Forumowa Mafia - edycja 20 - wątek gry
VeBpl Triumfator
17.09.2015, 12:52
napisał(a):Niby skąd?
Mafiozi mają kontakt po za forum. I pewne jest to, że kaapi poinformował drugiego żeby sam decydował np. o mordzie, o linczu, o wpisach bo go nie będzie.
"Miłość i nienawiść to dzieci niewoli Wydane na świat dla lepszej kontroli Nad ludźmi którzy muszą mieć podziały Bo bez nich świat zrobi się zbyt szary"
cichy84 Moderator
17.09.2015, 12:55
Alliv napisał(a):Zupełnie jakbys na siłę szukał we mnie mafiozy.
Na tym polega ta gra, w końcu się mafioza wsypie sam, trzeba cisnać każdego kto jest choć trochę podejrzany

Vernarith napisał(a): VeBpl napisał(a):
Będąc w mafii na pewno wiedziałbym, że kaapi nie zagra

Niby skąd?
Właśnie VeBpl, skąd? Powiedział ci?

VeBpl - czemu mnie ostro nie atakujesz? Czemu nie podajesz argumentów, ze ja jestem w mafii? Tylko zawsze delikatnie próbujesz namówić innych na głosowanie na mnie.

Uważasz, ze jestem w mafii? Napisz dlaczego. PNiedziel - dlaczego podejrzewasz jego?

VeBpl Triumfator
17.09.2015, 13:03
Przejrzyjcie posty lutzifera i zobaczcie, że nikogo nie atakował. Myślę, że mafia chciała zostawić grupę w której każdy kogoś podejrzewa, oskarża.
"Miłość i nienawiść to dzieci niewoli Wydane na świat dla lepszej kontroli Nad ludźmi którzy muszą mieć podziały Bo bez nich świat zrobi się zbyt szary"
Vernarith Debiutant
17.09.2015, 15:10
@VeBpl Odnieś się może do tego, co się dzieje.
VeBpl napisał(a):Przejrzyjcie posty lutzifera i zobaczcie, że nikogo nie atakował. Myślę, że mafia chciała zostawić grupę w której każdy kogoś podejrzewa, oskarża.
No shit Sherlock. Co zamierzałeś tym wnieść? Poza odwróceniem uwagi od siebie?
Ostatnio zedytowany przez: Vernarith, 17.09.2015, 15:10
Pollentia! Audi meum accersitus et interfice meo adversari!
VeBpl Triumfator
17.09.2015, 15:39
Vernarith napisał(a):@VeBpl Odnieś się może do tego, co się dzieje.
VeBpl napisał(a):Przejrzyjcie posty lutzifera i zobaczcie, że nikogo nie atakował. Myślę, że mafia chciała zostawić grupę w której każdy kogoś podejrzewa, oskarża.
No shit Sherlock. Co zamierzałeś tym wnieść? Poza odwróceniem uwagi od siebie?
Moja uwaga jest skupiona na mnie bo ... ty tak uważasz? Ani ja, ani wy nie napisaliście nic dziwnego, więc dlaczego tak sądzisz? Mój wpis tyczący kaapiego powinien być swego rodzaju usprawiedliwieniem mnie bo mafia nie ryzykowała by specjalne odpadnięcie jednego z nich aby przetrwał drugi i miał jakieś tam alibi

Vernarith Debiutant
17.09.2015, 18:01
@up Tym bardziej jesteś podejrzany. Ruch, który "zapewnia" niewinność? Po 2 linczach takie coś jest już nieaktualne. Poza tym równie dobrze możesz teraz bronić siebie jako mafiozo.
Posłuchajmy co inni mają na ten temat do powiedzenia(mam nadzieję, że nie sprowadzi się to do 3-4 głosów).
PNiedziel Debiutant
17.09.2015, 18:44
Lista żyjących:
4. Alliv
5. PNiedziel
6. mix
7. Vernarith
9. VeBPl
10. cichy

Zostało nas 6, w tym jeden mafioza. Mamy więc jakiś tam margines błędu. Teraz wykluczę tych, których uważam za niewinnych. Z oczywistych względów odrzucam siebie. W poprzednich postach odrzucałem również Vernaritha (według mnie nie gra po mafijnemu). Czyli już skreślamy dwie osoby z listy:

