Piłkarzyki - w jaki sposób przyspieszyć budowanie składów do gry? [debata]
Patrick Redaktor
01.10.2016, 02:04
No właśnie, macie jakieś konkretne pomysły na przyszłość? Bo to co się teraz dzieje jest absolutnie nie do zaakceptowania. Nigdy wcześniej nie wyglądało to tak tragicznie. Jakoś już się doczołgamy do końca, ale zdecydowanie trzeba coś zmienić w perspektywie kolejnych edycji.

Moje propozycje, które na szybko przychodzą mi do głowy:

a) Każdy przy zapisie podaje mi swój numer telefonu (oczywiście nie publicznie tylko na priv). Wykorzystywałbym go tylko i wyłącznie do jednorazowego informowania SMSem o nadejściu kolejki danej osoby. Numer telefonu byłby tylko do mojej dyspozycji na potrzeby budowania składów do gry. Żadnych telefonów, żadnych katów, zawsze tylko jeden informacyjny SMS. Jeśli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości w kwestiach bezpieczeństwa i prywatności, to zapewniam, że jestem normalny i można mi zaufać

b) Stworzenie piłkarzykowej grupy na facebooku. Jednak ten pomysł wydaje mi się z góry nieco mniej trafiony, chociażby z racji tego, że mimo wszystko nie każdy musi mieć fejsa.

Ktoś ma jakieś inne konkretne i sensowne propozycje? Osobiście pomysł z telefonem wydaje mi się najlepszy. Tylko, czy każdy byłby w stanie podać mi swój numer telefonu, jednocześnie nie mając nie przeciwko?

Zapraszam wszystkich uczestników gry do dyskusji.
Asgar Moderator forum
01.10.2016, 08:20
A co to za problem z podaniem numeru telefonu?
Ja mogę potwierdzić że Patrick jest normalny i można mu bez obaw podać numer ;-)
Mediolan jest CZARNO - NIEBIESKI ! ! !
Placebo17 Ligowiec
01.10.2016, 08:54
Według mnie powinno skrócić czas oczekiwania, 24h to dużo tym bardziej że większość aktywnych graczy na wybranie zawodnika nie potrzebuje więcej niż 5h.
Skrócenie do 20h, byłoby chyba idealne, nie odejmujemy zbyt dużo czasu, a już teraz gdyby taki system został wprowadzony od początku mielibyśmy spokojnie 30 godzin do przodu
Rafax20 Debiutant
01.10.2016, 09:26
Dobry pomysł z tymi smsami,
Tak dalej jak teraz jest nie do pomyślenia w nastepnych edycji. Ale grupy na FB tez mozna stworzyc. Chyba nic się nie stanie jak takie coś będzie, może nawet trochę więcej osób się tym zainteresuje.
barteek2288 Zwycięzca grupy
01.10.2016, 10:31
SMS to jest wyjście. Na wprowadzenie w życie trzeba poczekać aż co najmniej 24 osoby opowiedzą się za tym. Jeżeli nie to zawsze można zmniejszyć liczbę zawodników do 16
Ostatnio zedytowany przez: barteek2288, 01.10.2016, 10:31
Asgar Moderator forum
01.10.2016, 10:53
Każda liczba graczy podzielna przez 4 jest dobra... zastanów się nad tym Patrick. A pomysł z skrócenie czasu na wybór grajka też jest dobry, jak dla mnie może być to nawet 12 godzin :-)
barteek2288 Zwycięzca grupy
01.10.2016, 11:05
Lub prowadzić w formie ligi i wtedy nie musi być nawet parzysta.
Jestem za skróceniem do 12h tak jak Asgar.
kaapi16321 Zwycięzca grupy
01.10.2016, 11:13
Losowania co kolejkę najlepsze by były najsprawiedliwsze.
Adi Ćwierćfinalista
01.10.2016, 11:17
Można skrócić do 10-12h. Tylko w razie w, pisać do Patricka wcześniej 2-3 nazwiska, żeby ewentualnie wybrał i nie trzeba wyrzucać nikogo z gry.
Opcja z telefonem też okej.
ɐɪʌoɔɐɹɔ
cichy84 Moderator
01.10.2016, 12:14
To proste - niech każdy poda na priv 20 piłkarzy których wybiera, ma na to powiedzmy tydzień od zapisania się do gry. Nawet gdy jest nieobecny, to Patrick będzie dodawał po kolei zawodników z listy do wyczerpania jego "piątki" czyli całego składu.

