[Przyklejony] Forumowa Mafia - edycja 21 - wątek gry
WodnyGarnek Ćwierćfinalista
26.10.2016, 19:13
REGULAMIN
1. Gra w mafię opiera się na podziale graczy na 2 grupy - mafię, która chce przejąć kontrolę nad "miastem" i niewinnych mieszkańców, którzy to miasto chcą oczyścić z mafii. Niewinni mieszkańcy mają przewagę liczebną, ale nie wiedzą, kto jest członkiem mafii, a kto nie. Z kolei członkowie mafii starają się zachować tożsamość w tajemnicy przed niewinnymi mieszkańcami, wiedząc o sobie nawzajem i współpracując. Miasto wygra, jeśli zabije wszystkich członków mafii, z kolei zwycięstwo mafii następuje, gdy zrówna się ona liczebnością z niewinnymi mieszkańcami.

2. Gracze w grze tracą życie w następujący sposób:
- dostają największą ilość głosów w głosowaniu do Linczu - każdego dnia (począwszy od dnia pierwszego) każdy z graczy wysyła na pw wiadomość z nickiem gracza do mistrza gry. Gracz, który wygra wybory, umiera. Jeśli większa ilość graczy uzyska równą, najwyższą ilość głosów, ginie tylko jeden z nich. O tym, który to będzie decyduje MAFIA.
- zabija ich mafia w swoim Morderstwie - w dniu zerowym i w każdy dzień parzysty rozgrywki mafia może zabić jednego wybranego gracza; ewentualna przyczyna braku mordu nie będzie podawana – mafia nie ma obowiązku mordowania (może też zadziałać ksiądz)
- odpadają za brak aktywności
- są wykluczani za rażące naruszenie zasad itp.

3. Po uzyskaniu 3 punktów karnych gracz odpada z gry. Obowiązkiem jest głosowanie(za brak 1 punkt karny) oraz wpisanie się na temat gry w odpowiednim temacie między jednym, a kolejnym głosowaniem (za brak wpisu również 1 punkt karny). Dotyczy także dnia pomiędzy pierwszym mordem a pierwszym linczem.
Dodatkowo, zabronione jest przedstawianie innym graczom korespondencji z Mistrzem Gry w czasie rozgrywki, a także ujawnianie kontaktów odbywających się poza odpowiednim tematem na forum, dotyczących rozgrywki. Takie praktyki karane będą wykluczeniem. MG może przyznawać punkty karne także za inne działania, kiedy uzna to za stosowne.

4. Role - dzielą się na role zarezerwowane dla zwykłych mieszkańców i mafijne. Role nie mogą być przekazywane, czy dziedziczone, przepadają wraz ze śmiercią ich "nosiciela". Role nie mogą się kumulować.

Miasto:

Detektyw - w dniu, w którym nie morduje mafia może sprawdzić, czy wybrany mieszkaniec miasta jest członkiem mafii. Swoje sprawdzenie wysyła wraz z głosem w Linczu. By było ono skuteczne, musi przeżyć ten Lincz.

Ksiądz - w dniu, w którym morduje Mafia (wyjątek to dzień zerowy miasto bez ochrony księdza) wysyła Mistrzowi Gry na PW modlitwę. Aby była ona skuteczna Ksiądz musi przeżyć Lincz. Rolny nie może pomodlić się dwa razy z rzędu za tę samą osobę (tyczy się również siebie samego). Jeżeli pomodli się za OC, wtedy ten dostaje na PW informację, że Ksiądz modlił się za niego i dostaje nick księdza.

Opryszek - przy jego sprawdzeniu Detektyw dostaje informację, że jest on w mafii. Opryszek nie jest informowany o swojej roli. Po jego śmierci miasto nie jest informowane o jego roli. Jego rola nie jest ujawniana po śmierci.
Mafia (decyduje przy remisach):

Ojciec Chrzestny - przy jego sprawdzeniu, Detektyw dostaje informację, że jest on niewinny. Dostaje informację, że został sprawdzony przez Detektywa, ale nie dostaje jego tożsamości. Dostaje informację, że został wymodlony przez księdza i dostaje nick księdza. Jego rola nie jest ujawniana po śmierci.

Szpieg - 3 razy w ciągu rozgrywki (raz na dzień, zarówno w dzień mordu, jak i w dzień, gdzie mamy wyłącznie lincz. Wyjątkiem jest dzień zerowy, w którym mamy wyłącznie mord) może dokonać sprawdzenia, czy dany gracz (ten, którego sprawdza) posiada rolę miejską. Jeśli sprawdzi opryszka, dostaje informację zwrotną, że sprawdzony gracz posiada rolę. Sprawdzenie wysyła razem z głosem. By było ono skuteczne, musi przeżyć ten Lincz. Dostaje info bez konkretnego wskazania na daną rolę. Jego rola nie jest ujawniana po śmierci.

5. Testament Pośmiertny - Każdy gracz ma możliwość do napisania swojego testamentu, który wysyła do Prowadzącego w postaci prywatnej wiadomości lub w wątku z grą do godziny 12:00 następnego dnia po śmierci. Jeśli testament został wysłany w formie prywatnej wiadomości, jest on publikowany wtedy, gdy graczowi skończy się czas.