4. Alliv
6. mix
9. VeBPl
10. cichy

Czyli zostają 4 osoby, czyli jest już nieźle. Przyjrzałem się teraz sprawie kaapiego i zauważyłem jedną rzecz. Mix przed pierwszym mordem nie wysłał żadnego posta. Przed pierwszym linczem również tego nie zrobił. Swojego pierwszego posta napisał dopiero PO pierwszym linczu:
mix17 napisał(a):dziś coś poczytam i spróbuje pomóc.
Czyli mix najprawdopodobniej dopiero wtedy zajął się grą w mafię, więc kaapi musiał przez dwa poprzedni dni ogarniać wszystko samodzielnie. Patrząc na aktywność kaapiego, to wątpię żeby mix był również w mafii. Przy tak małej aktywność kaapi sam by tego nie ogarnął, dlatego drugi mafioza musi być kimś aktywnym. Poza tym w pierwszym linczu:
Kcurek napisał(a):Brak głosu: kaapi16321, mix17.
Dwaj mafiozi nie oddają głosu w tym samym linczu? To bym się kupy nie trzymało. Poza tym kaapi mając świadomość tego, że mix mafioza nie pojawił się ani razu, to zapewne nie pokpiłby sprawy i starał się przynajmniej zachować pozory aktywności i przynajmniej w tym linczu zagłosować.

Dlatego odrzucam mixa:
4. Alliv
9. VeBPl
10. cichy
No to zostają nam trzy osoby. Będę bardzo zdziwiony, jeżeli w tej trójce nie znajdzie się drugi mafioza.

Kogo wybieram dzisiaj? Vernarith przypomniał bardzo ważny post VeBpla:

VeBpl napisał(a): Rozbawiło mnie, że nagle pojawia się dwóch nie aktywnych Podejrzewam jednak, że kaapi nie jest mafiozą bo napisał komentarz i miał dzień przerwy a z reguły osoba będąca w mafii woli grać.
Nie wiem czy mafioza wprost broniłby swojego kolegę, ale któż to wie? Ten post działa mocno na twoją niekorzyść, dlatego oddaję dzisiaj na ciebie swój głos.
Ostatnio zedytowany przez: PNiedziel, 17.09.2015, 18:47
VeBpl Triumfator
17.09.2015, 18:52
Uniewinniałbym osobę która wiem, że zginie i wszyscy się dowiedzą, że była w mafii? Właśnie wyszła by taka sytuacja jaką mamy teraz, że podejrzewasz mnie przez tamto uniewinnianie.
Przyjrzałbym się PNiedziel. Głos na cichego (co było zaskoczeniem)- pisałem, że mogli się dogadać, że mafia głosuje na mafię i mają oddzielenie, że obaj w mafii nie będą a pózniej zmienił głos na kolbę- a w linczu drugim znów nie głosowali razem.
Odrzuciłbym Alliva jako niewinnego

mix- nie ma co sobie nim zawracać głowę,
PNiedziel- no widzisz, tobie też się wydaje, że ktoś (w tym przypadku Vernarith) jest niewinny- tak samo jak mi się wydawał kaapi
Alliv- na równi z cichym choć bardziej wyważona gra, nie atakował a coś tam tylko komentował i krótko się tłumaczył, nie kombinował jak cichy-a tu zagrywka, że niby 3 mafiozów jest lub pytanie- kogo jeszcze podejrzewasz. On nawet kontynuował to pytanie- gdyby od razu je uciął zwrócił by uwagę, że może to się okazać wpadką jakąś
Ostatnio zedytowany przez: VeBpl, 17.09.2015, 19:03
PNiedziel Debiutant
17.09.2015, 18:57
VeBpl napisał(a):Przyjrzałbym się PNiedziel. Głos na cichego (co było zaskoczeniem)- pisałem, że mogli się dogadać, że mafia głosuje na mafię
Co? Przecież kaapi odpadł za punkty karne i okazał się mafiozą, więc ja i cichy i nie może być w mafii, bo mafia liczy tylko dwóch członków

No chyba, że czegoś nie zrozumiałem w twojej wypowiedzi.
VeBpl Triumfator
17.09.2015, 19:04
No tak, mamy przecież jeszcze tylko jednego mafiozę

