zagłębie Lubin, które ma duży potencjał finansowy, a po sezonie w I lidze mogą mieć duże apetyty. Nie wiadomo co z Wisłą, za Smudy jak każdy jego klub grała świetnie jesienią, a na wiosnę byli wypompowani, zobaczymy jak poradzą sobie z Moskalem. Mimo wszystko logika mi mówi, że w tym sezonie Lech i Legia uciekną reszcie stawki, a w tym sezonie to jednak Lech będzie trochę dominował. Jednak jak już pisałem, nasza liga jest taka piękna, że nic nie wiadomo. Legia bardzo dużo sił zaangażowała w zeszłym sezonie w europejskie puchary, mogą odczuwać tego skutki w tym sezonie(podobnie jak Lech, który w 2010/11 także daleko zaszedł w LE, a następne dwa sezony była posucha), ponadto Legia sprzedała kilku kluczowych graczy(także jak Lech w okresie swojej potęgi 5 lat temu), więc wszystko możliwe.
Mia San Mia & Nigdy Się Nie Poddawaj
kaapi16321 Zwycięzca grupy
06.07.2015, 12:33
Tabela powinna wyglądać tak:
1.Wisła
2.Lech
3.Legia
4.Ruch
5.Zagłębie
6.Jagielonia
7.Korona
8.Zabrze
9.Lechia
10.Pogoń
11.Śląsk
12.Piast
13.Cracovia
14.Podbeskidzie
15.Łęczna
16.Termalica
BVB09 Półfinalista
06.07.2015, 13:20
kaapi16321 napisał(a):dzisiaj
Kolego po co typujesz tabelę jak nawet sezon się nie zaczął? Powiem ci tak, Łęczna nie spadnie bo ma fenomenalne trio Bonin-Cernych-Nowak a poza tym doszło wielu ciekawych zawodników, Cracovia 13? Chyba żartujesz bo ja nie widzę ich w grupie spadkowej, nie oglądasz meczów Cracovii ani nie interesujesz się transferami tego klubu, Wisła1.? Buahaha ale się uśmiałem, jak oni dostaną się do pierwszej ósemki to będzie dobrze, Lechia w grupie spadkowej to jest w ogóle pomysł nie z tej ziemi,Śląsk na 11 to też chyba tylko twoje zdanie a nie pokaz siły tej ekipy, Jedynie z Termalicą się zgodzę choć ich też nie można skreślać.

P.S. Coś mi się popsuło bo normalnie cytować nie mogę.
Ostatnio zedytowany przez: BVB09, 06.07.2015, 13:20
milnaacfan Debiutant
25.07.2015, 18:31
Na koniec sezonu miejsca 1-4 będą wyglądać tak: 1. Lech, 2. Legia, 3. Wisła, 4. Lechia
AC Milan Fan
BVB09 Półfinalista
25.07.2015, 20:32
Możliwe ale proszę cię dyskutuj, podawaj wyniki ale nie podawaj suchej tabeli.