6. Głosy do Linczu należy wysyłać w postaci prywatnej wiadomości do Prowadzącego. Termin wysłania głosów to godzina 21:00 każdego dnia gry (chyba że Prowadzący postanowi danego dnia dokonać przesunięcia w czasie, o czym poinformuje z wyprzedzeniem). Prowadzący wymienia głosujących w kolejności alfabetycznej i publikuje wyniki tak szybko, jak to tylko możliwe po godzinie 21:00. Jako tytuł wiadomości proszę pisać G[numer głosowania]. Czyli jeśli jest to głosowanie pierwsze, gracz wysyła do mnie PW z głosem w tytule wpisując G1 (i oczywiście w treści nick gracza, na którego głosuje), jeśli drugie, G2 itd. - Głosowanie na siebie, trupa, czy inną postać nie uczestniczącą formalnie w grze, traktowane jest jak brak głosu. Jeśli któryś z graczy chce zmienić głos (ilość zmian dowolna) - wpisuje w tytule GX - zmiana (gdzie X to oczywiście numer głosowania).

7. W przypadku gdy gracz, który brał czynny udział w rozgrywce ogłasza odpadnięcie za nieaktywność lub sugeruje takie działanie, MG ma prawo uśmiercić takiego zawodnika w trybie natychmiastowym i potraktować to jako przyspieszony lincz. Ma to zapobiec między innymi stosowaniu taktycznego usunięcia się z gry w celu pokonania mafii.

8. Mimo tego, że ta gra lubi wywoływać duże, niekiedy dziwne emocje, apeluję o zachowanie cywilizowanego poziomu kultury. Nadmierne przeklinanie (w szczególności obrzucanie inwektywami innych graczy) będzie karane punktami karnymi.

Harmonogram:
9. Terminarz:
- 26.10 - Mord Mafii (22:00), nie działa Ksiądz;
- 27.10 - Lincz Miasta (21:00), działa Detektyw;
- 28.10 - Lincz Miasta (21:00), Mord Mafii (22:00), działa Ksiądz;
itd. Zawsze po dniu, gdzie mamy tylko lincz, w następnym jest też mord i odwrotnie
Dalej będę informował, ale lincz będzie zawsze między 21 a 22, mord zawsze godzinę po linczu.

10. Lista graczy:
1. Kacper (Janusz0)
2. Jayden
3. Vernarith
4. Kcurek
5. kaapi16321
6. Paolo92
7. mix17
8. Tomus88888888
9. Squbaniec
10. Fabio
11. kolba8
12. Sensei
13. mallowan
14. cichy84
15. Rasper

Ci, którzy będą bez ról, nie otrzymają wiadomości. Łącznie mamy trzech mafiozów. PW dostaniecie około godziny 20. Zakomunikuję osobiście, że wszyscy już dostali role. Proszę dokładnie przeczytać niniejszy Regulamin i w wypadku jakichkolwiek niejasności pytać. Jest parę poprawek w porównaniu do poprzedniej edycji

Ostatnio zedytowany przez: WodnyGarnek, 26.10.2016, 20:09
Squbaniec Uczestnik LM
26.10.2016, 19:16
A co mi szkodzi wypowiem się pierwszy i dam pytanie na rozgrzewkę.
Co myślicie o zajściu pod koniec meczu Lecha z Legią i czy bramka dla Legii ze spalonego powinna być uznana czy nie?
tomus88888888 Triumfator
26.10.2016, 19:45
Jestem niewinny!
https://www.facebook.com/Taktowlasniewyglada
Squbaniec Uczestnik LM
26.10.2016, 19:49
Przecież jeszcze losowania ról nie było,a ty już twierdzisz,że niewinny jesteś?
tomus88888888 Triumfator
26.10.2016, 19:50
Oczywiście
26.10.2016, 20:01
Role zostały rozlosowane.

Jeśli ktoś nie dostał żadnej wiadomości, to znaczy, że jest w tej edycji zwykłym mieszkańcem (lub opryszkiem)

Miłej zabawy.
Rasper Debiutant
26.10.2016, 20:08
Ciekawe, czy Tomus nadal jest niewinny
AH, przepraszam za pomyłkę w regulaminie. Przy pierwszym mordzie mafii (czyli tym za 2 godziny) nie działa oczywiście ksiądz, mea culpa. Już to poprawiam ^_^
Jayden Uczestnik LM
To jak tam, Panowie? Zadowoleni ze swoich ról czy wręcz przeciwnie? : >
tomus88888888 Triumfator
26.10.2016, 20:10
Jayden napisał(a):To jak tam, Panowie? Zadowoleni ze swoich ról czy wręcz przeciwnie? : >
Zadowolony, już mi się znudziła działalność przestępcza, a jedna z moich koleżanek mówiła, że w sutannie mi do twarzy
Kcurek Zwycięzca grupy
26.10.2016, 20:13
Siema.