Edit- nadal nie wiem na kogo oddać głos, zasugeruje ktoś?
Ostatnio zedytowany przez: VeBpl, 17.09.2015, 19:06
Kcurek Zwycięzca grupy
17.09.2015, 19:23
Ludziska, głosy? Napisano w harmonogramie, że czekam do 20:00. Aczkolwiek jak będzie nędza, to poczekam.
Alliv Uczestnik LM
17.09.2015, 19:45
cichy84 napisał(a):coś miałem przeczucie ze tak będzie... czyli 1 mafioza pisze mordy, pasuje mi to do Alliva bardziej niż Vermaritha
Znowu bezpodstawne oskarżenia.Niby dlaczego pisanie mordu pasuje do mnie?Ja nie widzę powiązań.

Vernarith napisał(a):Co się tak szczerzysz? Statystyka, Panie. To, że raz napisał ze spacją nic nie znaczy. Jak mi "wycytujesz" wszystkie jego poprawne myślniki i będzie ich więcej, to ok.
To nie było na poważnie

VeBpl napisał(a):Edit- nadal nie wiem na kogo oddać głos, zasugeruje ktoś?
Podłączam się do pytania.Na ten moment mój głos leci na cichego chyba,ze ktoś ma lepszy pomysł.
Ostatnio zedytowany przez: Alliv, 17.09.2015, 19:57
cichy84 Moderator
17.09.2015, 20:12
Alliv napisał(a):Podłączam się do pytania.Na ten moment mój głos leci na cichego chyba,ze ktoś ma lepszy pomysł.
mam, na VebPl, wysypał sie dziś i jeszcze chce wiedzieć na kogo oddamy głos, żeby się podpiać mafioza jeden
Vernarith Debiutant
17.09.2015, 20:22
VeB. Moim zdaniem jedyny słuszny głos w tej sytuacji.
VeBpl Triumfator
17.09.2015, 20:30
Gdybym zginął głosujcie dalej tak- cichy, Vernarith, PNiedziel.
Nie macie nic na mnie tak jak ja nie mam na was, ciekawe na kogo zagłosujecie jutro...
Edit- w mafii nie jest Vernarith- nie musiał pisać, że głosuje na mnie a podpiął się pod dwójkę wyżej w której jest jeden mafia,stawiam, że cichy, który chciał przeważyć lincz i poszedł za głosem PNiedziela
Ostatnio zedytowany przez: VeBpl, 17.09.2015, 20:36
Alliv Uczestnik LM
17.09.2015, 20:31
Czyli już jest przesądzone.Na VeBa są trzy głosy (Vernarith,cichy i Niedziel)

EDIT:Chyba,że mix wróci i zagłosuje na cichego wtedy jest szansa.

EDIT2:Kcurek,na kiedy został przełożony lincz?
Ostatnio zedytowany przez: Alliv, 17.09.2015, 20:41
Kcurek Zwycięzca grupy
17.09.2015, 20:46
Lincz 3:

VeBpl - trup (niewinny) - 3: cichy84, PNiedziel, Vernarith;
cichy84 - 2: Alliv, VeBpl.

żartowałem, nabraliście się?

Lincz 3:

VeBpl - trup (winny, Godfather) - 3: cichy84, PNiedziel, Vernarith;
cichy84 - 2: Alliv, VeBpl.

OGŁASZAM Z DAWNA OCZEKIWANY KONIEC GRY I ZWYCIĘSTWO MIASTA!