Jeśli nie da się stworzyć piątki, bo zawodników na liście wybrał wcześniej wylosowany manager to wtedy brakującą resztę uzupełnia sam. Będzie znacznie szybciej.

Poza tym, każdy powinien przed grą prześwietlić rynek i stworzyć sobie taką "20", więc nie powinno byc problemu

Co do tel. jestem za, przyspieszy to bardzo wybory.
Ostatnio zedytowany przez: cichy84, 01.10.2016, 12:14
Rafax20 Debiutant
01.10.2016, 12:56
cichy84 napisał(a):To proste - niech każdy poda na priv 20 piłkarzy których wybiera, ma na to powiedzmy tydzień od zapisania się do gry. Nawet gdy jest nieobecny, to Patrick będzie dodawał po kolei zawodników z listy do wyczerpania jego "piątki" czyli całego składu.

Jeśli nie da się stworzyć piątki, bo zawodników na liście wybrał wcześniej wylosowany manager to wtedy brakującą resztę uzupełnia sam. Będzie znacznie szybciej.

Poza tym, każdy powinien przed grą prześwietlić rynek i stworzyć sobie taką "20", więc nie powinno byc problemu

Co do tel. jestem za, przyspieszy to bardzo wybory.
Bez sensu pomysł zawsze 20 by była prawie taka sama moze 3-4 wyjątki
cichy84 Moderator
01.10.2016, 16:38
Rafax20 napisał(a):Bez sensu pomysł zawsze 20 by była prawie taka sama moze 3-4 wyjątki
Nie powiedziałbym. Mi tylko Icardiego zabrali poza tym żadnego z "moich" zapisanych w notatniku zawodników nikt jeszcze nie wybrał
01.10.2016, 18:12
cichy84 napisał(a):
Rafax20 napisał(a):Bez sensu pomysł zawsze 20 by była prawie taka sama moze 3-4 wyjątki
Nie powiedziałbym. Mi tylko Icardiego zabrali poza tym żadnego z "moich" zapisanych w notatniku zawodników nikt jeszcze nie wybrał
Już na początku skreśliłeś Messiego i Ronaldo
Patrick Redaktor
01.10.2016, 20:00
Drodzy Państwo, nie dyskutujemy tutaj na temat formatu rozgrywek, bo ten jest nie do ruszenia. Dawno temu przerabialiśmy system ligowy, który się nie sprawdził. Ktoś wygra pięć pierwszych meczów, odjeżdża całej stawce i reszta zaczyna olewać rozgrywki, tak samo ktoś przegra trzy pierwsze mecze i odechciewa mu się grać. Tutaj musi się dziać, muszą cały czas lecieć iskry, muszą być emocje i nie może być niczego pewnego do samego końca. Już nie raz tak było, że ktoś rzutem na taśmę w ostatniej kolejce ledwo wychodził z grupy, a później wygrywał całe rozrywki. I niech tak pozostanie. Poza tym, tak jak pisałem wcześniej wg mnie 16 graczy to za mało, z kolei 32 graczy to za dużo, 24 uczestników to idealne optimum na które nas stać.

Placebo17 napisał(a):Według mnie powinno skrócić czas oczekiwania, 24h to dużo tym bardziej że większość aktywnych graczy na wybranie zawodnika nie potrzebuje więcej niż 5h.
Skrócenie czasu wyboru do 20h (ale nie mniej) nie jest złym pomysłem. Dlaczego nie mniej? Prosty przykład. Poprzednik wybrał zawodnika późnym wieczorem, np. o godz. 22. Do rana mija już kilka godzin, później idziemy do szkoły/pracy i jest duże prawdopodobieństwo, że wybierzemy zawodnika dopiero w godzinach popołudniowych.

kaapi16321 napisał(a):Losowania co kolejkę najlepsze by były najsprawiedliwsze.
Żartujesz, prawda? Na pewno zmienianie kolejności wyboru co kolejkę pomogłoby nam w przyspieszeniu procesu budowania składów, kiedy co chwilę wszystko byłoby od nowa przewrócone do góry nogami...

