Superliga?!
Patrick Redaktor
17.09.2016, 12:00
Coraz głośniej mówi się powstaniu w najbliższych latach zamkniętej Superligi, tylko dla największych i najbogatszych. Nie miałaby wtedy znaczenia pozycja w lidze zajęta na koniec sezonu, bo kto będzie miał zagrać w Superlidze, to i tak w niej zagra bez względu na rozgrywki ligowe. Co myślicie o tym pomyśle, wyobrażacie to sobie w ogóle? Jak powstanie Superligi wpłynęłoby na klubowe rozgrywki w Europie? Zbliża się nieuchronny koniec Ligi Mistrzów? Co z Ligą Europy? Zapraszam do dyskusji.
Paolo92 Ćwierćfinalista
13.02.2017, 16:39
Głupota, w tej Superlidze zagrają najbogatsi, ja czegoś takiego nie będę oglądał. Już teraz coroczne Barca-PSG, Bayern-Arsenal czy Real-"jakiś ogórek" poprostu nudzą.. w ogóle futbol wydawał mi się ciekawy gdzieś tak do 2008 roku, było atrakcyjniej, bo co roku grały nowe drużyny w LM, a po 2008 bogaci stawali się jeszcze bogatsi i zaczęli uciekać tym mniejszym. Teraz ta różnica będzie jeszcze większa.
"„Kiedy jesteś sportowcem, to nie chodzisz na prostytutki i nie pijesz do rana. Nic nie mogę zrobić kiedy ktoś pije o czwartej rano, a potem idzie na dziwki”." A. De Laurentis
Blanco Triumfator
13.02.2017, 20:18
Napoli to "jakiś ogórek"? Hmm..
"90 minut na Bernabéu to bardzo dużo czasu"
cichy84 Moderator
15.02.2017, 22:41
Nie do końca tak ma być. Superliga ma się składać z najlepszych zespołów z 4 najlepszych lig Europy - angielskiej, hiszpańskiej, niemieckiej i włoskiej. Po 4 pierwsze zespoły z tych lig wchodzą od razu do fazy grupowej. Pozostali w eliminacjach wskakują na brakujące miejsca.

Tak więc ogórek Napoli też by wszedł, za to PSG, czy Monaco niekoniecznie

Szybka odpowiedź

Zaloguj się, aby brać udział w dyskusji