Ostatnio zedytowany przez: BVB09, 25.07.2015, 20:34
VeBpl Triumfator
26.07.2015, 16:48
Legia niech wygrywa mistrzostwa kraju i niech ma szansę grać w LM.
"Miłość i nienawiść to dzieci niewoli Wydane na świat dla lepszej kontroli Nad ludźmi którzy muszą mieć podziały Bo bez nich świat zrobi się zbyt szary"
BVB09 Półfinalista
26.07.2015, 17:12
VeBpl napisał(a):Legia niech wygrywa mistrzostwa kraju i niech ma szansę grać w LM.
Lechia i Cracovia też mogą namieszać bo oba kluby mają solidne kadry, Zagłębie ma potencjał finansowy a Terma wielu doświadczonych piłkarzy, ogranych na tym poziomie rozgrywek.
Ostatnio zedytowany przez: BVB09, 26.07.2015, 17:13
Blanco Triumfator
26.07.2015, 20:15
Legia mistrzostwo i to zdecydowanie. Spadek Nieciecza i Łęczna - to nie są zespoły na ekstaklasę.
"90 minut na Bernabéu to bardzo dużo czasu"
Paolo92 Ćwierćfinalista
26.07.2015, 21:06
Łęczna nie spadnie napewno Blanuś Termalica, Podbeskidzie, Korona, Ruch - ktoś z nich, a mistrzostwo wygra ten kto wcześniej odpadnie z pucharów Lech lub Legia.
"„Kiedy jesteś sportowcem, to nie chodzisz na prostytutki i nie pijesz do rana. Nic nie mogę zrobić kiedy ktoś pije o czwartej rano, a potem idzie na dziwki”." A. De Laurentis
seba5111998 Półfinalista
26.07.2015, 21:59
Blanco napisał(a):Legia mistrzostwo i to zdecydowanie. Spadek Nieciecza i Łęczna - to nie są zespoły na ekstaklasę.
Jeśli chodzi o Łęczną to dużo zależy od tego czy kopalnia dalej będzie ich sponsorować. Jeśli Lech będzie długo grał w pucharach, a Legia nie to wojskowi mają duże szanse. Wszystko zależy od zaangażowania w puchary, które skutkuje słabszymi meczami w lidze, runda wiosenna dobitnie to pokazała. Mimo wszystko w bezpośrednim starciu to Lech upokorzył Legię i wg mnie ma obecnie silniejszą kadrę i lepszego trenera, co najważniejsze. Nie wykluczaj innych klubów, bo nasza liga jest nieprzewidywalna. Pierwsze mecze zawsze są różne. W zeszłym sezonie w pierwszych meczach Legia grała kiepsko, Lech był liderem, a mimo to później aż do maja Legia dominowała, pierwsze śliwki robaczywki.
Ostatnio zedytowany przez: seba5111998, 26.07.2015, 22:00
Mia San Mia & Nigdy Się Nie Poddawaj
BVB09 Półfinalista
27.07.2015, 07:58
Blanco napisał(a):Legia mistrzostwo i to zdecydowanie. Spadek Nieciecza i Łęczna - to nie są zespoły na ekstaklasę.
Łęczna? To jest bardzo dobry zespół mają jednego z najlepszych napastników ekstraklasy( Fiodor Cernych, 12 goli w zeszłym sezonie), Grzegorza Bonina jednego z najlepszych piłkarzy naszej ekstraklasy, Przemysława Kaźmierczaka, defensywnego pomocnika grającego niegdyś w FC Porto, nie chce mi się dalej wymieniać bo musiałbym to robić w nieskończoność. Znam wiele gorszych zespołów od Łęcznej kadrowo i sportowo np: Podbeskidzie,Piast,Ruch, KS Nieciecza,,Pogoń, Górnik Zabrze, Korona. Co do Termalici mogę się zgodzić ale ich też nie można skreślać bo oni nie grali jeszcze u siebie a może to będzie właśnie taka Łęczna z poprzedniego sezonu silna u siebie, słaba na wyjazdach? Kto wie?
Alekej Uczestnik LM
27.07.2015, 09:40
Reszcie stawki ucieknie Lech i Legia,potem o kwalifikacje do LE powalczą te kluby,jak LEchia i reszta,Wisła tuż za podium,a odnośnie reszty to nie wiem:-)
Ostatnio zedytowany przez: Alekej, 27.07.2015, 09:41
Blanco Triumfator
27.07.2015, 15:55
Łęczna znowu padnie w bardziej zaawansowanej części sezonu. Korona zaczęła mocno i pewnie znowu się utrzymają, a Ruch co drugi sezon albo jest na pudle albo walczy o utrzymanie, więc ten sezon tak przewiduje dla nich górną część tabeli i być może walkę o puchary.

Powtórzę, Łęczna to jest klub na 2-3 ligę, a nie e-klasę. Brakuje Arki, Zawiszy, Widzewa czy GKS Katowice. Fajne, pojemne, nowe stadiony i duże miasta, które na pewno bardziej przyciągną jakichś zagranicznych grajków na poziomie, aniżeli taka Łęczna czy Nieciecza.

