Ligue 1
Patrick Redaktor
17.09.2016, 12:00
Bieżące wydarzenia, hitowe pojedynki, ogólna dyskusja na temat rozgrywek. Wszystko o lidze francuskiej w tym wątku.
Paolo92 Ćwierćfinalista
12.02.2017, 12:03
Od początku tego sezonu trzymam kciuki za AS Monaco. Mają bardzo fajną, młodą pakę - Sidibe, Lemar, Mbappe, Boschilia, będący w świetnej formie Falcao, no i nasz rodzynek - Kamil Glik. Co najważniejsze nie jest to ekipa typu Chelsea, City, Real itp. robiona za dziesiątki czy tam setki milionów, tylko właściwie "no name'y", które dopiero zaczynają wchodzić w dorosłą piłkę. Oglądałem wczoraj ich mecz z Metz (5-0) i jestem pod wrażeniem ich gry, oby tak dalej pewnie ich po sezonie rozkupią, więc trzeba się cieszyć póki można.
Ostatnio zedytowany przez: Paolo92, 12.02.2017, 12:04
"„Kiedy jesteś sportowcem, to nie chodzisz na prostytutki i nie pijesz do rana. Nic nie mogę zrobić kiedy ktoś pije o czwartej rano, a potem idzie na dziwki”." A. De Laurentis
Blanco Triumfator
12.02.2017, 13:12
Paolo92 napisał(a):Co najważniejsze nie jest to ekipa typu Chelsea, City, Real itp. robiona za dziesiątki czy tam setki milionów
Tak dla Twojej świadomości w ostatnich 5 latach Monaco wydało na transfery około 400 mln €. Dla porównania Real w tym samym czasie wydał około 450 mln €, a Twoja Barca około 480 mln €.
"90 minut na Bernabéu to bardzo dużo czasu"
Paolo92 Ćwierćfinalista
12.02.2017, 14:02
Ciekawe łączna wartość rynkowa całego Monaco to 197 milionów euro, zajrzyj na transfermarkt i kto tam niby był taki sprowadzany za gruby hajs? najdrożsi to Bernardo Silva, Lemar i Fabinho po 20-25 mln euro. Dodam że na te kwoty są wyceniani OBECNIE, czyli jak ich Monaco sprowadzało kosztowali o wiele mniej. Barca owszem sprowadzała zawodników za grubą kasę np Suarez ale i mają więcej wychowanków jak Real. Dobra to temat o Ligue 1. Nie zdziwię się jak twój Real sprowadzi po tym sezonie któregoś młodziaka.
"„Kiedy jesteś sportowcem, to nie chodzisz na prostytutki i nie pijesz do rana. Nic nie mogę zrobić kiedy ktoś pije o czwartej rano, a potem idzie na dziwki”." A. De Laurentis
Blanco Triumfator
12.02.2017, 14:41
Źródło danych, z których korzystałem to właśnie transfermarkt. Monaco to zespół tego typu co PSG i najpierw ściągali gwiazdy typu Falcao i James za gigantyczne kwoty, a teraz nieco zmienili taktykę i stawiają na młodych, ale już zawodników, którzy wyróżniają się w Ligue 1, ale nie tylko. Tylko w ostatnich dwóch sezonach wydali 150 mln €, więc nie opowiadaj bzdur.

Haha no tak, bo przecież Barca ma wielu wychowanków, więc wcale nie oznacza to, że zbudowali swój zespół za prawie 500 mln €, a jeszcze ciekawsza jest kwestia ile przetoczyli pod stołem. Na szybko przewertowałem składy i wyszło, że w obecnej kadrze Real ma 1 wychowanka więcej, więc nie powielaj kolejnego mitu.
Paolo92 Ćwierćfinalista
12.02.2017, 15:21
Blanco napisał(a):ródło danych, z których korzystałem to właśnie transfermarkt. Monaco to zespół tego typu co PSG i najpierw ściągali gwiazdy typu Falcao i James za gigantyczne kwoty, a teraz nieco zmienili taktykę i stawiają na młodych, ale już zawodników, którzy wyróżniają się w Ligue 1, ale nie tylko. Tylko w ostatnich dwóch sezonach wydali 150 mln €, więc nie opowiadaj bzdur.
Owszem, Monaco sprowadzało graczy za dużą kasę, i im nie szło. Nie zmienili taktyki, tylko Rybołowlew zaczął mniej inwestować w klub, więc teraz nie są jak PSG, które dalej sprowadza drogo.

O, a Real to świętoszki, na bank nic nie "przetoczyli pod stołem" każdy wielki klub wałkuje.

Odrazu się czepiasz pojedynczych słówek, w pierwszym poście jak wymieniałem kluby robione za wielki hajs to mi chodziło o wszystkie wielkie a nie tylko te trzy co przykladowo wymieniłem. Ale oczywiście i tego musiales sie przyczepić

Ostatnio zedytowany przez: Paolo92, 12.02.2017, 15:23
Blanco Triumfator
12.02.2017, 17:31
No właśnie Rybołowiew.. gdyby nie on to nie wiadomo, gdzie w tej chwili tułałoby się Monaco. Z jednej strony fajnie, że znowu są na topie, bowiem to jeden z najbardziej utytułowanych klubów we Francji, a z drugiej szkoda, że ich sukcesy opierają się na kasie właściciela, jak np. Man City. Mieszane uczucia.

Szybka odpowiedź

Zaloguj się, aby brać udział w dyskusji