Generalnie telefon naprawdę wydaje się idealnym rozwiązaniem, bo niezależnie gdzie ktoś będzie w danej chwili, to otrzymuje informację prosto do ręki, że nadeszła jego kolejka. Jesteś w szkole/pracy/na meczu, jesteś na zakupach, gotujesz obiad lub po prostu czytasz książkę i od razu wiesz, że powinieneś możliwie najszybciej wybrać kolejnego zawodnika do kadry, a w najlepszym wypadku odpisujesz mi nawet od razu, jeśli z góry wiesz kogo chcesz wybrać.

Jeśli ktoś chce i nie ma nic przeciwko, to już teraz może mi podać na priv numer swojego telefonu (bez żadnego przymusu). Tak jak pisałem, nie będę wydzwaniać co chwilę i katować do skutku. Zawsze będę wysyłał tylko i wyłącznie jednego informacyjnego SMSa, bez żadnych telefonów i chorych akcji, także bez obaw.
pp2000 Debiutant
01.10.2016, 20:25
Myślę że pomysł z SMSami byłby najlepszy. Co do pomysłu ze skróceniem czasu do 14h jest fatalny i tylko nieliczni by wykorzystali swoją kolejkę. Bardziej nie da się tego przyśpieszyć, wszystko zależy już od chęci gry przez poszczególne osoby.
Asgar Moderator forum
01.10.2016, 23:43
Patrick napisał(a):Skrócenie czasu wyboru do 20h (ale nie mniej) nie jest złym pomysłem. Dlaczego nie mniej? Prosty przykład. Poprzednik wybrał zawodnika późnym wieczorem, np. o godz. 22. Do rana mija już kilka godzin, później idziemy do szkoły/pracy i jest duże prawdopodobieństwo, że wybierzemy zawodnika dopiero w godzinach popołudniowych.
Ja bym skrócił czas wyboru zawodnika do 6 godzin z okresem martwym między 22 a 8 rano. O co mi chodzi? No np. jeżeli ktoś dokona wyboru o 21 to następna osoba nie ma czasu do 3 w nocy tylko do 13! Od 21 do 22 mija godzina później następuje czas nocny ochronny i od 8 rano liczy się pozostałe 5 godzin.
Wiem, trochę namieszałem ale sądzę, że to by przyspieszyło wybór i start zabawy :-)
Wiem że wszyscy mają swoje sprawy (praca, szkoła) ale przecież każdy ma coś takiego jak przerwa ;-) W połączeniu z SMSami byłoby to genialne i szybkie!
02.10.2016, 09:12
[quote="Asgar"Ja bym skrócił czas wyboru zawodnika do 6 godzin z okresem martwym między 22 a 8 rano. O co mi chodzi? No np. jeżeli ktoś dokona wyboru o 21 to następna osoba nie ma czasu do 3 w nocy tylko do 13! Od 21 do 22 mija godzina później następuje czas nocny ochronny i od 8 rano liczy się pozostałe 5 godzin.
Wiem, trochę namieszałem ale sądzę, że to by przyspieszyło wybór i start zabawy :-)
Wiem że wszyscy mają swoje sprawy (praca, szkoła) ale przecież każdy ma coś takiego jak przerwa ;-)

Świetny pomysł jestem za.
cichy84 Moderator
02.10.2016, 17:54
cichy84 napisał(a):Nie powiedziałbym. Mi tylko Icardiego zabrali poza tym żadnego z "moich" zapisanych w notatniku zawodników nikt jeszcze nie wybrał
Wróć, jeszcze Nikolicia mi wzięli, byłem pewny, ze przy "formie" Legii nikt nie pomyśli o zawodnikach PL ekstraklasy

Asgar napisał(a):Ja bym skrócił czas wyboru zawodnika do 6 godzin
W połączeniu z serwisem SMS-owym zagrało by to idealnie.

Szybka odpowiedź

Zaloguj się, aby brać udział w dyskusji