Sebastian, Legia w tym sezonie ma mega szeroką kadrę, Duda czy Żyro mogą siedzieć na ławcę, a i tak nic nie tracą na jakości. Końcówka poprzedniego sezonu to już było po prostu wykończenie materiału, a teraz znowu zaczynają grać swoją piłkę, według mnie najlepszą w PL. Lech pod wodzą księdza Macieja się znacznie poprawił zwłaszcza jeśli chodzi o wyniki, bo już nie notuje takich głupich porażek, jak w ostatnich latach. Mimo wszystko teraz Lech jest skupiony na LM, a po Bazylei jak zobaczą na tabelę to już mogą być 7-9 punktów za Legią.
Blanco Triumfator
27.07.2015, 15:57
BVB, Bonin, Kaźmierczak? Oni byli dobrzy ale 5 lat temu, ten klub nie ma żadnych perspektyw i na co komu taki klub w ekstraklasie. Co sezon dolna część tabeli.. nawet w 3 lidze można znaleźć drużyny i większym potencjale sportowym.
Paolo92 Ćwierćfinalista
27.07.2015, 16:15
Blanco napisał(a):BVB, Bonin, Kaźmierczak? Oni byli dobrzy ale 5 lat temu, ten klub nie ma żadnych perspektyw i na co komu taki klub w ekstraklasie. Co sezon dolna część tabeli.. nawet w 3 lidze można znaleźć drużyny i większym potencjale sportowym.
Popatrz sobie na statystyki Bonina z tamtego sezonu - jeden z najlepiej asystujących pomocników ligi, pomimo tego że nie bardzo z kim ma grać w Górniku. Ponoć Nawałka chce mu dać szansę w kadrze.

Blanco napisał(a):Powtórzę, Łęczna to jest klub na 2-3 ligę, a nie e-klasę. Brakuje Arki, Zawiszy, Widzewa czy GKS Katowice. Fajne, pojemne, nowe stadiony i duże miasta, które na pewno bardziej przyciągną jakichś zagranicznych grajków na poziomie, aniżeli taka Łęczna czy Nieciecza.
To jakim cudem grają w Ekstraklasie ekspercie? fartem się znaleźli? jakby Katowice czy Arka prezentowały poziom Ekstraklasy to napewno graliby w niej chyba proste, a że mają przeciętnych kopaczy to są tam gdzie są

Narobić długów jak Widzew to każdy głupi może narobić, tylko weź potem spłać.

Ostatnio zedytowany przez: Paolo92, 27.07.2015, 16:21
"„Kiedy jesteś sportowcem, to nie chodzisz na prostytutki i nie pijesz do rana. Nic nie mogę zrobić kiedy ktoś pije o czwartej rano, a potem idzie na dziwki”." A. De Laurentis
Blanco Triumfator
27.07.2015, 20:18
No no i szykuje mu się transfer do Bayernu. Perspektywiczny piłkarz. A tak serio to podawał do Fiodora, który potem leciał sam połowę boiska, dobra asysta.

PS Pisałem o potencjale sportowym. Wiadomo że lepsi gracze z Polski pójdą grać nawet do takiej dziury jak Nieciecza, bo tam więcej płacą niż w 2 lidze.
Ostatnio zedytowany przez: Blanco, 27.07.2015, 20:20
Paolo92 Ćwierćfinalista
27.07.2015, 21:22
Kasy Górnik Łęczna nie ma za wiele, ale jak narazie transfery zrobili przemyślane. Dziś wygrali kolejny mecz z Zabrzem.
kaapi16321 Zwycięzca grupy
27.07.2015, 22:09
Tabela po dwóch kolejkach:
1.Legia
2.Korona
3.Łęczna
4.Pogoń
5.Cracovia
6.Jagielonia
7.Lech
8.Ruch
9.Piast
10.Wisła
11.Zagłębie
12.Śląsk
13.Podbeskidzie
14.Górnik
15.Lechia
16.Termalica
Więc ja typowałem 6.Jaga 16.Termalica.
Squbaniec Uczestnik LM
27.07.2015, 22:22
Mecz Lecha z Pogonią to był wypadek przy pracy. Mecz z Lechią już o wiele lepszy. Legia jak na razie na starcie masę goli nastrzeliła najpierw Śląskowi, potem Podbeskidziu.
Wisła to była mocniejsza kilka lat temu. Do tego poprzedni sezon lech by zdominował ekstraklasę, gdyby nie to, że miał bardzo dużo remisów, ale za to miał tylko 3 porażki.
BVB09 Półfinalista
28.07.2015, 09:08
Paolo92 napisał(a):Kasy Górnik Łęczna nie ma za wiele, ale jak narazie transfery zrobili przemyślane. Dziś wygrali kolejny mecz z Zabrzem.
Masz rację , obecnie Łęczna zajmuje 3. miejsce i według mnie na pewno znajdzie się w pierwszej ósemce.