Podsumowanie pojawi się tu, jak je napiszę, a moje paskudne łącze pozwoli mi je wysłać.
VeBpl Triumfator
17.09.2015, 20:47
Ja się nabrałem
Jayden Uczestnik LM
17.09.2015, 20:49
Ta, a Kcurek mówił, że analiza opisu mordu to kiepska taktyka. : > Gdybym przetrwał pierwszy mord, to forsowałbym VeBa i Squbańca, bo mieli te same nawyki stylistyczne, jak te w mordzie.
Gratuluję miastu!
Ostatnio zedytowany przez: Jayden, 17.09.2015, 20:50
Alliv Uczestnik LM
17.09.2015, 20:56
Czyli było dwóch nieaktywnych mafiozów,to bardzo utrudniło zadanie VeBowi.
Jayden Uczestnik LM
17.09.2015, 20:58
Dwóch było w sumie. Tylko jeden był nieaktywny. VeB z aktywnością stał na przyzwoitym poziomie.
cichy84 Moderator
17.09.2015, 21:04
Ile mógł to ugrał, ale w końcu było wiadomo, że padnie, kaapi zawalił, jakby był w mafii ktoś aktywny to by to pewnie inaczej wyglądało
Jayden Uczestnik LM
17.09.2015, 21:09
Robić zapisy do następnej edycji?
Alliv Uczestnik LM
17.09.2015, 21:09
cichy84 napisał(a):Ile mógł to ugrał, ale w końcu było wiadomo, że padnie, kaapi zawalił, jakby był w mafii ktoś aktywny to by to pewnie inaczej wyglądało
Kappi w poprzedniej edycji też nic nie grał,on chyba się zapisuje tylko po to,żeby być zapisanym.
PNiedziel Debiutant
17.09.2015, 21:18
Czyli bez zaskoczeń. VeBpl, tamto bronienie kaapiego było bardzo głupie i teraz się to na tobie zemściło
Oczywiście dziękuję za grę pozostałym miastowym, jak i mafii.

Tak gwoli ścisłości, to miałem rolę sędziego, ale jak widać, nie miałem okazji skorzystać ze swoich uprawnień.
Kcurek Zwycięzca grupy
17.09.2015, 21:23
Jayden napisał(a):Ta, a Kcurek mówił, że analiza opisu mordu to kiepska taktyka. Gdybym przetrwał pierwszy mord, to forsowałbym VeBa i Squbańca, bo mieli te same nawyki stylistyczne, jak te w mordzie.
Ta, teraz tak śpiewasz, Jayden Nie no, ale wiadomo, że analiza treści jest bez sensu. Ale językowa (charakterystyczne słowa czy błędy) - już może pomóc.
Alliv napisał(a):Czyli było dwóch nieaktywnych mafiozów,to bardzo utrudniło zadanie VeBowi.
Ale przecież dwóch padło dopiero, to dlaczego ja zamknąłem grę?

A więc obiecane podsumowanie od Prowadzącego:

1. Jayden - szarak - ja tam nie widzę w jego grze nic specjalnego, tutaj zagrał marną prowokację, która w zasadzie nic nie dała i gdyby nie akcja mafii (), posłałaby do piachu dwóch miastowych zamiast jednego.
2. Lutzifer - szarak - a on grał?
3. Squbaniec - Ksiądz - tak, proszę Państwa, naturalności to on wyczuć nie umie. Dlatego atakował, kogo nie należało. Może się wyrobi na przyszłość.
4. Alliv - szarak - LVP. Zdecydowanie najsłabszy szarak i zasłużona nagroda Złotego Mostiana wędruje do niego. Grał tak mafijnie, że Cichy w testamencie bił w niego przez całą grę.
5. PNiedziel - Sędzia - z umiejki nie skorzystał, bo nie było okazji. Z dnia na dzień coraz lepiej, w ostatnim dniu pokazał, dlaczego jest znany na Tawernie z ogarnięcia w grze. Ale, co mnie nieziemsko bawiło, potrafił (nawet w jednym poście) zmieszać genialne wnioski z absolutnie beznadziejnymi (ofc, jak całe miasto)
6. mix - szarak - tu nawet nie zapytam, czy grał. W wyścigu do nagrody Złotego Amigo wyprzedza go Kaapi tylko dlatego, że mix był miastowym.
7. Vernarith - szarak - chciał linczować Prowadzącego za wylosowanie mu roli... zaraz, dysfunkcyjnego? W grze kapitalny atak na VeB-a, i to nawiązujący objętością do legendy Reda (z tym, że tu był 4/5 A4, ale na jednego typa, i to mafijnego, a tam Red napłodził 2 A4 na trzech niewinnych ) Szkoda tylko paru marnych postów bliżej początku gry, ale to kwestia braku obycia w konkretnym środowisku.
8. kaapi - mafiozo - tego zatłuc, to mało (no chyba, że się sensownie usprawiedliwi, bo wypadki chodzą po ludziach). Masakra. No ale nawet z tego, co zagrał, nic mądrego nie było. Wrąbał się pierwszym (sic!) postem.
9. VeBpl - Godfather - zagrał licząc na proste odwrócenie logiki. Sorry, ale nawet tutaj i nawet z całą rzeszą debiutantów takie rzeczy nie przejdą Strasznie mafijne posty płodził. Obrona Kaapiego była tego szczytem.
10. cichy - szarak - niewiele, ale jak już, to konkretnie. Starał się poszukiwać. I perfekcyjnie wyłapał mafijność VeB-a w końcówce (patrz odniesienia do postów).
11. kolba8 - szarak - jak na gracza z ogromnym doświadczeniem nic nie pokazał. Zasługa w wykazaniu całkowitego braku logiki w postach Alliva.