Lech z Legią? No co, propsy dla Buricia, prawdziwy Lechita. Marciniak na stos. Bramka ze spalonego, no lol, wiadomo, że nie mogła być uznana. Marciniak na stos. Szkoda ryja strzępić.

Jayden, no raczej, jak zawsze. xD
Squbaniec Uczestnik LM
26.10.2016, 20:15
Witam
Szkoda tylko,że Legii się jak zwykle upiecze,bo ma mocne plecy w PZPN.
Sensei Uczestnik LM
26.10.2016, 20:16
Jestem zwykłym mieszkańcem lub opryszkiem.
tomus88888888 Triumfator
26.10.2016, 20:18
Sensei napisał(a):Jestem zwykłym mieszkańcem lub opryszkiem.
Zdecydowanie opryszkiem
mallowan Ligowiec
26.10.2016, 20:20
Cześć, ja raz grałem to byłem niewinny i teraz chciałem być w mafii, ale nie jestem, więc trochę szkoda.
Fabio Moderator forum
26.10.2016, 20:24
tomus88888888 napisał(a):a jedna z moich koleżanek mówiła, że w sutannie mi do twarzy
Za mundurem panny sznurem

Jayden Uczestnik LM
26.10.2016, 20:31
tomus88888888 napisał(a):a jedna z moich koleżanek mówiła, że w sutannie mi do twarzy
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ta twoja koleżanka ma osobliwie urocze upodobania.
Sensei napisał(a):Jestem zwykłym mieszkańcem lub opryszkiem.
Mieszkańcem, opryszkiem, czy dwoma na raz? : >
Przeszedłem cudowną drogę, szukając synonimów do opryszka, a mianowicie od baciara i rezuna po carobójcę. Wnoszę o zmianę nazwy roli w następnej edycji.
mallowan napisał(a):chciałem być w mafii
Chciałem być...

Ostatnio zedytowany przez: Jayden, 26.10.2016, 20:40
Rasper Debiutant
26.10.2016, 20:32
mallowan napisał(a):Cześć, ja raz grałem to byłem niewinny i teraz chciałem być w mafii, ale nie jestem, więc trochę szkoda.
My, początkujący nie mamy szans na bycie w mafii, musimy potrenować jako miastowi.

A właśnie, gdzie moja kultura: witam wszystkich graczy,
Świeżak - Rasper
Jayden Uczestnik LM
26.10.2016, 20:34
Rasper napisał(a):My, początkujący nie mamy szans na bycie w mafii, musimy potrenować jako miastowi.
Każdy - niezależnie od doświadczenia - ma równe szanse na bycie w mafii.
Rasper Debiutant
26.10.2016, 20:37
Ech,no tak, losowanie. Nie popisałam się xD
Ostatnio zedytowany przez: Rasper, 26.10.2016, 20:38
Kcurek Zwycięzca grupy
26.10.2016, 20:39
Jayden napisał(a):
Przeszedłem cudowną drogą, szukając synonimów do opryszka, a mianowicie od baciara i rezuna po carobójcę.
Fajne określenia, zapisuję sobie do słowniczka, dzięki
mallowan napisał(a):Cześć, ja raz grałem to byłem niewinny i teraz chciałem być w mafii, ale nie jestem, więc trochę szkoda.
Na pewno?

Co tu się dzieje z cytowaniem?
tomus88888888 Triumfator
26.10.2016, 20:40
No, Kcurek już podświadomie chce cytować tomusia xD
Kcurek Zwycięzca grupy
26.10.2016, 20:40
Dokładnie tak jak mówisz
mallowan Ligowiec
26.10.2016, 20:42
Kcurek napisał(a):
Na pewno?

Co tu się dzieje z cytowaniem?
Tak mi się wydaje, nie widzę żadnej wiadomości na skrzynce,, a tam chyba miała się pojawić.
Jayden Uczestnik LM
26.10.2016, 20:47
Rasper napisał(a):Ech,no tak, losowanie. Nie popisałam się xD
Też tak sądzę. Czyżby pierwsze mafijne potknięcie?
mallowan napisał(a):Tak mi się wydaje, nie widzę żadnej wiadomości na skrzynce,, a tam chyba miała się pojawić.
Ty na pewno już w to kiedyś grałeś...?

mallowan Ligowiec
26.10.2016, 20:48
Raz grałem, tak.
Jayden Uczestnik LM
26.10.2016, 20:49
Na tym forum?
Kcurek Zwycięzca grupy
26.10.2016, 20:51
Na tym niemożliwe. Pamiętalibyśmy go.

Jayden, łole avatar, aż mi nie pasuje do tego, co był wcześniej
mallowan Ligowiec
26.10.2016, 20:51
Nie, tutaj nie. Na pilkarskieforum.com widziałem, że grali to wziąłem udział.
tomus88888888 Triumfator
26.10.2016, 20:55
Ty jesteś tym słynnym graczem, który wcielił się niegdyś w postać Lady Mallowan?

Szybka odpowiedź

Zaloguj się, aby brać udział w dyskusji