Blanco napisał(a):Łęczna znowu padnie w bardziej zaawansowanej części sezonu. Korona zaczęła mocno i pewnie znowu się utrzymają, a Ruch co drugi sezon albo jest na pudle albo walczy o utrzymanie, więc ten sezon tak przewiduje dla nich górną część tabeli i być może walkę o puchary.

Powtórzę, Łęczna to jest klub na 2-3 ligę, a nie e-klasę. Brakuje Arki, Zawiszy, Widzewa czy GKS Katowice. Fajne, pojemne, nowe stadiony i duże miasta, które na pewno bardziej przyciągną jakichś zagranicznych grajków na poziomie, aniżeli taka Łęczna czy Nieciecza.

Sebastian, Legia w tym sezonie ma mega szeroką kadrę, Duda czy Żyro mogą siedzieć na ławcę, a i tak nic nie tracą na jakości. Końcówka poprzedniego sezonu to już było po prostu wykończenie materiału, a teraz znowu zaczynają grać swoją piłkę, według mnie najlepszą w PL. Lech pod wodzą księdza Macieja się znacznie poprawił zwłaszcza jeśli chodzi o wyniki, bo już nie notuje takich głupich porażek, jak w ostatnich latach. Mimo wszystko teraz Lech jest skupiony na LM, a po Bazylei jak zobaczą na tabelę to już mogą być 7-9 punktów za Legią.
Coś ty się uczepił tej Niecieczy i Łęcznej? Powtórze jeszcze raz, Łęczna NA PEWNO nie spadnie a znajdzie się w górnej ósemce, Co do Termalici to się zgodzę bo raczej spadną ale oni nie grali u siebie i może mecze na własnym stadionie będą ich atutem. W Termalice jest dużo ciekawych, doświadczonych zawodników np: Plizga, Ziajka, Kędziora, ale też młodych i perspektywicznych np: Babiarz, Drozdowicz,Paluchowski.
Ostatnio zedytowany przez: BVB09, 28.07.2015, 09:15
Blanco Triumfator
28.07.2015, 17:01
Jeżeli dla Ciebie 27-29 latkowie są perspektywiczni to pozdrawiam
BVB09 Półfinalista
28.07.2015, 19:56
W 3. kolejce prawdziwy hicior! Wisła- Lech czyli Mączyński vs. Linetty albo jak kto woli Brożek vs. Robak/Thomalla.
Squbaniec Uczestnik LM
28.07.2015, 23:29
Obstawiałbym raczej, że Lech jest zdecydowanym faworytem jeśli chodzi o mecz Wisła-Lech, ze względu, że to nie jest jednak ta sama Wisła, co sprzed kilku lat.
BVB09 Półfinalista
29.07.2015, 08:57
Ale mówili że, Wisła nie ma kasy a tu Popović, Cierzniak i Mączyński a zwłaszcza ten ostatni jest dość drogi jak na T-ME
Alekej Uczestnik LM
29.07.2015, 18:24
Pewnie odpadnie Termalica i chyba Zagłębie Lubin,ale możliwe,że ten drugi może zrobić niespodziankę rywalom.
Ostatnio zedytowany przez: Alekej, 29.07.2015, 18:24
BVB09 Półfinalista
30.07.2015, 21:48
Lechia i Wisła jak na razie słabiutko tyle dobrych transferów a bardzo mało ognia.
Ostatnio zedytowany przez: BVB09, 30.07.2015, 21:49
Blanco Triumfator
31.07.2015, 15:52
Nie jest dosć drogi, tylko w Chinach przepłacają piłkarzy.

Szybka odpowiedź

Zaloguj się, aby brać udział w dyskusji