Nagrody Prowadzącego:
MVP alias Złoty... emmm, no właśnie, jak to nazwać? Przecież nie Tomuś Ale i tak nieprzyznany, nie ma komu. Wiadomo, że byłby to Vernarith, ale na początku kilka postów było kiepskich (nie, nie reakcja na bączka Jaydena, ta była bardzo naturalna, no ale wiem to, bo go znam).
LVP alias Złoty Mostian dla Alliva za bezpłciowe posty przeplatane z mafijnymi.
MHP (just in case: Most Hidden Player) alias Złoty Amigo dla Kaapiego. A byłby jeszcze dzień tego, gdyby nie padł. A może i dwa, patrząc na działania niektórych miastowych.

Pytania do graczy:
VeB - możesz mi powiedzieć, dlaczego nie podałeś się za Sędziego w ostatnim dniu, ze 2h przed linczem?
Alliv, dorobiłeś się może Słownika Poprawnej Polszczyzny? Jeśli nie, zachęcam, żebyś to uczynił; jeśli tak - zacznij z niego korzystać
Ludzie, dlaczego nie czytaliście postów? Dopiero po dwóch linczach ktoś się za to porządnie wziął...

Odwołania do konkretnych postów:
Oczywiście napisałbym o myślnikach u VeB-a, no ale zrobił to Vernarith, więc nie dubluję.
VeBpl napisał(a):Podejrzewam jednak, że kaapi nie jest mafiozą bo napisał komentarz i miał dzień przerwy a z reguły osoba będąca w mafii woli grać.
WTF? A dlaczego, z tego samego powodu, nie uniewinniłeś Mixa?
VeBpl napisał(a):Edit- nadal nie wiem na kogo oddać głos, zasugeruje ktoś?
WTF? MAFIA ALERT, RED ALERT! Czyli innymi słowy "mam gdzieś, na kogo zagłosuję, bo jestem w mafii i jest mi to najzupełniej obojętne, byle poleciał miastowy". Pozdrawiam Reda z tego miejsca za opieprzenie mnie równo w słynnej edycji z Dago za niezauważanie tego

Zapisy do następnej? Jestem za. Ale z góry uprzedzam, minimum to 15 osób, czyli 14 grających. Inaczej to nie ma sensu, musi być trzech mafiozów.
Ostatnio zedytowany przez: Kcurek, 17.09.2015, 22:07
Squbaniec Uczestnik LM
17.09.2015, 21:24
Moja pierwsza edycja i przyznam się, że słabo/momentami bardzo słabo zagrałem, ale to też wynika z mojego niedoświadczenia niestety. Jak chcecie wiedzieć, za kogo się pomodliłem przed mordem to za kolbę, szkoda, że trochę mafijnie grał. Swoje błędy zauważyłem też dzięki MG. A głos na kolbę w 1 linczu czysty strzał był, bo nie było pewności na kogo poważniej zagłosować.
Vernarith- szkoda że poparłem Jaydena z tym jego tropem. Chodź potem jak widać okazało się, że jedne z panów z nickiem na V(Veb) był mafiozem.
Ksiądz- sądzę że nie zasługiwałem na tą rolę, właśnie ze względu na brak doświadczenia w grze.
Ostatnio zedytowany przez: Squbaniec, 17.09.2015, 21:32
Jayden Uczestnik LM
17.09.2015, 21:28
Tutaj zapisy, jakby ktoś chciał -> http://www.ligamistrzow.com/forum/temat/725,gry-i-zabawy .
PNiedziel Debiutant
17.09.2015, 21:29
Można prosić o dostęp do mafijnego forum?
Kcurek Zwycięzca grupy
17.09.2015, 21:32
Niedziel, tam nic nie ma. Dosłownie nic. A na pewno nic mądrego.

Szybka odpowiedź

Zaloguj się, aby brać udział w dyskusji